PRAGMATIKA.MEDIA. Вади та досконалість

#34
вересень 2021
  • Із чого, з яких матеріальних і нематеріальних зв’язків зіткана автентична атмосфера міста?
  • Як багато місця в наших когнітивних картах займають дефектні, вкриті кракелюрами стіни старовинних будівель і міські руїни?
  • Чому для когось це найцінніші артефакти пам’яті, а для когось — елемент небажаного хаосу, що підлягає негайному клінінгу, а краще — ліквідації?
  • Як дотриматися балансу між прагненням до порядку та прагненням до свободи форм і дій?
  • Чому з одного боку ми визнаємо, що стерильне середовище нежиттєздатне й відштовхує на рівні сприйняття, а з іншого — прагнемо звести якість до абсолюту?

У матеріалах цього тому ми вивчимо тренд на простори з пам’яттю, ностальгічну прив’язаність до спадщини та спробуємо окреслити портрет столичного genius loci.

Вади та досконалість — велика тема, яку ми розкриємо на конкретних прикладах: від предметного дизайну й до урбаністики.

745₴

VEKA. Вікно в Японію
30 червня в Муніципальній галереї Харкова зустрілися всі, хто стежить за розвитком сучасних технологій у галузі будівництва. Гостей зібрала компанія VEKA, провідний виробник вікон.

Система B&B Atoll. Комбінаторика на першому плані
Розробляючи нову модульну систему B&B Atoll для фабрики B&B Italia, архітектор Антоніо Читтеріо зробив ставку на універсальність. Лінійка має три базові платформи-основи, на які «нанизані» складові частини.

Видима простота. Крісло Tessa S.H. за дизайном Антоніо Читтеріо
Минулого року беззмінний артдиректор знаменитої італійської фабрики Flexform архітектор Антоніо Читтеріо створив колекцію Tessa.

сс-tapis: екологічний виворіт дизайну
Щоб вести живий діалог зі споживачем, компанія має говорити його мовою. І серед прикладів такого підходу — упаковка килимів легендарного бренду cc-tapis, представленого у столичному просторі Проект 900.

АГРОМАТ. Терраццо та мода на вінтаж
В іспанського бренда APE (APE Grupo) є колекція керамічної плитки терраццо Epoca — данина поваги венеційському походженню покриття та моді 70-х.

Колірна ДНК. Caparol і палітра Німеччини
Проєкт «Кольорова ДНК» компанії Caparol спрямований на дослідження палітри кольорів країн Європи.

Душа лісу. Світильник Khmyz від Yalanzhi Objects
Український дизайнер і художник Юлія Яланжі продовжує експерименти з целюлозою, репрезентуючи нову колекцію предметів Khmyz.

Less is more. Light від Falmec
Нова острівна витяжка Light від компанії Falmec — таємний помічник на кухні.

V-ZUG: константа якості в метаморфозах сучасності
На прикладі парових інновацій V-ZUG ми спостерігаємо, як елементи побуту стають усе більш інтуїтивними, у чомусь відображаючи характер наших звичок, а в чомусь навіть удосконалюючи їх.

Вади та досконалість: архітектурна спадщина під ковпаком упереджень
Якби будівлі можна було помістити під скляний ковпак, щоб поставити на полицю й милуватися, здмухуючи порошинки, то й проблеми б не існувало. Але на жаль. Поки ви читаєте цю статтю, старовинні будинки вашого міста занепадають і руйнуються. Який із методів їх лікування обрати?

Василь Тимкович: «Чому пам’ятка «хворіє», а ми дискутуємо?»
Який шлях обрати, щоб зберегти архітектурну спадщину України? Щоби знайти відповідь, ми звернулися до Василя Тимковича, керівника державного Інституту «УкрНДІпроектреставрація» та співавтора профільних ДБН.

Світлова реінкарнація Будди. Buddha-Bar New York від студії YOD Group і компанії Expolight
У кварталі Трайбека (Нью-Йорк) відкрився новий ресторан сім’ї Buddha-Bar, дизайн якого розроблений українською студією YOD Group і освітлений компанією Expolight.

Публічне місце як дисплей. A-Station: walk&art
Навіщо інтегрувати об’єкти сучасного мистецтва в новий, але вже успішний міський простір, як-от київський A-Station? У яких пропорціях арт доречний і не спричиняє конфлікт? Розбираємося за допомогою мистецтвознавців, урбан-менеджерів і художників.

Центр щасливих людей. Як мають розвиватися міста у ХХІ столітті, щоб витримати конкуренцію
На зміну тисячолітній реальності моноцентричних міст приходять міста багатополярні. І від індивідуальності та самодостатності нових центрів/полюсів залежить успіх усього мегаполіса, його привабливість для життя й конкурентність.

Місто, річка, хмарочос
Незважаючи на інженерну складність, інвестиційну ємність і опозиційні настрої супротивників джентрифікації, міста розвиваються у висоту. Дізнаємося думки експертів про новий проєкт MAYAK, розроблений девелоперською компанією DAYTONA GROUP для Дніпра.

Брукування для легких кроків. Проєктуємо комфортний міський ландшафт
Подібно до того, як дахи стали «п’ятим фасадом», тротуари та площі міст перетворюються на важливий концептуальний складник.

«Тріщинки» улюблених міст. Як вдихнути в них життя?
Із партнером рубрики, компанією MANEZH, з’ясовуємо, чи можна «подружити» із сучасним сонцезахистом стару будівлю, історичну локацію, знаковий міський об’єкт чи простір.

Ідеальний сад для «Охматдит». Особливі правила гармонії
Разом із засновником бюро Beloded Landscaping Людмилою Білодід поговоримо про принципи створення сучасних терапевтичних садів на території медичних закладів на прикладі проєкту озеленення для головної дитячої лікарні України.

Transient Ring. Артефакт бетонної імперії від Studio Renn
Діаманти, втоплені в бетоні, — на що натякають автори індійського ювелірного бренду Renn? Бідність і багатство? Простота й вишуканість? Зміни та сталість? Вади та досконалість?

Art de vivre: мистецтво сервірування від Світлани Сабрі
Дуже часто своє ставлення до життя, яке називається мистецтвом жити, французи відображають у застіллях: сімейних і дружніх, ділових і неофіційних, численних та індивідуально-егоїстичних.

ELIO: бренд, який чує
Дизайн — це історія про взаємодії. ELIO — український бренд, який досяг успіху завдяки значній у наші дні рисі — емпатії до замовника.

archimatika superspace. Суперпростір чи небанальний «вихід за межі»
Компанія archimatika розширила свій робочий простір. Оформленням нових приміщень займалися дизайнери майстерні SVOYA studio та команда архітектора Ольги Чернової.

SVOYA studio. Історія нюансів у житловій композиції
Статусність і самобутність — риси житла, у розвитку яких важливий баланс. Квартира Park від дизайнерів SVOYA studio — приклад проєкту, в якому цей баланс вивірений, опрацьований до дрібниць і вписаний у концепцію сімейного житла.

Студія V. Concept: поетика комфорту на стику лиску та харизми інтер’єрів
Сучасні інтер’єри відрізняються простотою форм і унікальністю підходів. Гармонійність колірних гам і непередбачуваність трактування окремих прийомів і цілих зон — студія Вікторії Вітковської розробила проєкт Almond.

Дзен-філософія в інтер’єрі. Квартира за дизайном Міли Шаршової в ЖК CHICAGO Central House
Дизайнер Міла Шаршова оформила в новому житловому комплексі CHICAGO Central House невелику квартиру для молодої пари, яка часто проводить час у подорожах.

Небездоганна осінь. Інтер’єр у стилі джапанді від Тетяни Денисенко
У проєкті київської квартири, оформленої Тетяною Денисенко, читається і японська мудрість, і північний раціоналізм, і спокій, і неквапливість, і краса в’янення, властива осені.

Маріко Гельман: ручна робота
«Наша тілесність двоїста. З одного боку, вона дуже тендітна, слабка, залежна від фармацевтичного бізнесу. З іншого — вона виявляє непереможну жагу до життя…» — українська та чеська художниця Маріко Гельман розповідає про свою історію життя, де сплелися трагедія й творчість, самотність і сила духу.