PRAGMATIKA.MEDIA. Секс і архітектура

#02
червень 2018

1 червня зустрічайте третій том PRAGMATIKA.MEDIA — «Секс і архітектура»!

Давайте поговоримо про те, як ґендер впливає на форму, зміст і навіть назви об’єктів, наскільки архітекторам вдається розкрити секрет «сексуального місця» і як їхні пошуки відбиваються на житті суспільства в епоху постприватності.

Розберемося, як архітекторам працюється в парах і як здійснюється взаємодія архітектури та моди.

З’ясуємо, що таке спекулятивна урбаністика та як уникнути архітектурних факапів. А на десерт дізнаємося у ландшафтного дизайнера Піта Удольфа, як зелені «антидепресанти» оживляють міста.

У якості «спецпроєкту» в червневому томі ми провели розслідування загадкової історії одеського пацієнта Зигмунда Фрейда, побували на руїнах його родового маєтку й дізналися, чому цей колись розкішний палац називали «лігвом».

На обкладинку тому ми винесли кадр зі спецпроєкту PRAGMATIKA.MEDIA із колективом Panivalkova.

745₴

Архсоюзи
Що творять чоловік і жінка?

NOOM by Katerina Sokolova
Життя.

Ізабель Даерон
Від дизайну до дизайну.

Після Голландського тижня дизайну
Масштабний Міжнародний фестиваль Dutch Design Week, який традиційно проходитиме в нідерландському Ейндховені з 20 по 28 жовтня 2018 року, є своєрідною капсулою часу. Невелике містечко рівно на тиждень перетворюється на престижну платформу, на якій візіонери від архітектури та дизайну з усього світу представляють проєкти, концепції яких часто випереджають свій час.

The Archisutra. Про дизайн із любов’ю
Еротика й секс є природною та невід’ємною частиною людського буття. З давніх-давен ці сфери знаходили відображення в усіх видах мистецтва: літературі, живописі, скульптурі, театрі, кіно й зокрема в архітектурі та дизайні. У наші дні багато експертів намагаються розібратися, сформулювати та визначити роль сексу не лише в приватному житті суб’єкта, а й у формуванні публічних просторів.

У пошуках сексуального місця
Архітектура здатна контролювати поведінку, вивищувати й принижувати, вселяти думки про бога, нагадувати, спонукати до дії й навіть, можливо, виліковувати травми війни. Чи здатна архітектура змусити любити? Або стимулювати сексуальні здібності людини та прагнення до задоволення?

Panivalkova
Sex, Architecture & Rock ‘n’ Roll.

Архітектура й Fashion
Конструктивний діалог.

Постприватність і убертранспарентність
Тенденції, що змінили сучасну архітектуру.

Спекулятивна урбаністика та факапи
Архітектурні та містобудівні.

Саме ім’я. Гендерні аспекти неймінгу ЖК
Як відомо, domus propria — domus optima: усюди добре, а вдома краще. І якщо судити за кількістю нещодавно збудованих і споруджуваних житлових комплексів у Києві, все більше наших городян успішно вирішують для себе це питання. Не будемо заглиблюватися в причини й деталі таких процесів, зупинимося на одному, хоч і незначному на перший погляд, але насправді дуже суттєвому моменті: неймінгу цих самих житлових комплексів.

Зелені антидепресанти
У сучасній урбаністичній парадигмі зелені простори в місті вже не просто рекреаційні зони. Ландшафтне озеленення використовується як інструмент ревіталізації міст і каталізатор змін.

Родове лігво. Одеський пацієнт доктора Фрейда
Про це місце я знав давно. У лихі дев’яності не раз проїжджав повз, розглядаючи з дороги споруду на березі озера. Але часу повернути й розглянути її ближче в мене не було, та й інтересу такого, як зараз, вона не викликала. Пам’ятаю тільки, хтось мені сказав, що будівлю викупила якась мадам з Одеси й незабаром почне її ремонтувати під житло чи готель.

Звучало грандіозно. Але роки йшли, і нічого не відбувалося. Мадам не з’являлася. І ось одного разу я все ж таки вирішив подивитися будинок — враження було неймовірним. Щось є в цьому місці особливе: дуже гарне, образне та загадкове, незрозуміле. Тут, сидячи біля руїн маєтку та зображаючи із себе художника, я написав свою останню роботу.

Кіно в місті
Архітектура. Камера. Мотор!