«Нам усім потрібно трохи щастя». Палітра задоволення та колір року від Benjamin Moore

/ Дизайн /

Raspberry Blush 2008-30 — головний колір 2023 року, обраний колористами Benjamin Moore із фірмової палітри, що прагне до нескінченності, оживляє в пам'яті архітектурні ікони модерніста Баррагана і постмодерніста Бофілла. І так, безперечно, Луїс Барраган і Рікардо Бофілл, що не боялися конкуренції архітектури з кольором, були б задоволені.

Перше враження — теплий, кораловий відтінок стиглих малинових ягід, — це омаж засновнику Taller de Arquitectura, що залишив світ у січні 2022 року. Raspberry Blush ніби переносить нас на узбережжя Коста-Бланки, де промені ранкового іспанського сонця насичують енергією нового дня обвітрені стіни бофіллівської la Muralla Roja.

Raspberry Blush 2008-30 — головний колір 2023 року от Benjamin Moore в інтер’єрі

Утім, у презентації палітри Color Trends 2023 Benjamin Moore немає жодного слова про Бофілла, хоча очевидно, що команда американської компанії надихалася тими ж яскравими барвами природи Середземномор’я.

Якщо пам’ятаєте, то в якості головного кольору 2022 Benjamin Moore пропонував димчасто-полиновий відтінок October Mist 1495, а також склав палітру супровідних приглушених природних відтінків. Роком раніше бал правив лікувальний Aegean Teal 2136-40, що балансує на межі синього та зеленого. Чим же керувалися колористи Benjamin Moore, які після кількох років панування приглушених відтінків звернулися до палітри екзотичних садів?

Житловий комплекс la Muralla Roja в Кальпе - архітектурна ікона Рікардо Бофілла

Закономірна спадщина

Кожний прогноз від трендсеттерів Benjamin Moore — це не імператив, а антропологічний зріз поточного моменту, зафіксований у кольорах. Ось що говорить Андреа Магно, керівниця відділу маркетингу та розроблення кольорів компанії Benjamin Moore: «Незалежно від того, наскільки ми любимо приглушені, світлі відтінки, ми відчували себе повністю готовими зробити щось набагато сміливіше. Ми просто не могли дочекатися збільшення насиченості кольору».

Останні кілька років мисливці за трендами фіксували зсув споживчих і дизайнерських симпатій у бік більш теплих і одночасно насичених відтінків. Глобальні тенденції знаходили відображення і в попередніх трендових палітрах Benjamin Moore серед кольорів-компаньйонів: обпалена глина у відтінку Rosy Peach 2089-20 у 2021 році або Wild Flower 2090-40 у 2022 були провісниками майбутнього яскравого сплеску.

Якщо нейтральні відтінки стимулюють до психотерапевтичної паузи, пошуку балансу, занурення в себе, то яскравість і насиченість Raspberry Blush — це відвертий заклик до дії

Харизматичний відтінок оживляє почуття та виходить за межі безпечної «кольорової зони комфорту», створюваної роками.

«Вважаю, що в цьому кольорі точно є wow-ефект. Ми так звикли до сірих, блакитних і нейтральних тонів, — пояснює Андреа Магно. — Останніми роками приглушені фарби сприяли безтурботності в наших оселях. Минулого року йшлося про зелень, яка зміцнює зв’язок із природою. Але тепер на нас чекає сміливіше майбутнє».

Харизматичний відтінок Raspberry Blush 2008-30 оживляє почуття та виходить за межі безпечної «кольорової зони комфорту»

Апріорі акцентний Raspberry Blush не задовольняє фонова роль. Він солює незалежно від масштабу використання — тотального чи вибіркового. Уся стіна чи тільки предмет інтер’єру — все залежить від індивідуального внутрішнього камертону та готовності колірних рецепторів до стимулювання.

Андреа Магно додає: «Незалежно від того, чи використано Raspberry Blush для фарбування вхідних дверей чи всієї кімнати, цей колір створює позитивну атмосферу. Є в ньому щось дуже радісне. Думаю, нам потрібно принаймні трохи щастя».

 

Бездоганний ансамбль

Навіть найпривабливіші та найамбітніші кольори потребують партнерів. У всякому разі, якщо ми створюємо не чистий артоб’єкт, який цілком може бути монохромним, а простір для життя, де потреба у творчому натхненні та комфортному відпочинку однаково важлива.

Wenge AF-180 із палітри 2023 COLOR TRENDS от Benjamin Moore

New Age 1444 із палітри 2023 COLOR TRENDS от Benjamin Moore

Conch Shell 052 із палітри 2023 COLOR TRENDS от Benjamin Moore

Benjamin Moore також представив палітру 2023 року Color Trends, до якої увійшли 7 основних і кілька додаткових союзників, що супроводжують колір року

Пудровий Conch Shell 052, фіолетово-сірий New Age 1444 чи апетитний теракотовий Cinnamon 2174-20 можуть наголосити на Raspberry Blush, не применшуючи його магічну малинову харизму. Щоб трохи заспокоїти інтер’єр, було запропоновано глибокі блакитні відтінки North Sea Green 2053-30 або Starry Night Blue 2067-20, які своєю присутністю охолоджують загальну атмосферу.

North Sea Green 2053-30 із палітри 2023 COLOR TRENDS от Benjamin Moore

Starry Night Blue 2067-20 із палітри 2023 COLOR TRENDS от Benjamin Moore

Природно нейтральні землисті тони не повністю зникли з палітри сезону 2023, про що свідчить темний Wenge AF-180, який став тлом для подальших кольорових експериментів. А ось освіжаючий медово-гірчичний відтінок Savannah Green 2150-30 цілком здатний вести власну партію в одній із кімнат, не порушуючи загальний хроматичний лад.

Savannah Green 2150-30 із палітри 2023 COLOR TRENDS от Benjamin Moore

Cinnamon 2174-20 із палітри 2023 COLOR TRENDS от Benjamin Moore

Щоб підкреслити музичну логіку гами майбутнього року, Benjamin Moore запросили електро-фанк дует Chromeo записати аудіовізитку. Мета цієї колаборації — дослідження перетину музики, кольору й емоцій із новою сміливою палітрою.

Подорож Chromeo кольоровим атласом 2023 COLOR TRENDS — це свого роду запрошення до гедоністичного порядку, коли «бачення не пригнічується раціо», як і заповів великий модерніст і творець емоційної архітектури Луїс Барраган, якого ми згадали на самому початку.

 

 

Читайте також

Цвет 2022 года по версии Benjamin Moore. October Mist

Benjamin Moore. Закрыть цветовой гештальт

First Light. С оптимизмом в будущее от Benjamin Moore & Co