1 листопада Верховний Суд розгляне позов щодо повернення Садиби Терещенків у власність Києва

/ Архітектура /

Небайдужих, медіа та депутатів закликали відвідати судове засідання.

Про це повідомляє громадська діячка та правозахисниця Олена Терещенко.

“Понад 10 років виснажливої боротьби та останній шанс порятунку Садиби Терещенків, унікальної пам‘ятки архітектури, “перлини Києва”. Верховний суд. Завтра, 1 листопада о 15.45 (вул. Копиленка, 6, зала 202, справа 910/8413/21)”, – йдеться у дописі.

Олена Терещенко спільно з “Фундацією спадщини Терещенків” закликають прийти 1 листопада на судове засідання та підтримати позов Київської міської прокуратури в інтересах Київської міської ради та Департаменту комунального майна м. Києва щодо повернення Садиби Терещенків у власність київської громади проти ПАТ “Центрелеватормлинбуд”.

“Господарський суд 6.12.2021 р. і Північний апеляційний господарський суд 20.07.2022 р. ми програли, всупереч залізно аргументованій і повністю підтвердженій документально позиції Київської міської прокуратури. На жаль, лобі недобросовісного власника незаконно набутої пам‘ятки є потужним – на всіх рівнях. Остання наша надія на справедливість – Верховний Суд та максимальний суспільний резонанс”, – зауважує правозахисниця. 

Садиба Терещенків у Києві

Окрім того, на засідання запрошують міського голову Києва Віталія Кличка особисто.

“Сподіваємося завтра на суді побачити представників Київської міської ради, готових віддано підтримувати позов в інтересах київської громади. Це останній шанс. Від завтрашньої їх явки залежатиме досить багато. І важливо не мовчки підтримати позов прокуратури, але й забезпечити йому переконливу юридичну позицію з вашого боку!” – підсумовує Терещенко.

Особняк звели у 1874 році на замовлення поміщиці Фелісії Модзелевської. Його архітектором вважають Краузе, утім, деякі дослідники називають справжнім автором будівлі Володимира Якуніна. У 1879 році споруду придбала родина Терещенків і невдовзі розширила її. За радянської влади в маєтку зробили ремонт та перепланування. 

У 2004 році КМДА продала будівлю “Укрнафті” Ігоря Коломойського, яка обіцяла відновити особняк. У 2008 році компанія передала права на володіння спорудою “Центрелеватормлинбуду” – відтоді її жодного разу не реставрували. Нині архітектурна пам’ятка перебуває в аварійному стані.

 

 

Читайте також

«Дружба», «Турист» та інші готелі й санаторії планують перетворити на житло для переселенців

У замку “Паланок” завершують встановлення тризуба замість угорського турула

Петиція про відновлення пошкодженого дроном дому на Жилянській набрала понад 2 тисячі підписів