В основі програми лежить глибинний сенс, який закладає основу всієї роботи Школи. «6 липня 2022 року ракетним ударом було зруйновано головний корпус Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. Разом із будівлями ракета знищила стелу зі словами Сковороди: “Ми створимо світ кращий. Зробимо день веселіший”. Можна зруйнувати стелу Сковороди, але неможливо знищити його послання майбутнім поколінням. Послання нам, — діляться автори курсу. — Шукаючи відповідь для самих себе, якою має бути місія девелопера в цьому світі, ми зрозуміли, що ці слова — сигнал нам. Створити світ кращий. Покликання, реалізоване через конкретну дію творення нового середовища для людей».
Вперше програма була створена 5 років тому, у 2018 році. З того моменту програма змінювалась, адаптувалася під зміни на ринку нерухомості, еволюціонувала. 16-й потік курсу так і не встиг завершитися через велику війну. Школа професійного девелопменту ULPM зосередилася на профільних онлайн-курсах, але продовжувала працювати над створенням нової, ще ґрунтовнішої програми, що отримала й оновлену назву — «Містотворці».

Як це працює?
Програма триватиме із 17 листопада 2023 року до 30 квітня 2024 року — сумарно 180 академічних годин, які рівномірно розподіляються на 10 модулів. Серед методів навчання: офлайн-інтенсиви, онлайн-лекторій, кейс-метод, воркшоп у партнерстві з Харківською школою архітектури, виїзні модулі на будівництва та промислові виробництва в Одесі, Миколаєві, Дніпрі, Львові, Буковелі, на Закарпатті.
Вагому частину навчання займатиме саме кейс-метод: працюючи в групах, студенти отримують реальний об’єкт у Києві, досліджують територію, створюють об’єкти нерухомості, задають їхню функціональну програму, аналізують конкурентів, рахують бізнес-модель, графік реалізації проєкту та маркетингову стратегію. І все це разом у вигляді capstone-проєкту захищають під час випуску.
Крім цього, програма буде зосереджена на розборі й вивченні типології девелопменту нерухомості та методології управління інвестиційно-будівельними проєктами. Також учасники курсу дізнаються більше про концепт-девелопмент, основи урбаністики й міського дизайну, а також управління командами, основи макроекономіки, фінансове моделювання та інвестиційний аналіз.

Крім лекторію, програма “Містотворці” також має потужну практичну частину – зокрема, виїзні модулі на реальні об’єкти.
Фото з виїзду 15-го потоку програми. Зима 2021-2022 рр.
Матеріали надані Школою ULPM
Програма «Містотворці» має потужний лекторський склад, до котрого входять засновники та СЕО великих компаній, а також спеціалісти з економіки та менеджменту:
- Ігор Райков, засновник Школи професійного девелопменту ULPM;
- Сергій Федорик, засновник інжинірингової компанії KEY GROUP;
- Олена Шарова, COO ALTERRA GROUP, PMP® та PHD;
- Володимир Даниленко, СЕО компанії M4U;
- Максим Головко, архітектор та співзасновник ГО «Урбанина»;
- Роман Сляднєв, засновник архітектурного бюро RIS;
- Дмитро Ковальчук, Co-Founder компанії Alterra Group;
- Олексій Геращенко, економіст, викладач фінансів Києво-Могилянської бізнес-школи;
- Лілія Ротар, операційний директор Investment partners;
- Дмитро Овсій, керівний партнер Goro legal;
- Володимир Мисак, керівник департаменту ринків капіталу, Cushman & Wakefield Ukraine;
- Віталій Бойко, СЕО консалтингової компанії Urban Experts;
- Микола Каблука, засновник Expolight;
- та інші.
Студенти програми матимуть змогу спілкуватися один з одним і з лекторами в закритому телеграм-чаті, де буде можливість контактувати з викладачем у період між модулями. Також під час навчання ви будете на зв’язку з координатором. Усі презентаційні матеріали програми лишаються в користуванні випускників безстроково. Записи онлайн-модулів зберігаються в особистому кабінеті на закритій онлайн-платформі під час навчання та впродовж 6 місяців після його завершення.
Подання на програму «Містотворці» проходить у чотири етапи: заявка, написання есе, співбесіда і, власне, отримання запрошення на участь.
Після завершення навчання випускники отримують диплом Школи професійного девелопменту ULPM про проходження програми «Містотворці».