Найкращі архітектурні бюро України за версією ArchBusiness

Журнал PRAGMATIKA.MEDIA й організатори виставки «АРХІТЕКТУРНА ПРАКТИКА» оголошують підсумки Всеукраїнського архітектурного бізнес-рейтингу ArchBusiness 2019, до якого увійшли 30 українських компаній-проєктувальників.

Урочисте оголошення результатів рейтингу ArchBusiness 2019 і нагородження першої п’ятірки відбулося 29 жовтня в КВЦ «Парковий» у рамках виставки «Архітектурна практика».

 

Що таке ArchBusiness?

В Україні є кілька сотень компаній, що займаються архітектурним проєктуванням. У міру того, як у галузі зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Ми вирішили, що настав час оцінити їх із погляду якості бізнес-процесів. Для цього PRAGMATIKA.MEDIA й організатори виставки «Архітектурна практика» започаткували перший Всеукраїнський архітектурний бізнес-рейтинг ArchBusiness.

Костянтин Ковшевацький, Жанна Ржанова й Андрій Мельников

Хто міг брати участь

Брати участь у рейтингу ArchBusiness могли всі українські архітектурні компанії, незалежно від кількості працівників і обсягів виконуваних ними робіт. Обов’язковою умовою було лише надання послуг архітектурного проєктування силами штатних працівників.

Щоб потрапити до підсумкового списку, необхідно було до 20 жовтня заповнити анкету, розміщену на сайті archbusiness.pragmatika.media. Усього ми отримали 48 анкет, однак у рейтинг увійшли 30 компаній. Інші ми змушені були відсіяти, оскільки вони: 1) не займаються архітектурним проєктуванням або 2) некоректно заповнили анкети.

Усього ми отримали 48 анкет, проте до рейтингу увійшли 30 компаній

Як оцінювалися компанії

У складанні рейтингу ми керувалися не суб’єктивною думкою і не власними вподобаннями, а звернулися до цифр. Ми розробили авторську методику оцінювання на основі ключових параметрів, що характеризують діяльність архітектурних бюро: розділи проєктування, якими займається компанія, частка реалізованих об’єктів, використання BIM-технологій, проджект-менеджмент, увага до PR і маркетингу, впізнаваність компанії та медійність її перших осіб, нагороди на конкурсах тощо.

Інформацію про компанії ми брали із заповнених анкет, покладаючись на чесність і совість осіб, які їх заповнювали. Провідні українські девелопери допомогли нам ранжувати ці параметри за значимістю та присвоїти бал кожному з варіантів відповідей. Потім ми підсумовували всі бали кожної з компаній і на основі підсумкових даних склали рейтинг.

 

Що далі?

Рейтинг ArchBusiness 2019 став першою спробою оцінити українські архітектурні компанії з позиції бізнесу. Наступного року в рамках ArchBusiness 2020 ми сподіваємось охопити набагато більше гравців завдяки більш масштабній рекламній кампанії. PRAGMATIKA.MEDIA й «Архітектурна практика» готові приймати пропозиції щодо того, як можна вдосконалити методику оцінювання та складання рейтингу.

 

Андрій Мельников, організатор виставки «Архітектурна практика»:

«Архітектурний рейтинг ArchBusiness — наше спільне з PRAGMATIKA.MEDIA дітище. Його завдання — не показати, хто гірший чи кращий. Це платформа розвитку бізнесу. Наша глобальна мета — щоб архітектурно-дизайнерський бізнес розвивався у правильному руслі. Ми зробили це спеціально на платформі «Архітектурної практики», щоб кожен архітектор і дизайнер почувався тут як удома».

Андрій Мельников

Костянтин Ковшевацький, головний редактор PRAGMATIKA.MEDIA:

«Ми в PRAGMATIKA.MEDIA намагаємося балансувати в єдності двох протилежностей. З одного боку, ми впевнені, що архітектура стає архітектурою лише тоді, коли про неї починають писати. А з іншого — добре пам’ятаємо висловлювання Лао-цзи про те, що красиві слова — слова, які брешуть. Тому, описуючи архітектуру, сьогодні ми все більше уваги приділяємо цифрам. Вони кажуть правду».

Костянтин Ковшевацький

Жанна Ржанова, CEO PRAGMATIKA.MEDIA:

«Ми склали опитувальник із 23-х пунктів, у якому врахували різні параметри. Наприклад, розділи проєктування: якщо компанія може всі розділи взяти на себе, то зрозуміло, що для замовника це краще, ніж звертатися у вісім різних місць. Щоб оцінити популярність компанії, ми перевіряли кількість згадок про неї в Мережі (для цього запитували всі варіанти написання назви). Виходили з того, що архітектора складно назвати архітектором, коли він працює в стіл, тому враховували співвідношення кількості реалізованих об’єктів до загальної кількості запроєктованих.

Жанна Ржанова

Ми звернулися до девелоперів, щоб дізнатися, які з параметрів для них важливіші, зробивши висновок, що бізнес-рейтингом користуватимуться якраз замовники. Оскільки системи оцінки до нас не існувало, нам потрібно було переконатися, що ми правильно розставили бали за кожним запитанням.

Тому ми випробували нашу анкету на трьох архітектурних компаніях. ArchBusiness 2019 — це перша пробна куля. Але продовження однозначно буде. Наступного року у нас з’явиться більше часу на підготовку, ми зможемо залучити більше платформ для піару та в підсумку залучимо більше учасників».

 

Підсумковий список найкращих архітектурних компаній України за версією ArchBusiness 2019:

  1. archimatika
  2. БІП-ПМ
  3. AVG
  4. Sergey Makhno Architects
  5. AVR Development
  6. UAT
  7. maass
  8. «МОДУС»
  9. BAUST
  10. büro A24D
  11. ZOTOV&CO
  12. Savytskyy Design
  13. AV Architects
  14. Bogdanova Bureau
  15. VIHAREV
  16. Atelier
  17. Peker & Partners
  18. Studio 68 / 32
  19. Lab181
  20. «Мир проектов»
  21. Project7
  22. One M2 Architects
  23. VA Group
  24. Vanash Urban Lawyers
  25. «женя засуцький і команда»
  26. IK-architects
  27. Maleyev ArtSight
  28. Life House Building
  29. HeykoDesign
  30. «ТАМ С. ГОРОДЕЦЬКИЙ»

Жанна Ржанова (PRAGMATIKA.MEDIA), Костянтин Ковшевацький (PRAGMATIKA.MEDIA), Катерина Оначук (archimatika), Дмитро Васильєв (archimatika) і Андрій Мельников («Архітектурна практика»)

Віталій Войналович (БІП-ПМ)

Урочисте оголошення результатів рейтингу ArchBusiness 2019 у КВЦ «Парковий» на виставці «Архітектурна практика»

Костянтин Ковшевацький (PRAGMATIKA.MEDIA) і Катерина Берест (AVG Group)

Роман Романець і Володимир Йосипчук (AVR Development)

Ксенія Ковальчук із büro A24D, яке посіло X місце в рейтингу ArchBusiness, і Жанна Ржанова (PRAGMATIKA.MEDIA)