PRAGMATIKA.MEDIA. (Sur)face of architecture

#14
серпень 2019

«Якось ми притомилися від експериментів а-ля Хадід», — така фраза прозвучала днями в нашій редакції. Після цього спалахнула суперечка: якщо не Zaha Hadid Architects, то хто ж може вважатися трендсеттером першої чверті XXI ст.? Хто сьогодні здатний приміряти на себе терновий вінець модерніста Ле Корбюзьє і кого можна назвати лідером європейського архітектурного авангарду? А українського?

Яким шляхом розвивається українська архітектура? І що нам ближче — кричуща розкіш хмарочосів Близького Сходу, демонстративна інноваційність пропагандистських проєктів Китаю чи мінімалізм кабін для медитації з обпаленого дерева в Скандинавських горах? Що ми ставимо в топ пріоритетів — людяність, гедоністичність чи екологічність нової архітектури?

Вважається, що правильно сформульоване запитання вже є відповіддю. Але поки що запитань так багато, що ми все ж таки звернемося до профільних фахівців за допомогою в аналізі та синтезі, індукції та дедукції. Нехай їхні суб’єктивні відповіді та думки стануть концептоутворюючим блоком у серпневому томі PRAGMATIKA.MEDIA.

745₴

Ольфакторний досвід на стику мистецтва та моди. MANNEQUIN від Locherber Milano
Колекція інтер’єрних дифузорів MANNEQUIN народжена з дивовижної здатності бачити звичні предмети в незвичній ролі.

Transfusion. Fashion and Interior
Добірка об’єктів і колекцій, створених на стику fashion і предметного дизайну.

У Києві пройде Міжнародний архітектурний форум
Закордонні та українські архітектори обговорять у Києві шлях до успішного проєкту.

Архітектура без кордонів і PROSTONEBA
В останній вікенд липня центром тяжіння для українських архітекторів і дизайнерів стала територія київського ВДНГ, де проходив фестиваль PROSTONEBA.

Land Inspires. Історія другої дизайн-експедиції в Україну
Історія однієї незвичайної подорожі в Україну групи дизайнерів із восьми країн світу, яка може перевернути ваше уявлення про те, що таке Inspiration Design Tour.

MANEZH. Ідучи в тінь
В останні роки збільшився попит на полегшені системи сонцезахисту, що легко монтуються і адаптуються під конкретне завдання. Знайомимося з новими напрацюваннями MANEZH у цьому напрямку.

Сад малого догляду. Небезпечний міф, у який так легко повірити
Чому «гарний сад малого догляду для лінивих» — це не невинний оксюморон, а небезпечна помилка, пояснює засновниця бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

Наталія Олексієнко: «Ми проєктуємо майбутнє»
Український архітектор Наталія Олексієнко не боїться нових технологій, адже її майстерня «Еволюційна архітектура» успішно застосовує їх у роботі.

Faces of Architecture. Ukraine and Beyond
Відомі архітектори України та зарубіжжя на прохання PRAGMATIKA.MEDIA відповіли на кілька актуальних запитань у формі «анкети Пруста».

Назар Білик. Мистецтво та порожнеча в публічному просторі
Поговорили з відомим українським скульптором Назаром Біликом про скульптуру в публічному просторі українських міст.

Партисипація: коли громада за все хороше, але іноді й проти
Партисипація — це не тільки вивчення аудиторії, а й залучення городян до активної участі в плануванні. Як і пряма демократія, вона має той самий набір переваг і недоліків.

Almere. Простір для експериментів, зростання та невдач
Голландському Алмере лише 43 роки. Це наймолодше місто в Нідерландах і воно ж найшвидше розвивається. Як його розвивають і чому голландські урбаністи не бояться експериментів і невдач?

Карфаген має бути відновлений! Архітектурний палімпсест іспанської Картахени
Там, де працює археолог, немає місця архітектору, чи не так? І навпаки. Але кейс розвитку іспанської Картахени заперечує цей популярний стереотип.

CORPUS. Архітектура і анатомія від DZHUS
Дизайн бренду DZHUS — авангардний, інтелектуальний і архітектурний. Не виняток — колекція CORPUS, яку Ірина Джус присвятила анатомії й тілесності.

B.O.B. Заміський будинок в естетиці лофту
Команда M4 KILDINOV створила для родини та їхнього чотирилапого друга нешаблонний дизайн інтер’єру двоповерхового заміського будинку.

Івент-хол у будівлі храму
Київська студія balbek bureau перетворила колишню католицьку церкву в Сан-Франциско на культурний центр.

Баухаус. Століття потому
Розбиралися, як ідеї та принципи школи Баухаус продовжують впливати на сучасну архітектуру через 100 років із дня відкриття школи.

Невипадкові випадки
Колекціонер живопису та президент компанії m+a global architects Едвард Ходорковський шукає подібність між архітектурними спорудами та силуетами на ескізах Наталії Гончарової.