12 листопада відбудеться прем’єра фільму про архітектора “Літаючої тарілки” Флоріана Юр’єва

/ Архітектура /

Охочих запрошують подивитись стрічку "Нескінченність за Флоріаном" у столичному кінотеатрі "Жовтневий". 

Про майбутній захід повідомляють на сторінці в фейсбуці. 

Фільм “Нескінченність за Флоріаном” від режисера Олексія Радинського покажуть 12-го листопада в кінотеатрі “Жовтень” у програмі спеціального випуску кінофестивалю Docudays UA.

Головним героєм стрічки є київський архітектор, художник, музикант, поет і теоретик Флоріан Юр’єв. Він відомий як автор проєкту “Літаючої тарілки” на Либідській площі, а також герба Києва у вигляді гілки каштану.

Флоріан Юр’єв. Фото: Національний художній музей України

Основна сюжетна лінія фільму розповідає історію “Літаючої тарілки” та акцентує на протистоянні між автором споруди та корумпованими посадовцями й забудовниками, що планували перетворити цю знамениту будівлю на вхідну групу торгівельного центру Ocean Mall. На щастя, в жовтні 2020-го “Літаюча тарілка” отримала статус пам’ятки архітектури та монументального мистецтва.

Будинок “Літаюча тарілка”. Фото: Андрій Шурпенков

У фільмі “Нескінченність за Флоріаном” ідеться також про інші деталі життя та творчості Флоріана Юр’єва. Наприклад, про його теорії “музики кольору” та синтезу мистецтв. Окрім того, творці стрічки використали фрагменти експериментальних кіноробіт митця, що були створені в 1970-х роках і тривалий час вважалися втраченими.

До слова, світова прем’єра фільму “Нескінченність за Флоріаном” відбулася в січні 2022-го на Роттердамському кінофестивалі. Фільм здобув нагороду “Кіноколо” як найкращий документальний фільм року, а також був показаний на кінофестивалях DOK Leipzig, Sheffield Doc/Fest, Riga IFF, Vilnius Documentary Film Festival та Docs Against Gravity, де отримав нагороду за найкращий український фільм фестивалю.

Продаж квитків на прем’єру розпочнеться 9-го листопада.

 

Фільм створено за підтримки Українського культурного фонду і Current Time TV. Виробництво – Група Кінотрон, автор сценарію та режисер – Олексій Радинський.

 

 

Читайте також

Рейдерське захоплення, “антикризовий кінолог” і масове обурення. Що відбувається довкола Довженко-Центру

У Барселоні затримали вандала, який міг малювати на історичних будівлях символ “Z”

Туга за домом. Виставка українського і нідерландського дизайну Home(Land)