Українські проєкти представлені у 8 з 15 різних номінацій. Зокрема, роботи вітчизняних архітекторів є у категоріях Best Applied Products, Cultural Architecture, Houses, Interior Architecture і Public & Landscape Architecture.
Наразі до 15 лютого продовжується голосування. В середині місяця журі мають визначитися з шортлістом конкурсантів, що складатиметься з п’яти проєктів в кожній з номінацій. Ще за тиждень — 23 лютого — будуть оголошені переможці. Їх визначатимуть за кількістю голосів, які залишать користувачі на платформі. Зазначимо, що проголосувати можна лише за один проєкт в кожній з номінацій.
Розповідаємо про роботи українських архітекторів та дизайнерів і де саме можна віддати за них свій голос.
House Among The Pines. ArchObraz
Номінація: Best Applied Products. Проголосувати можна тут
Номінація: Houses. Проголосувати можна тут
Лаконічний будинок у передмісті Дніпра представлений одразу у двох номінаціях. Він елегантно вписаний у навколишній ліс без будь-якого втручання у ландшафт. Аскетична форма будинку приховує загальну енергоефективність: вітражі орієнтовані на південний схід і південний захід, що є найбільш ефективним для цього регіону України.
Для опалення, гарячого водопостачання, кондиціонування та рекуперативної вентиляції використовується тепловий насос, а у панорамні вікна вбудований електропідігрів.
Residence in the Garden of Rocks. Palamarchuk Architects
Номінація: Best Applied Products. Проголосувати можна тут
Номінація: Houses. Проголосувати можна тут
Команда архітекторів працювала над вже існуючим будинком, який власник почав, але кинув будувати на півдорозі. Підвал із тильної частини будинку був повністю вкопаний у штучний пагорб, а фасад першого поверху частково вирішений у натуральному камені. Фахівці вирішили демонтувати цокольний поверх, залишивши стіни підвального рівня. Верхній поверх зробили з цегли та залізобетону, які утеплили 20 см мінеральної вати та обробили сосновим ґонтом з карпатського регіону.
Chernobyl Journey Exhibition. balbek bureau
Номінація: Cultural Architecture. Проголосувати можна тут
«Чорнобиль. «Подорож» — мультимедійна виставка, присвячена 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Метою проєкту було сформувати новий погляд на Чорнобильську трагедію. Організатори прагнули розповісти історію Чорнобиля в сучасній манері та перенести аудиторію в епіцентр подій за допомогою VR. Українська архітектурна студія спроєктувала простір для виставки в головному павільйоні НВК «Експоцентр України» в Києві.
Deep Bar. YOD Group
Номінація: Hospitality Architecture. Проголосувати можна тут
Двоповерховий заклад у Дніпрі об’єднує бар з флористичним магазином і невелике кафе. Невеликий зал першого поверху має вітринні вікна, що виходять на одну з центральних вулиць. Там розмістився квітковий магазин із кількома журнальними столиками.
Всередині приміщення розміщені два бари: винний бар із камерною атмосферою та високою склепінчастою стелею та бар із лаунжсидіннями. Також є курильна зона, кальянна зона, частково відкрита кухня, місце діджея.
Grand Emily Hotel Lobby. YOD Group
Номінація: Hospitality Architecture. Проголосувати можна тут
Готель «Grand Emily» є частиною нового «Emily Resort» у місті Винники поблизу Львова. Масштабна інсталяція з підвішеним явором в атріумі готелю є знаковим образом всього комплексу. Могутнє дерево пронизує п’ять поверхів. Його органічний силует створює контраст із ритмічною геометрією стін, горизонтальними лініями підлоги, вертикалями дошок на обшивці стін, діагоналями металевих перил на сходах.
128 Comfort Town Coffee Shop. berezen studio
Номінація: Hospitality Architecture. Проголосувати можна тут
Номінація: Interior Architecture. Проголосувати можна тут
Café 128 CT – перший заклад однойменної мережі кав’ярень, розташований на лівому березі Києва. Довгий фасад, збагачений високими вікнами, через які проникає тепле західне сонячне світло, дозволив знайти незвичайні рішення щодо текстур і матеріалів. Так, в цьому проєкті з’явилися: керамічні блоки, клінкерна цегла, керамічні бра, які використовуються в гарячих лазнях, піщана штукатурка, тепла фанера, натуральний лінолеум пісочного кольору, що мав зменшити відлуння і зберегти теплоту простору.
Taiu Ice Cream Shop. Sivak+Partners Studio
Номінація: Hospitality Architecture. Проголосувати можна тут
В меню закладу є тільки морозиво та соки, тому дизайнери шукали просте рішення, прості матеріали та одну чітку ідею, яка б і об’єднала весь інтер’єр. Назва закладу “Таю” та морозиво надихнули архітекторів на звернення до архітектури класицизму, масивна декоративна стеля стікає в плавні вигини металевих стін.
Pizzeria Pomidoros BT. Paliychuk Olga Design
Номінація: Hospitality Architecture. Проголосувати можна тут
Міська мінімалістична піцерія розташована в Білій Церкві. Головною концепцією було створити чіткий мінімалістичний простір, водночас зробити його теплим і привабливим для відвідувачів. Робота над проєктом почалася з підбору матеріалів. Архітекторам сподобалось рішення поєднати натуральний червоний камінь та фасадну плитку. Палітра проєкту досить проста — сірі стіни, яскраво-охристо-коричнева плитка, червоний граніт і гола сталь.
Kerala House. SHOVK
Номінація: Houses. Проголосувати можна тут
Планування будинку складається з кухні та вітальні, з яких можна потрапити в зимовий сад, господарську спальню та дитячі кімнати. На другому поверсі розмістилися кабінет, гостьова спальня, невелика сауна, а також відокремлена кімната з панорамним розсувним вікном і терасою. Форма будинку і його розташування визначаються не тільки внутрішнім плануванням, але і деревами, що ростуть на ділянці.
Wood and Glass Villa. Karlikova Architects
Номінація: Houses. Проголосувати можна тут
Заміська вілла розташована в смерековому лісі біля пляжу Київського водосховища та призначена для проведення заходів і вечірок. Натхненням для цього проєкту послужила форма баварського шале, оскільки цей силует близький замовнику за духом.
Особливості рельєфу дозволили звести підвал, який у вихідні міг служити зоною для вечірок. Всі житлові приміщення та спальні виходять на водойму, а вікна кухні та коридору – на ліс.
Virgin Izakaya Bar Odesa. Yodezeen
Номінація: Interior Architecture. Проголосувати можна тут
Заклад розташований в історичній будівлі в центрі Одеси – дореволюційному 4-поверховому будинку 1900 року, який є пам’яткою архітектури. Споруда є зразком неокласицизму, гармонійно поєднує в собі класичні й сучасні елементи.
В оздобленні центрального фасаду збереглась велика кількість деталей, які є унікальними для Одеси і не мають аналогів в оформленні інших будинків того періоду. Команда проєкту перепланувала існуюче приміщення, зберігши при цьому історичні фасади з черепашнику.
Inventor Landscape. KYB Architects
Номінація: Public & Landscape Architecture. Проголосувати можна тут
Номінація: Sports Architecture. Проголосувати можна тут
Архітектори мали на меті розробити такий дизайн, який вирізняв бі цю школу з-поміж інших і запам’ятовувався своєю унікальною самобутністю. Водночас, школа мала б відповідати таким критеріям як креативність, яскравість, турбота про комфорт дітей.
Memorial to the Heavenly Hundred Heroes. Guess Line Architects
Номінація: Religious Architecture. Проголосувати можна тут
Цей мінімалістичний простір передає дух сучасності та увічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності. Його облаштували на території зі складним рельєфом та великими коливаннями рівня (більше 10 метрів).
Меморіальний простір складається з головної площі та меморіальної стели, пішохідних доріжок з виходом на оглядові майданчики. На стелі – портрети Героїв, а сама форма нагадує барикаду, щит, такий собі «перелом в історії країни» та незламність духу народу.
ArchDaily – найбільше у світі онлайн-видання про архітектуру і дизайн, створене у 2008 році. Воно висвітлює кращі світові архітектурні проєкти.
14-й рік поспіль видання організовує премію Building of the Year 2023, у якій беруть участь архітектори зі всього світу. Особливістю конкурсу є те, що переможців у номінаціях обирають самі читачі. Такий підхід дає можливість виграти навіть молодим, але талановитим архітекторам.
Читайте також:
«Книжковий каньйон». MVRDV переміг у конкурсі на будівництво нової бібліотеки в Ухані
Нідерланди перемогли у європейському конкурсі з озеленення за створення кишенькових парків
Міжнародна премія Dezeen Awards оприлюднила лонгліст – туди потрапили українські проєкти