PRAGMATIKA.MEDIA. Земля кочівників

#33
липень / серпень 2021

Удар, який завдала пандемія 2020 року, позбавивши нас свободи пересування, лише загострив неспокійний потяг до зміни місць. Гарячкове пожвавлення пасажирських потоків у терміналах аеропортів наочно демонструє, наскільки глибоко вкорінилась у нас потреба подорожувати.

Цифровізація середовища проживання й віртуальна доступність анітрохи не знизили, ба навіть спонукали бажання фізично переміщатися в просторі. Знакова локація важлива для селфі, іконічні будівлі притягують нові digital nomads. Матеріальність архітектури протистоїть простору цифрової симуляції (за Бодрійяром) і водночас перебуває з ним у симбіотичних відносинах. Прагнення досліджувати світ на дотик, смак і запах ніхто не скасовував.

  • Як архітектура і структура міст відповідають прагненням сучасних кочівників у рамках однієї великої долі прожити безліч яскравих короткочасних епізодів?
  • Що змінилося в підходах до будівництва готелів і апарт-готелів, проєктування рекреаційних зон, в’юпоінтів, ресторанів і вуличних кафе?
  • Як перетворити безликий лімінальний простір на точку призначення? І чи можна вважати туризм і номадизм криголамом, здатним ламати державні кордони та розігрівати економіку?

Пропонуємо обговорити це на сторінках наступного тому PRAGMATIKA.MEDIA — неспішно і з комфортом, поки чекаємо посадки на борт.

745₴

Gaggenau. Шлях майстра
Gaggenau — лідер у галузі побутової техніки та незамінний помічник професійних кухарів. Під час відкриття першого українського монобрендового салону компанії ми поговорили з гостями про проєктування, кулінарію та подорожі.

Timeless Italian. Гранд-тур з історії Poltrona Frau разом із Dominio
23 червня в просторі ТЦ «Домосфера» салон Dominio та видання PRAGMATIKA.MEDIA зібрали гостей для знайомства з історією італійської фабрики Poltrona Frau.

V-Zug. Презентація Excellence Line у салоні Проект 900
22 липня у київському салоні «Проект 900» відбулася презентація нової колекції побутової техніки Excellence Line від швейцарського бренду V-ZUG.

Повернення Camaleonda. Модульний диван від B&B Italia
Революційна модель дивана Camaleonda, представлена в 1972 р. архітектором Маріо Белліні, переживає своє друге народження завдяки компанії B&B Italia.

ELIO HOME. Народження сomponimento
В основі філософії ELIO HOME лежить фундаментальне визначення композиції як цілісної системи.

Caparol: як створити стіни, що здатні на більше
У новій лінійці німецького бренду фарб Caparol, окрім безмежних можливостей у виборі відтінку, виробники вирішили низку важливих завдань: зносостійкість, екологічність, безпека.

Проект 900. Концепція комфорту в сучасному будинку
Щоб зрозуміти, на чому будується концепція комфорту, ми поспілкувалися з дизайнерами та розглянули їхній інструментарій — інтер’єрні бренди.

Excellence Line від V-ZUG: інновації з характером
Виробники постійно вдосконалюють наповнення та дизайн побутової техніки. Серед них — швейцарська компанія V-ZUG, що представила нову лінійку Excellence Line.

Кухня Prostá by Varenycia. Жодних складнощів
Львівська сім’я меблевих компаній Varenycia Group знайомить з геніально простою модульною кухнею.

АГРОМАТ. Алгоритм універсальності
Продукція від одного виробника в рамках однієї колекції дозволяє створити цілісний інтер’єр у єдиній стилістиці. Разом із компанією АГРОМАТ розглянемо тенденцію до універсальності продукту.

Вікна з видом: Reynaers в архітектурі індустрії подорожей
Архітектура не тільки оточує туриста, але також скеровує в незнайомому, малодослідженому середовищі. Але яку роль у цьому відіграє скління?

Теорія розбитих «Квітів». Громадська ініціатива vs приватна власність
Представники інвестиційної компанії Rockwill Group викупили модерністську будівлю «Квіти України» й оголосили про намір здійснити реконструкцію.

Жовта цегла, чорний шрифт. Прецедент A-Station як кейс роботи зі спадщиною
Фестиваль PROSTONEBA цього разу відбувся в просторі A-Station, що «обійняв» Арсенальну площу в Києві й відкрив для пішоходів територію колишнього заводу «Арсенал».

Друге дихання для роздрібу. Еволюція ТРЦ в епоху економіки вражень
Реконцепція та реновація — неминучі етапи функціонування торгової нерухомості. Серед поточних проєктів компанії UVT Group — столичний торговий центр на Оболоні та харківський «Караван».

Build Back Better. Туризм і гостинність після пандемії
Розповідаємо про те, яким чином міста-курорти та готельєри намагаються оговтатися після локдауну та реінкарнуватися в якісно краще втілення.

Максим Бородін: «Приморський Маріуполь — не курорт, а місце для туристів-екстремалів»
Маріуполь став місцем реалізації багатьох прогресивних урбаністичних проєктів. Тут з успіхом проходять масштабні культурні фестивалі та реконструюються міські парки.

Дмитро Васильєв. Будинок як готель
Дмитро Васильєв, головний архітектор і співзасновник архітектурної компанії archimatika, розповів про нові вимоги українців до сучасного житла та складники «готельного» формату.

Сергій Махно: «Дозволити собі розкіш не робити нічого»
Що є головними складниками міських оаз? На це запитання відповів Сергій Махно, засновник і керівник майстерні дизайну й архітектури Makhno Studio.

Денис Соколов: «Міським жителям важлива природа без інфраструктурного мотлоху»
Як вписати віллу в міську тканину та яким має бути міський парк-оазис? Про це — в інтерв’ю з Денисом Соколовим, співзасновником архітектурної майстерні SVOYA studio.

YODEZEEN: уперед до природи!
Співзасновники студії YODEZEEN Артур Шарф і Артем Звєрев розповіли про концепцію радикальної зміни обстановки та її сучасну трансформацію.

Віртуальна метрополія. Архітектор Ольга Чернова про найбільше місто сучасності
«Глобальна цивілізація та її культура — в оцифрованій метрополії!» — розмірковує архітектор Ольга Чернова у традиційному авторському блозі.

Каліграфія на узбіччі. Зелені коридори вздовж вулиць і трас
Які завдання виконують зелені екрани вздовж заміських автотрас? Про всі аспекти озеленення узбіччя розповідає засновник бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

MANEZH. Рятівна тінь, або як уберегти наші міста від спеки?
Разом із компанією MANEZH розбираємося, як сучасні сонцезахисні системи здатні впливати на екобаланс.

Земля кочівників. Касіо Васконселлос
Бразильський фотограф Касіо Кампос Васконселлос розмірковує над темою надмірного споживання, демонструючи масштаб екологічної проблеми з висоти пташиного польоту.

Expo 2020 Dubai: гід по всесвітній виставці
Таня Колчанова, засновник конференції Architecture of the Future, керівник напряму маркетингу та PR архітектурної студії YODEZEEN, розповіла про підготовку всесвітньої виставки в Дубаї.

Sadolin: Обережно, пофарбовано! Ріна Ловко та її помаранчевий
«Обережно, пофарбовано!» — це проєкт, створений спільно з компанією Sadolin, провідним виробником фарби. Цього разу говоримо про роль помаранчевого відтінку в інтер’єрі з дизайнером Ріною Ловко.

Юрій Зименко. Альпи, сучасне шале та флакон вражень
Український дизайнер і декоратор Юрій Зименко перетворив інтер’єр київської квартири на сучасне шале в австрійських Альпах.

Фабріс Оссе: «Не втрачайте цікавості та відкритості до світу». 12 найкращих цитат майстра на думку слухачів PRO DECÒ 2021
Одним із почесних гостей дизайн-конференції PRO DECÒ 2021 став відомий французький архітектор Фабріс Оссе (Fabrice Ausset).