PRAGMATIKA.MEDIA. Мрії та плани

#08
лютий 2019

Важко не погодитися, що мрії — невід’ємна частина роботи архітектора. Все починається з мрій, виливається в ідею, розвивається до концепту, переростає в проєкт, який, за необхідного поєднання докладених зусиль і прихильності зірок, утілюється в матеріальному вигляді. Хоча часом є зовсім відмінним від того образу, який існував у голові автора.

Саме архітектурні мрії та плани, а також тонка грань, що їх розділяє, стали темою нового тому PRAGMATIKA.MEDIA.

Ми поговорили з ексцентричним голландським дизайнером Марселем Вандерсом про мрії його юності та майбутні проєкти, з одним із провідних українських девелоперів Андрієм Вавришем пофілософствували про пошук себе, а заразом почули прогноз про стан ринку нерухомості на наступний рік, розібрали містобудівні помилки минулого з академіком Володимиром Нудельманом, а з оптимісткою Анною Бондар, заслуженим архітектором і мистецтвознавцем, поміркували про щасливе завтра для міст країни.

Тож ось він, наш перший том нового 2019 року! І поки ви будете зайняті прочитанням і розгляданням усіх 326 сторінок, ми вже підемо мріяти про майбутні томи. І, до речі, ми вже склали план на новий випуск 😉

745₴

Об’єкти

  • крісло Anri від Shepel Furniture,
  • стіл Fly desk від Андрія Могили,
  • порцелянова розетка від Dorogaya та Goloob Bureau,
  • світильник L’Light від Evolutionary Architecture,
  • крісло Imola від BoConcept.

Креативна гра: чи всі гравці присутні на полі
Предметний дизайн в Україні розвивається бурхливо, але хаотично. Чого не вистачає для того, щоб сфера працювала без перебоїв, обговорювали на конференції «Дні креативної економіки» у Львові.

31 відтінок зеленого
У Києві показали нову капсульну палітру автентичних відтінків фарби відомого британського бренду Little Greene.

Різдвяні зустрічі з КАДА
Напередодні новорічних свят у київському івент-холі Regent Hill відбулася урочиста зустріч учасників Клубу архітекторів і дизайнерів «Агромат» (КАДА).

Страшенно тихо і надзвичайно стильно
Акустичний комфорт є важливим для відчуття затишку будинку, продуктивної роботи в офісі, приємного відпочинку в кафе. Розглядаємо приклади дизайну приміщень із використанням панелей KRAFT WoodAcoustic.

MANEZH. Гра тіней. Рефлексоли та фасадні жалюзі
Прості математичні розрахунки показують, що в питаннях сонцезахисту будівель найефективнішими виявляються зовнішні системи. Разом із компанією MANEZH поговоримо про рефлексоли та системи фасадних жалюзі.

Made in Germany. JUNG
«Прогрес як традиція» — такий девіз відомої німецької компанії JUNG, що спеціалізується на виробництві електрофурнітури. Ці слова підтверджуються більш ніж 100-річною діяльністю фірми.

Arch-non-fiction
Немає нічого більш необхідного для людини, ніж мрія. Саме мрія та думка про краще майбутнє дозволили архітекторам створити те, про що в підсумку були написані книги з нашого огляду.

Наталія Большакова: «Потрібно мріяти сміливіше»
Інтерв’ю з одним із найуспішніших українських інтер’єрних дизайнерів, засновницею та керівником студії Bolshakova Interiors, регіональним директором SBID в Україні.

«Інтер’єр року 2018»
Підсумки архітектурного конкурсу підбиваємо разом із членами журі Марселем Вандерсом, Крістосом Пассасом, Хірокі Мацуурою, Дмитром Васильєвим, Олександром Поповим, Славою Балбеком, Валерієм Кузнецовим, а також співзасновницею Prostir 86 Ольгою Богдановою та головною редакторкою конкурсу Олександрою Герасимовою.

STEEL FREEDOM. Молоді протоптують дорогу у світ великої архітектури
Вивчаємо проєкти переможців п’ятого конкурсу для студентів і молодих архітекторів STEEL FREEDOM і з’ясовуємо, чого прагнуть їхні творці.

Mixed-use. Глобальний тренд в Україні та світі
Розглядаємо кілька яскравих зарубіжних і вітчизняних mixed-use-комплексів, у яких девелопери реалізують фінансові, соціальні та практичні вигоди комплексних пропозицій.

Нам тут жити. Пошуки «золотого» сценарію для українських міст
Разом з експертами розбираємося в проблемах українських міст і стратегіях їхнього розвитку.

Людиноцентричні міста Володимира Нудельмана
Імовірно, ніхто, окрім Володимира Нудельмана, не володіє подібним масивом інформації про урбаністичний розвиток Києва та України загалом.

«Через 50 років тут захочуть жити всі». Урок оптимізму від Анни Бондар
Про страхи, які заважають нам змінюватися, та про неминучість щасливого завтра для міст нашої країни — в інтерв’ю із заслуженою архітекторкою України, мистецтвознавицею Анною Бондар.

Геометрія архітектури та спогади на склі від Хесуса Чамізо
Роботи іспанського фотохудожника Хесуса Чамізо із серій Glass Memories і Geometrical, за які він був удостоєний кількох нагород престижного конкурсу IPA 2018.

Будуй краще за нас. Девелопмент 2019
Прогнози щодо стану ринку нерухомості у 2019 р. від перших осіб провідних українських компаній-девелоперів — Ігоря Ніконова (KAN), Андрія Вавриша (SAGA Development), Дарії Кухаренко (A Development), Олени Білецької («Фундамент») і Галини Мартиненко (City One Development).

Читаємо вулиці. Як вказівники допомагають пішоходам і містам
Гарна система міської навігації робить мегаполіс зрозумілим, зчитуваним, а отже, не страшним, гостинним. І навіть сприяє економічному життю.

Місія — вижити. «Рецепти щастя» для міських дерев
Учені попереджають про необхідність кардинально змінити технологію висадки та догляду за міськими деревами, щоб не залишитися без зелених насаджень.

maass. Філософія архітектури, або Архітектура як технологія життя
Із засновниками молодого українського архітектурного бюро maass поговорили про симбіоз технологій і творчості, а заразом дізналися, чому шаблонні критерії заважають рухатися вперед.

«Архпрактика» із Ольгою Черновою. Архітектурні мрії
Архітектура — одна з небагатьох професій, у яких мрії — це не вечірня фаза рефлексії після рутини робочого дня, а частина програмної роботи.

Євген Карась. А4. Ручкою по білому
Тринадцята та наймасштабніша за всю історію проєкту виставка пройшла у столичній галереї Karas Gallery.

Гордість
Коротка новела архітекторки Анни Бондар про невипадковість випадкових зустрічей і Місто.