20 проєктів “зелених міст” за 20 днів: як пройшов фестиваль ARCHIKIDZ!

Проєкт міста починається з ідеї, а побудувати його можна навіть під час карантину. Це довели учасники IV Всеукраїнського фестивалю архітектури для дітей ARCHIKIDZ! За 20 днів фестивалю, з 27 червня по 23 липня, вони створили 20 унікальних архітектурних проєктів. 

Цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями дитяче архітектурне свято відбулось у новому форматі. Майстер-класи проходили у режимі off/online у великому павільйоні на ВДНГ, де щодня панувала атмосфера творчості й натхнення.

Майстер-класи проходили у великому павільйоні на ВДНГ, де щодня панувала атмосфера творчості й натхнення

“Наш фестиваль минулі роки тривав 2 дні, під час яких на одному майданчику одночасно працювали 20 команд. Цього року ми проводимо фестиваль майже місяць. Чому так? З огляду на карантин ми не можемо збирати більше ніж 10 дітей на одній локації. Тому, щоб зібрати 20 команд, ми вирішили провести захід 20 днів. Кожен день — робота з новою командою”, — поділилася директорка фестивалю ARCHIKIDZ! Ольга Глініна.

У зв’язку з карантином на фестивалі не могло одночасно перебувати більше 10 дітей. Щоб зібрати 20 команд, організатори вирішили проводити захід протягом 20 днів. Кожен день — робота з новою командою

На фестивалі під час майстер-класів діти не тільки вивчали простір, а й змінювали його, доповнювали своїм неповторним баченням та змістом. Цьогоріч захід було присвячено темі “Природа у місті. Жити разом”, тому серед проєктів можна побачити альтернативний комплекс ВДНГ, місто на воді, вертикальні дитячі майданчики посеред парку тощо. Всі проєкти створені командами дітей віком від 7 до 12 років. У ролі вчителів традиційно були сучасні архітектори, урбаністи й дизайнери. Серед них: Катерина Бабушкіна, Ігор Редкін, Сольмаз Фуляди, Євген Засуцький, Володимир Висоцький, Андрій Каранда й інші. Кожного дня у роботі з дітьми їм допомагали волонтери — студенти Київського національного університету будівництва й архітектури.

На фестивалі під час майстер-класів діти не тільки вивчали простір, а й змінювали його, доповнювали своїм неповторним баченням та змістом

Для запрошених вчителів фестиваль ARCHIKIDZ! завжди був і залишається місцем, де розвивається діалог між дорослими професіонали та дітьми, які тільки починають досліджувати місто і простір через архітектуру. Вчителі передають свої знання та досвід, а діти — діляться своїм незаангажованим баченням міста. Так у колаборації створюються чудові архітектурні проєкти, які часто випереджають час.

Творча робота кожної групи транслювалась у записі на сторінках фестивалю у соціальних мережах. Таким чином могли долучитися до майстер-класів діти з різних міст України.

“З нами ці фестивальні дні на зв’язку були Дніпро, Львів, Одеса, Харків. Близько 20 тисяч людей спостерігали за фестивалем онлайн. Задля гарної картинки ми створили спеціальні декорації, завдяки яким створювалось враження телевізійного шоу”, – говорять організатори.

На фестивалі під час майстер-класів діти не тільки вивчали простір, а й змінювали його, доповнювали своїм неповторним баченням та змістом

Усі роботи учасників були представлені на ВДНГ — кожен охочий міг подивитися на місто очима дітей до 23 липня включно. Фестиваль завершився незабутніми враженнями та спогадами, але на цьому діяльність ARCHIKIDZ! не зупиняється. З вересня організатори оголосять про нові онлайн-заняття для дітей. Якщо епідеміологічна ситуація у Києві дозволить проводити заходи офлайн, то деякі майстер-класи від ARCHIKIDZ! пройдуть на території Міжнародного дитячого центру “Артек” у Пущі-Водиці. Саме туди приїжджають яскраві декорації фестивалю.

IV Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ!  традиційно пройшов під егідою Національного центру “Мала академія наук України” та за підтримки програми Європейського Союзу “Креативна Європа” (Creative Europe).

Всі проєкти створені командами дітей віком від 7 до 12 років. У ролі вчителів традиційно були сучасні архітектори, урбаністи й дизайнери

Проєкт однієї з команд. У ролі вчителів традиційно були сучасні архітектори, урбаністи й дизайнери

Інформаційна довідка про ARCHIKIDZ!

ARCHIKIDZ! — Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей, який сприяє розвитку креативного мислення та навичок майбутнього у дітей. Історія фестивалю в Україні датується 2017 роком. Тоді архітектурне свято вперше відбулось у Києві. Починаючи з  2018 року і дотепер ARCHIKIDZ!  —  це не лише фестиваль, а й програма архітектурної освіти Національного центру “Мала академія наук України” центру наукової освіти UNESCO. Однією з провідних  задач програми є збагачення  шкільної  програми  вивченням предметів крізь призму  архітектури.

Партнери фестивалю

Winner, Житомирський картонний комбінат, конструктори PUGL, ландшафтна компанія “Єва”, ТМ “Моршинська”, фарби MANDERS.

Медіапартнери фестивалю

Журнал “Вокруг света”, “Українська правда. Життя”, “Соцпортал”, “Хмарочос”, “Пространство медиа”, журнал Commercial Property, журнал PRAGMATIKA, Ua-Ua, WoMo.