лютий 2022
«Великий мультиплікатор» — так ми назвали 38‑й том PRAGMATIKA.MEDIA, який пішов у друкарню за кілька днів до повномасштабного російського вторгнення. Не припускаючи масштаб руйнувань, який чекає на Україну, початок 2022 року ми присвятили аналізу трендів і прогнозів у дизайні, міському плануванні та лайфстайлі. Краще б ми копали окопи.
І все ж. Світ тоді ще обіцяв стати добрішим, світлішим і дбайливішим до тих, хто вразливий. Стати інклюзивним. Креативність залишалася головним акселератором розвитку та чарівним мультиплікатором, що множить вигоди. Нелюдей із їхніми нелюдськими планами у цих прогнозах не було. Можна вважати це прогностичним крешем. Але можна поглянути й по‑іншому.
Так, з урахуванням нової реальності якісь меседжі з лютневих матеріалів зараз зазвучать наївно, але ми б хотіли зберегти їх як зразок нормальності й орієнтир для повернення до звичайного життя з дискусіями про те, що ж робити з міськими заторами та хаотичною забудовою. Як своєрідні двері, що обов’язково розкриються після неминучої перемоги.
745₴
Barazza. Робота на чистому повітрі
Італійське сімейне підприємство Barazza, що спеціалізується на виготовленні кухонних побутових приладів, мийок, робочих поверхонь, оснастила свої духовки інноваційними системами Zefiro і Feel Good.
Re:Quiet. Акустичні композиції, які повертають гармонію й тишу
Знизити кількість шумів — важливе завдання для офісів open space, коворкінгів, готелів, закладів освіти. Не відмовляться від такої переваги і власники житла в багатоквартирних будинках.
«Будинок починається з дверей». ELDOOR у діалогах про комфорт
Разом з Альоною Лихогрою, провідним менеджером ELDOOR, преміального українського бренду сім’ї ELIO, розмірковуємо над тим, як кожна деталь інтер’єру має виконувати передбачену функцію та не суперечити загальній концепції проєкту.
Майстерня Kassone. Спіймати миттєвості життя
Kassone — це приклад того, як столярна справа може бути й бізнесом, і ремеслом, і простором для арту, й освітнім середовищем, і лабораторією для експериментів, і підтримкою дизайнерського ком’юніті, і мрією життя.
Максим Бахматов: У нас руки з дупи, а Київ — корупційний. Але тепер ми маємо Транспортну Біблію
Максим Бахматов, бізнесмен, засновник «Офісу Трансформації», за плечима якого — низка успішних урбан-проєктів, вважає, що ефективність будь-якої справи залежить лише від двох чинників: ресурсу та часу. Які саме реформи першочергово потрібні Києву?
По лезу тренда. Як міста й люди обертають глобальні проблеми на благо
Як елітаризм уживеться з повісткою загальної рівності та гендерної різноманітності? Як прагнення насолоджуватися речами без обмежень корелює з культурним контекстом? Аналізуємо зумерські тренди, відкриваємо конверти з прогнозами та прислухаємося до лідерів думок.
Expert opinion.
Микола Коцюруба: Прослідковується очевидний тренд на покращення якості девелоперських проєктів в умовах конкуренції.
Expert opinion.
Олександр Столовий: Архітектура — це теж про експеримент.
Expert opinion.
Кирило Степанець: Тренд на urban exploration не врятує старі будинки.
Expert opinion.
Микола Чепелєв: Усе, що нам залишається, — копіпаст і карго-культ.
Хто не ризикує, той не Б’ярке Інгельс
Перший проєкт житлового стартапу Nabr, співзасновниками якого, окрім данського архітектора, є підприємець Роні Бахар і технологічний новатор Нік Чим, буде зведений у Кремнієвій долині.
RYBALSKY. Інвестиції в життя
Так, ми інвестуємо не в квадратні метри в новобудовах, а саме в життя — власне благополуччя, безпеку, комфорт, спокій і здоров’я. Усе це може й має забезпечити продуманий житловий район, спроєктований для мешканців та інтегрований у структуру міста.
Костянтин Шпільовий: про гуманізм, вау-технології, ековідповідальність і нові погляди на ринок нерухомості Одеси та України
Зелене будівництво, стійка архітектура й екологічна стійкість — значні й впливові тренди. У діалозі з Костянтином Шпільовим, засновником і CEO «Главтрест Девелопмент», ітиметься про проривний для України проєкт будинку з вертикальним озелененням.
Матеріальна історія. Swisspearl: дуже особливий швейцарець
Із яскравим представником світових брендів будівельних матеріалів, компанією BUDZIRKA, розмірковуємо над тим, як фіброцементу Swisspearl удалося змінитися й розширити свої ролі та функціонал.
Життя на висоті. Олександр Кумейко про особливості «порятунку» мансард
Український архітектор Олександр Кумейко жив у мансардах і займався реновацією підпокрівельних просторів, тож він запевняє: при грамотному проєктуванні чи реконструкції скатного даху мансарда стане найкомфортнішим місцем для життя, роботи та відпочинку.
Reynaers і несистемні архітектурні рішення: з простого у складне
Яку роль в унікальних будівлях відіграє скління, як реалізувати щось подібне в умовах стандартизованого ринку й чи насправді така страшна стандартизація? Обговорюємо з архітектурним консультантом Reynaers Aluminium Дмитром Каладжиєвим.
Restart районного масштабу. Як White Lines перезавантажить столичний Голосіїв
PRAGMATIKA.MEDIA вже писала про комплекс White Lines у контексті реалізації в Києві типології об’єктів mixed use. І тепер ми повертаємося до нього, щоб розповісти про те, як новий комплекс активізує розвиток району.
Продавці часу. Кожному ландшафтному архітекторові — свій садівник
Про те, як взаємна співпраця між ландшафтниками та рослинниками капіталізує суміжні бізнес-сфери, а їхнє професійне зростання впливає на міське середовище, розповіла засновник бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.
SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS 2022: конкурсні роботи головної фотовиставки року
Щоразу спростовуючи ідею, що у світі все давно придумане, конкурс SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS відкриває нові грані осмислення буття, як їх бачать митці через об’єктиви.
Sadolin: Обережно, пофарбовано! Оксана Долгопятова та її чорний
«Обережно, пофарбовано!» — серія інтерв’ю з дизайнерами й архітекторами за підтримкою Sadolin, провідного світового виробника фарби. Оксана Долгопятова називає власний стиль «емоційною еклектикою» та сміливо працює з кольором.
EVA LAB. Партнерство та баланс
Засновниці компанії EVA LAB, Єва й Анна Бикови — представниці двох поколінь. В основі їхнього успіху — вдале бізнес-партнерство та поєднання взаємодоповнюючих якостей. Слідом за розмовою з Євою Биковою в попередньому томі, публікуємо нашу бесіду з Анною.
Щоденник життя. Компактна київська квартира за проєктом btsdesign
Японський аскетизм, велике в малому, глибина та монохром… У цій системі координат дизайнерами студії btsdesign був створений проєкт компактної квартири в Києві.
Lush apartments. Пентхаус від Вікторії Вітковської
Створювати щасливі проєкти для реальних людей, брати участь у їхньому житті й виводити його на новий рівень якості — так дизайнер і керівник компанії V. Concept studio Вікторія Вітковська формулює головну мету команди.
Хвилюючий присмак далеких мандрів. Нова двоповерхова квартира від студії Nanaidea
Дизайнер інтер’єрів Наталя Сергєєва створила житло в одній з елітарних висотних новобудов столиці, наповнивши його емоційною атмосферою.