Небо. Sadolin. Дівчина. Презентація кольору року

28 вересня компанія AkzoNobel, відома за брендом фарб Sadolin, за підтримки журналу PRAGMATIKA.MEDIA зібрала гостей у cтоличному просторі Kooperativ, щоб поділитися своїми знаннями про колір і актуальні колірні тенденції у 2022 році.

Архітектори, дизайнери, колористи, художники, психологи, соціологи — фахівці найрізноманітніших професій об’єдналися у спільноту з дослідження кольору. Вивчаючи глобальні тенденції, спосіб життя та потреби суспільства, вони визначають актуальний колір майбутнього року.

Вікторія Марчук
Юлія Яланжи, Ірина Путиловська
Леся Благая, Костянтин Ковшевацький, Олена Логвинець, Олег Волосовський
Ольга Терефєєва та Володимир Мусієнко
Про символіку кольору sky bright і його практичне застосування в роботі з простором розповіла амбасадор бренду Sadolin архітекторка Олександра Ассаул
Марина Громенко та Наталія Дмитренко
Лариса Цибіна й Алла Коломоєць
Анна Канарська, marketing manager

2021 рік приніс у наше життя іншу реальність. У зв’язку з пандемією та карантинним режимом люди переосмислили значення свого дому — він став місцем і для відпочинку, і для роботи. Перебуваючи тривалий час під замком, кожен із нас гостро відчув нестачу природи та живого спілкування, а сповільнений темп життя дав можливість частіше залишатися наодинці із собою та розмірковувати.

Всі ці зміни, безперечно, вплинули на те, яка палітра кольорів з’явиться в наших інтер’єрах. Якщо початок нульових був сплеском яскравих відтінків, то сьогодні ми прийшли до нейтральних кольорів природної гами. Відтінок майбутнього року — це прагнення до свободи та відкритості, це жага свіжого повітря та ностальгія за перельотами в далекі країни, це медична маска, що увійшла до щоденного «гардеробу», і неминучі на віддаленці Zoom-конференції…

Одним словом, у нашій свідомості чільну роль зайняв небесний відтінок.

Презентація кольору року на вечорі «Небо. Sadolin. Дівчина»

Блакитний колір у стародавньому світі вважався ознакою розкоші, адже його використання було пов’язане з добуванням рідкісного каменю — лазуриту. Як змінилося ставлення до блакитного відтінку за віки і чи взагалі змінилося? Яким кольором хочуть оточувати себе люди у своїх домівках сьогодні? У який колір одягаються сучасні будинки та вулиці?

Щоб відповісти на ці запитання та поговорити про значення кольору в архітектурі, дизайні та мистецтві, компанія AkzoNobel, відома за брендом фарб Sadolin, і PRAGMATIKA.MEDIA зібрали гостей на тематичному вечорі «Небо. Sadolin. Дівчина». Перша частина заходу була присвячена презентації відтінку 2022 року, який отримав назву Bright Skies.

Про символіку кольору та його практичне застосування в роботі з простором розповіла амбасадор бренду Sadolin архітекторка Олександра Ассаул.

Олександра Ассаул

Друга частина програми містила панельну дискусію за участю експертів. Це архітектори Олександр Попов (archimatika), Ольга Новікова та Ігор Мартін (студія Martin’s), Олег Волосовський і Олена Логвинець (loft buro), а також художниця Наталія Дмитренко. Модерував бесіду головний редактор PRAGMATIKA.MEDIA Костянтин Ковшевацький.

Костянтин Ковшевацький

Колір — це і вираження емоції, і наука, і історико-культурний маркер, і інструмент митця. Кожен з учасників дискусії спробував розповісти про колір, спостерігаючи його з різних ракурсів, поділився своїм професійним досвідом і особистим сприйняттям колірних поєднань.

Олександра Ассаул, Олександр Попов, Ольга Новікова, Ігор Мартін, Олег Волосовський

Олександр Попов: «Колір — це настрій культури. Культура зіткана з різних складників. Яскраві кольори обирають люди, яким вони здаються позитивними та не дратівливими. Наш проєкт житлового комплексу «Комфорт Таун» зібрав саме таку аудиторію… У архітектури є умовний перевірочний термін: якщо об’єкт залишається актуальним протягом 30–40 років, то він стає класикою. Те саме, напевно, можна простежити і стосовно кольору».

Ольга Новікова: «Колір — гарний інструмент для роботи з простором. Якщо важко «витягти» інтер’єр, потрібно працювати з кольором. Але взагалі як базовий відтінок я волію використовувати білий (RAL 9003)».

Ігор Мартін і Олег Волосовський

Ігор Мартін: «Ставлення до кольору дуже індивідуальне: що для одного — опік сітківки ока, для іншого — норма. Ми намагаємося не нав’язувати свою думку клієнтові, але водночас намагаємося виховувати в ньому естетичне сприйняття».

Олег Волосовський: «У дитинстві нам давали в розпорядження стіни та фарби, і ніхто не встановлював законів, як має бути. Колір — це гра, в яку ви граєте в будь-якому віці. Коли в цій грі бере участь ще один інструмент — освітлення, то на основі одного відтінку можна збагатити палітру інтер’єру.

Олена Логвинець

Олена Логвинець: «Визначення кольору для інтер’єру публічного та інтер’єру домашнього потребує різних підходів. Громадський інтер’єр може бути дуже яскравим і насиченим, тоді як завдання житлового простору — бути обволікаючим, оповиваючим, створювати комфорт і спокій».

Наталія Дмитренко

Наталія Дмитренко: «Колір у мистецтві — це основа всіх основ. Кольором можна зіпсувати, кольором можна покращити… Особисто я дуже люблю чорний, бо це колір сили, багатства, елегантності, сексуальності».

Костянтин Ковшевацький, Олександра Ассаул, Олександр Попов, Ольга Новікова, Ігор Мартін, Олег Волосовський, Олена Воловець, Наталія Дмитренко, Ірина Шопа

У дискусії брали участь і глядачі — найцікавіші запитання були відзначені подарунками від бренду Sadolin і PRAGMATIKA.MEDIA.