91% опитаних не підтримує тезу, що “росіяни та українці – це один народ” – соцопитування

/ Події /

Соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила результати восьмого загальнонаціонального опитування "Україна в умовах війни", яке провела 6 квітня.

Згідно з оновленими даними, від серпня 2021 значно зросла кількість опитаних, які самоідентифікують себе як громадяни України – з 75 до 98% – та як “європейці” – з 27 до 57%. Натомість все менше респондентів говорять про себе як про “радянську людину” – їх число упало з 21 до 7%.

У півтори рази зросла кількість тих, хто вважає, що відновлення дружніх відносин українців з росіянами є взагалі неможливим – з 42% до 64%. А 91% не підтримує тези, що “росіяни та українці – це один народ”.

76% підтримують ініціативу перейменування вулиць та інших об’єктів, назви яких пов’язані з росією.

Також українці дедалі більше починають думати про повернення до рідних домівок. Так з 20% тих, хто вимушено змінив місце проживання третина з тих, хто покинув домівку, планують повертатись вже найближчим часом, чверть хоче ще трохи почекати. 

Близько 40% вимушених переселенців мають наміри повернутись, але лише після закінчення війни. 

Водночас українці повертаються до свого звичного життя, зокрема і роботи. Серед тих, хто мав роботу до війни, наразі працюють 58%. 29% опитаних респондентів працюють у звичайному режимі, 26% – частково або віддалено, 3% – почали працювати на новій роботі. 

Найбільше тих, хто зараз працює, – у західних областях. На сході ж країни має роботу третина мешканців, дві інші третини – втратили її через війну.

 

 

Читайте також

Pink Floyd випустив уперше за майже 30 років нову пісню на підтримку України

46 країн відмовились брати участь у 45-й сесії ЮНЕСКО, яку очолює росія

Квартири, картини, машини: правоохоронці арештували активи дружини Медведчука