PRAGMATIKA.MEDIA. Потрендимо!

#18
грудень 2019

Топархітектори будують вольєри для зоопарків, а муніципалітети виділяють на це мільйони євро. Історичні цвинтарі перетворюються на пабліки та місця проведення культурних заходів. Заправки проєктуються як mixed-use-об’єкти, а найвидатніші потрапляють до списків архітектурних пам’яток. Цілюща сила зодчества вже не ставиться під сумнів.

Брутальні модерністські монстри, виявляється, сприймаються мешканцями Західної Європи як безпечні та безстресові. Проєкти соціального житла виграють найпрестижніші архітектурні премії.

Усе це, можливо, неочевидні для населення, але знакові для архітекторів тенденції, які, наче кольорові нитки, вплітаються в полотно глобальних урбаністичних трендів, як-от ущільнення, роботизація та цифровізація міст, розвиток громадського транспорту, відмова від індивідуальних авто та, звичайно, тотальне озеленення як відкритих просторів, так і інфраструктури. І от що цікаво: кожна спроба інтегрувати західні урбаністичні цінності в український устрій обертається як мінімум дискусією.

Чому ж ми, щиро бажаючи покращити наше міське середовище, не готові відмовитися від фетишів, статусності та культури надмірного споживання? Готові ми змиритися з мейнстримом чи здатні прокласти власний шлях?

Давайте посперечаємось. А приводи для суперечок представимо на сторінках грудневого тому PRAGMATIKA.MEDIA.

745₴

Тренд поза часом. Кашемір
Підбірка інтер’єрних ідей, які можуть взяти на озброєння поціновувачі цього унікального матеріалу з підшерстя кашемірових гірських кіз.

Бізнес-бранч у салоні OK Group із власником Cesar
У салоні OK Group Interior Gallery, що недавно відкрився, відбувся камерний бізнес-бранч із власником італійської фабрики кухонь Cesar Данте Честером.

В Україні назвали переможців Проекту року Fundermax 2019
У Києві 8 листопада нагородили переможців всеукраїнських конкурсів «Проект року 2019» та «Кухня року 2019» від компанії Fundermax.

MANEZH. Економіка терас
Разом із компанією MANEZH, лідером ринку проєктування та виробництва сонцезахисних систем в Україні, простежимо, як тераси збільшують прибуток закладів.

Expolight ArtGlass
Команда Expolight розвиває напрям крафтових виробів зі скла Expolight ArtGlass та відкрила власне виробництво у Львові.

Четверта промислова революція та зелена сфера
Контейнер для домашнього фікусу, оснащений датчиками вологості, тепличка з LED-підсвічуванням для салату на підвіконні, система поливу в саду, якою можна керувати через смартфон, — усе це прояви так званої четвертої промислової революції.

Дивитись, використовувати, комунікувати. Інтерактивне середовище та мережеве місто
Стрімка цифрова трансформація міського простору створює нові й нові форми міського життя.

Скандал на нерівному місці. Андрій Вавриш про больові точки проєкту на Печерських пагорбах
PRAGMATIKA.MEDIA вирішила задати гендиректору SAGA Development Андрієві Вавришу непрості запитання щодо нового проєкту забудови ділянки на вул. Ольшанській у Києві.

No Gentry? Джентрифікація: за і проти
Розбиралися, чи є у мешканців Києва привід побоюватися джентрифікації, у чому полягають ризики та наскільки вони виправдані в нашому контексті.

Київ майбутнього: ходи пішки або помри
Програмний директор CANactions School Вадим Денисенко розповідає, як зробити Київ більш привабливим для пішоходів.

Наш waterfront. Візитна картка міста та простір для всіх
Розбиралися, як міста розвертаються обличчям до води та чому ці процеси буксують у Києві.

Юрій Корольчук: «Благоустрій — тренд, за який українці ще не готові платити»
Разом із гендиректором компанії TOPIAR Юрієм Корольчуком обговорювали, чи дійсно всім мешканцям важливий акуратний газон перед новим будинком чи вся справа в бажанні бути в тренді.

Цвинтар усередині міста: ізоляція чи трансформація сенсу?
У процесі розширення міських просторів багато цвинтарів опинилися в пастці урбаністичного полотна, але не його частиною. Змінити призначення некрополя складно, проте трансформувати сенс — цілком можливо.

Корозія металу. Вмирання й народження у фотографіях Віктора Кудіна
Український архітектор і художник Віктор Кудін об’єднав два процеси — вмирання металу та народження льоду — у своїй серії фотоколажів під назвою «Корозія металу».

Роман Романець: «Архітектор повинен мати сміливість, а не догоджати суспільній думці»
Починаємо знайомити вас із першою п’ятіркою рейтингу ArchBusiness. П’яте місце — архітектурне бюро AVR DEVELOPMENT зі Львова.

Технології та планета. Архітектура майбутнього в контексті інновацій і сталого розвитку
У другій частині серії інтерв’ю зі спікерами конференції Architecture of the Future 2019 торкнулися двох основних трендів сучасної архітектури та дизайну — технології та поваги до планети.

Галопом по Європах
Огляд осінніх подій у сфері дизайну: фестивалю Brussels Design September, ярмарки Warsaw Home і виставки Designblok у Празі.

Strong Side. Квартира з чоловічим характером
Дизайнер, член КАДА Дмитро Давидовський оформив для київського бізнесмена холостяцьку квартиру, яка за духом нагадує салон шикарного авто.

Penthouse 180. Триповерхові апартаменти з панорамним склінням на 180 градусів
Київське бюро MONO architects реалізувало дизайн трирівневого пентхауса у концепції так званого інтер’єру поза часом.

Влада. Екологія. Місто. «Найкращий правитель той, про якого народ знає лише те, що він існує»
Ольга Чернова у рубриці «Архпрактика» розмірковує про роль влади в урбаністичному розвитку.

Цегла для щастя. Квартира городянина
Про девелопмент майбутнього, нокаут для «розселювачів» і просту математику, яка визначає ціну квадратних метрів нерухомості.