PRAGMATIKA.MEDIA. Working space & Work in space

#15
вересень 2019

У той час, як адміністрація українського президента лише планує переїзд до «прозорого» офісу (чи вже ні?), багато приватних компаній і технократичних корпорацій-гігантів переосмислюють концепцію опенспейсів і коворкінгів.

Грань між роботою та життям стає дедалі розмитішою — ось чому дизайнери сучасних офісів прагнуть зробити їх більш «домашніми» та здоровішими. У лексиконі архітекторів виникло таке поняття, як «офісний ландшафт». І тепер стінка для скелелазіння чи вкриті травою пагорби в робочому просторі вже не дивують.

Не лише співробітники стають максимально мобільними, а й компанії зацікавлені в гнучких форматах просторів для оренди. Ось тільки бюджети на організацію робочого процесу стають дедалі жорсткішими.

  • Чи справді відсутність стін робить нас ефективнішими? Як поповнити дефіцит приватності?
  • Яким має бути персональне місце співробітника, та й чи потрібне воно взагалі, якщо вже сьогодні багато робочих процесів здійснюються у віддаленому режимі?
  • Чи справді ігрові функції в офісі підвищують креативність?

Обговоримо, з’ясуємо та розповімо докладно в томі PRAGMATIKA.MEDIA за вересень.

745₴

Робоче місце
Разом із компанією ComfortZone склали добірку предметів для робочого простору від литовського бренду NARBUTAS, що відповідають останнім тенденціям дизайну офісних меблів.

Tiger in Chicago
Декоративні скляні панелі та лайтбокси Tiger в інтер’єрі нового мультифункціонального комплексу CHICAGO в Києві.

Місто у флаконі. VENETIAE від Locherber Milano
Колекція інтер’єрних дифузорів VENETIAE навіяна Венецією. Флакон із синього скла, корок із брікколи та деревно-морський аромат — справжня данина перлині Адріатики.

COPYism від Denis Music Jewellery
Український дизайнер ювелірних виробів Денис Музика створив лінійку прикрас COPYism, виконаних за допомогою 3D-принтера у співавторстві зі штучним інтелектом.

Arch-non-fiction
У вересневій добірці книг ідеться про те, як створити найкращі умови для робочого процесу.

Мітап у Львові. Reynaers Aluminium і PRAGMATIKA.MEDIA
Відбувся черговий мітап PRAGMATIKA.MEDIA і Reynaers Aluminium Ukraine. Цього разу експертів архітектурної галузі зустрічали у Львові.

MANEZH. «Бірюзовий» — хіт сезону?
Стандартні моделі управління компаніями з їхньою жорсткою ієрархією все частіше дають збій. На зміну їм приходять так звані бірюзові організації, в основі яких — коучинг і самоврядування.

Нестандартний Monochrome від Paint & Paper Library
Скільки відтінків чорного та білого ви знаєте? Британський бренд Paint & Paper Library має свою відповідь на це запитання. У вересні виходить його оригінальна колекція чорно-білих тонів Monochrome.

Криза ідентичності в «зеленій» сфері. Ландшафтний архітектор і професійні виклики
Про завдання, які стоять перед ландшафтним архітектором сьогодні, а також про професійні стандарти, розповідає засновниця бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

Що там, на даху, зеленіє? Green Rooftop offices
Сьогодні зелені дахи стали одним із головних інструментів продажу та залучення орендарів у бізнесі, пов’язаному з офісною нерухомістю.

Запитай у ясена. Натуральне дерево в житловому та робочому просторі
Про способи та тонкощі застосування дерева в житлових і робочих просторах поговорили з Денисом Величком, CEO компанії Listelli, і автором проєкту шоуруму Listelli, архітектором Анною Каплонською.

Tiger. Скло як інструмент архітектора
Із фахівцями української компанії Tiger, що пропонує bespoke-рішення з використанням скляних елементів для екстер’єрів, поговорили про можливості цього матеріалу.

Anthropocene. Планета як глобальний робочий простір
Людський вплив на планету досяг таких масштабів, що вчені заговорили про початок епохи антропоцену. Саме цьому феномену присвячено мультидисциплінарний проєкт Anthropocene.

Баланс має значення. Рецепти mixed-use для міського середовища
Тренд mixed-use стає все більш впливовим. Побоювання, що глобалізація призведе до культурного збіднення, не виправдалися: світ став іще різноманітнішим за рахунок змішування ідей, технологій і культур.

Секрет їхньої привабливості. Офіси майбутнього: комунікаційні платформи та екосистеми
Заглиблюємося в історію офісного дизайну, аналізуємо трансформацію робочих просторів упродовж ХХ ст. і намагаємося зрозуміти, який вигляд матимуть офіси майбутнього.

Олександр Попов: чому офіс не повинен намагатися стати домом
Про структурні відмінності між домашнім і офісним середовищем, про глобалізацію та локалізацію в окремо взятому архітектурному бюро розповів співзасновник і директор компанії archimatika Олександр Попов.

Юлія Данилова: soft-skills у робочому просторі. Чому офіс повинен стати домом
Про вплив «другої офісної революції» на дизайн робочих просторів, про атмосферу в офісі, про китайську філософію та західні запозичення розповіла співзасновниця й керівник компанії DOMIO Group Юлія Данилова.

Суперреальність офісів
Ольга Чернова (архітектурна компанія archimatika) для рубрики «Практика» склала список із п’яти обов’язкових архітектурних компонентів суперофісу.

Grammarly office. Грайливий і технологічний проєкт balbek bureau
У новому офісі Grammarly можна плідно попрацювати, відпочити в лаунж-зоні, провести перемовини з колегами та врешті-решт піти спати в nap room.

Офіс + житло. Mixed-usе-проєкт від Sergey Makhno Architects
Студія Sergey Makhno Architects створила офіс зі справжньою домашньою атмосферою. Тут під одним дахом розташувався робочий простір для працівників компанії STEFES і квартира її засновників.

YOD design lab
Офіс української дизайн-студії YOD design lab точно не назвеш помпезним. Тут усе стримано й зручно. І по-справжньому стильно. Та й не дивно, адже дизайнери створювали його для себе.

Головний із кольору
Засновник і головний спеціаліст із кольору англійської фабрики фарб і шпалер Little Greene Девід Моттерсхед розповідає про філософію та практику використання кольору в інтер’єрі.