Аби не нашкодити екосистемі: у майбутньому парку Праги газони створять завдяки вівцям

/ Події /

У екозоні чеської столиці, де в майбутньому планують створити парк Kapslovna, замість садівників газони приводитиме до ладу отара овець.

Їх привезли сюди, аби обережно вкоротити зелень і не зашкодити місцевій екосистемі, де мешкають рідкісні види тварин, пише Prazska Drbna. 

“Нам стало відомо, що таким чином регулюють рослинність на заповідних територіях, тому ми збагнули, що це найбільш оптимальний, найбільш екологічний спосіб зберегти природний характер цієї місцевості. Для цього… ми зв’язалися з чоловіком, який неподалік випасає овець”, – розповідає Павло Грох, очільник Управління комунальних послуг “Прага-3”. 

Доєднатись до екологічного методу облаштування зелених територій запрошують фермерів, які готові надати у тимчасове користування тварин. Фото: Prazska Drbna

Працю овець контролює спеціально навчена вівчарка. У будь-який момент вона може за лічені хвилини загнати їх до стійла, облаштованого тут напередодні. “Працювати” тварини на цій локації будуть близько тижня, потім їх повернуть до господаря. 

Контролює процес випасання тварин навчений пес. Фото: Prazska Drbna

Після того, як вівці завершать свою “роботу”, їх повернуть назад до господаря. Фото: Prazska Drbna

За словами Павла Гроха, допомагати облаштовувати території таким чином можуть не лише вівці. Вибір тварин залежить від початкової мети.

“У кожної тварини різні переваги. Наприклад, вівці надають перевагу свіжим рослинам, а кози їдять старішу та жорсткішу зелень, крім того, їм до вподоби гілки, що у цьому випадку для нас не бажано. Тому ми заздалегідь радимося з природоохоронцями, яку тварину слід обрати”, – каже посадовець.

 

 

Читайте також

В Україні створять Національний реабілітаційний центр “Незламні”, якому “немає аналогів у світі”

У відновленні Харківської ОДА можуть застосувати досвід реконструкції будівлі Рейхстагу – Терехов

Канадець, який зірвав джекпот, надасть частину виграшу для відбудови України