Аби зберегти біорізноманіття. Два київських озера отримали статус ландшафтних заказників

/ Події /

Природоохоронними ландшафтними зонами стали озеро Заплавне в Дарницькому районі та озеро Малинівка в Дніпровському районі.

Відповідне рішення ухвалили на черговій сесії Київради.

Згідно з ним, новостворений ландшафтний заказник озера Малинівка охоплюватиме всю територію водойми з його прибережною захисною смугою орієнтовною площею 4 га. Площа заказника озера Заплавне складатиме 70,8 га.

Віднині на території навколо цих водойм заборонено проведення будь-яких будівельних робіт, вирубка дерев та кущів та розведення багать (за винятком спеціально відведених місць).

Отримання статусу ландшафтного заказника сприятиме збереженню ландшафтного та ботанічного різноманіття на території озер.

Озеро Заплавне. Фото: Київська міська рада

Варто зазначити, що озеро Заплавне є одним з найбільших у Києві. На його території мешкають три види амфібій, серед яких – зелена ропуха та гостроморда жаба, що перебувають під охороною Бернської конвенції. Крім того, тут гніздяться 11 видів птахів.

Озеро Малинівка, що є натуральною евтрофною водоймою, також охороняється згідно з додатком до резолюції Бернської конвенції. Територія об’єкту є місцем проживання трьох видів амфібій, водночас середовищем для гніздування багатьох видів птахів, значна кількість яких є рідкісними або такими, що зникають.

 

 

Читайте також

У Каннах з’явилася площа Тараса Шевченка

За принципами Ізраїлю. У Львові затвердили нові будівельні норми

Архітектурна палата НСАУ запрошує фахівців приєднатись до розроблення концепції відновлення України