PRAGMATIKA.MEDIA. Україна на експорт

#07
грудень 2018

Читають PRAGMATIKA.MEDIA архітектори, дизайнери чи ті, для кого ці сфери є лише хобі, — так чи інакше, всі ці люди безсумнівно чули про цінність скандинавського вкладу в них. Багато хто навіть знає, який довгий і складний шлях пройшов скандинавський дизайн із кінця ХІХ ст. до того моменту, коли він став повноцінним культурним феноменом.

Багато в чому сьогодні ми з вами йдемо тією самою дорогою: у нас також за плечима падіння імперії, ми свідки й учасники війни. І бачимо, як на наших очах світові мистецтво, філософія і ремесло (та й промислове виробництво) переживають докорінні зміни, змінюючи власне принципи сприйняття самих себе й один одного.

Ми згадали про скандинавський феномен для того, щоб провести паралелі та спробувати зафіксувати момент народження й формування родинних феноменів — українських дизайну та архітектури. Чи існують вони сьогодні? Чи можуть українські креатори конкурувати з європейськими й американськими колегами? Чиї імена входять до золотого списку першого порядку цих напрямів? І що наша країна вже сьогодні успішно експортує на Захід?

Давайте разом пошукаємо відповіді на ці запитання.

745₴

COOL DOWN MAKE ART! by Mandarin Maison. Історія та втілення
У галереї Mandarin Maison відкрилася виставка робіт видатних українських художників, які використовували як полотна поверхні холодильників із колекції італійського бренду Smeg.

Проект року від FunderMax
Компанія «Будівельна зірка» вручила нагороду найкращому реалізованому в Україні архітектурному проєкту, в якому використано HPL-панелі австрійського виробника FunderMax.

Рівняння на верх! Системні рішення для підвісних стель від KRAFT
Підвісні стелі не лише приховують від очей комунікації — вони можуть стати «точкою збирання» будь-якого інтер’єру. А різноманітність конструкцій дає дизайнерам широке поле для творчості.

MANEZH. Натяжні тентові системи сонцезахисту
Разом із компанією MANEZH продовжуємо розмову про сучасні сонцезахисні системи. Цього разу йтиметься про сучасні сонцезахисні вітрила.

Від хаосу до системності
Як українському будівельному бізнесу перейти від етапу «Давай-давай» до етапу «Розквіт, або Системний розвиток». 7 основних принципів від компанії 7СІ Group.

Архітектура майбутнього: ідея vs технології. Частина друга
Продовжуємо розбиратися, якою буде архітектура наступних років, разом зі спікерами масштабної міжнародної конференції «Архітектура майбутнього».

Україна на експорт. Що ми даємо світові?
Український дизайн розвивається так само швидко, як і наше суспільство, бо є його безпосередньою проєкцією. Чи стануть український дизайн і архітектура брендом міжнародного рівня?

«Швидким шлях бути не може». Феномен Shepel Furniture
Засновники українського меблевого бренду Shepel Furniture Олександр і Альона Шепелі використовують прийоми традиційного ремесла, не цураючись сучасних технологій, які дозволяють досягати досконалості в деталях.

Підтримка зверху
Експерт «Українського культурного фонду» Олександр Штепан про експортну стратегію України для креативних індустрій.

Спойлер: Київ — Манхеттен
Півроку тому ARCHIMATIKA відкрила офіс на Манхеттені. Навіщо і з чим українська архітектурна компанія виходить на американський ринок — розповідає співзасновник і директор компанії Олександр Попов.

Жити, працювати, відпочивати. Що таке mixed-use?
Стиль життя Live-Work-Play не просто завоював своє місце під сонцем, але став чи не основним фактором, що визначає успіх проєктів на ринках нерухомості по всьому світу і в Україні зокрема.

Напівтони й тіні. Переможець і фіналісти APA 2018
Знімок шанхайського музею Long Museum West Bund, зроблений професійним фотографом архітектури Павлом Паничком, оголошений переможцем конкурсу The Architectural Photography Awards 2018.

«Міста — це великі люди»
Інтерв’ю з нідерландським архітектором і урбаністом Фулко Трефферсом, у якому він розповідає про ідентичність міст і міську акупунктуру.

Кейс Донкерс про моделі міст майбутнього та «перезавантаження» депресивних районів
Що таке «мудре місто», як трансформувати колишні промзони в точки тяжіння для молоді та як правильно працювати з історичною спадщиною — в інтерв’ю з головним урбан-дизайнером Ейндховена Кейсом Донкерсом.

Від давнини до сьогодення: 50 відтінків білого в архітектурі
Білий колір прекрасний сам по собі. У це вірили метри архітектури від Ле Корбюзьє до Сантьяго Калатрави. Про білі будівлі, цілі білі міста і практичні поради щодо використання білого від Baumit ітиметься в нашому матеріалі.

Не розлучатися з літом. Внутрішні сади
Усе частіше під час проєктування громадських будівель архітектори передбачають у них зелені простори, які навіть у розпал зими дозволяють ненадовго повернутися в літо.

Як будинок купця Новікова перетворився на гнучкий офіс
У Києві розпочав роботу Regus Podil Heritage на вулиці Верхній Вал, обладнаний в історичній будівлі — так званому будинку Новікова 1893 року.

Проєкт Villa 118. Заміський будинок у дусі мінімалізму від студії D E N R A K A E V
Київська студія дизайну D E N R A K A E V оформила будинок у сучасному стилі в мальовничому сосновому лісі біля річки.

Проєкт to2h. Квартира в сучасному стилі на Оболоні від команди Ігоря Сиротова
Архітектор Ігор Сиротов розробив дизайн апартаментів для молодої сім’ї, де все підпорядковане духові мінімалізму та ідеї максимальної практичності.