PRAGMATIKA.MEDIA. Місто з висоти

#31
травень 2021

Коли однокласник Гюстава Ейфеля інженер Вільям Ле Барон Дженні спроєктував перший у світі хмарочос на сталевому каркасі — Будинок страхування житла в Чикаго — він навіть не припускав, що через століття з чвертю 10-поверхові будівлі називатимуть «середньовисотними». Шпиль Jeddah Tower Едріана Сміта ось-ось подолає кілометрову позначку, а перехід від сталевих каркасів до екзоскелетів із вуглеводневого волокна, як прогнозують, відкриє нове покоління high-rise buildings.

У Нью-Йорку та Лондоні вивчають, як висотки впливають на світло та вітрові умови, а також вводять нові правила проєктування веж, орієнтовані на створення комфортних умов для пішоходів і велосипедистів.

А що ж у нас? Чи може вертикальне зростання міст вирішити такі нагальні проблеми, як напружений трафік, дефіцит доступного житла, погіршення екологічної ситуації? Чи навпаки — посилить їх? Наскільки виправдане висотне будівництво в центрі міста? Чи можна «заступати за блакитну лінію», і якщо так, то в яких випадках?

«Місто з висоти» — так ми сформулювали магістральну тему для травневого тому PRAGMATIKA.MEDIA. Ми обговорили її з впливовими девелоперами й архітекторами, дізналися, як вони з висоти власного досвіду оцінюють перспективи вертикального розвитку міста. І, звичайно, врахували вашу думку. Дискусія оголошується відкритою!

745₴

Готуємо без запахів
Gaggenau представляє нову індукційну варильну панель із вбудованою вентиляцією серії 400.

Healey Lounge від Walter Knoll
Дизайнери Том Ллойд і Люк Пірсон розробили крісло для роботи, відпочинку та творчості.

Що не проґавити в дизайні ванної кімнати
Дизайнер Тетяна Сорокіна розповіла, як в інтер’єрі працює сантехніка Antonio Lupi, широко представлена в київському салоні АГРОМАТ.

Три нові історії від Giorgetti. Синтез мистецтв і синергія знаменитих брендів
Легендарна італійська меблева фабрика Giorgetti співпрацює з відомими брендами та відкриває вироби промислової індустрії й високої моди в новому ракурсі.

ELIO. Український бренд, у якого вийшло
Ключ до успіху тонко налаштованого бізнесу знаходиться десь між рядками історії, яку ось уже чверть століття пише компанія ELIO HOME.

«Властивість без назви». Феномен Ceccotti
Для розуміння об’єктів італійської фабрики Ceccotti недостатньо логіки — їх потрібно відчути. Про це добре знають у компанії Dominio Group, яка представляє фабрику в Україні.

V-ZUG. Швейцарська досконалість для дому
Усі накопичені за століття цінності Швейцарії — батьківщини винахідників, кращого у світі сиру та шоколаду, а також високоточних годинникових механізмів — утілюються майстрами у зразкових приладах V-ZUG.

Андрій Варениця: «Наша Україна — то поле неоране»
Поговоримо про те, як відродити на рідних теренах забуте мистецтво виготовлення меблів.

Повернути небо містам. Як проєкти UVT GROUP відновлюють зв’язок України зі світом
UVT GROUP — лідер в Україні щодо впровадження цифрових технологій у сфері будівництва комерційної нерухомості. Найяскравіші проєкти — аеропорти, про них ми й поговорили з керуючим директором компанії Андрієм Антоненком і головним архітектором Олексієм Агафоновим.

Башти Дніпра. MAYAK на найдовшій набережній Європи
Оголошення девелоперської компанії DAYTONA GROUP про те, що на набережній індустріального міста стартує будівництво хмарочоса MAYAK, спровокувало жваву дискусію в соцмережах і профільних ЗМІ.

Penis envy. Світ хмарочосів: чуйний і символічний
Висотне будівництво — маркер, що вказує на підйом економіки, кількісне зростання населення та яскравий прояв амбіцій. Спробуємо розібратися, хто й навіщо сьогодні стимулює змагання з подолання все нових і нових позначок висоти.

Місто з висоти: вся палітра думок
Розкрити магістральну тему номера неможливо без залучення експертів. Як вони з висоти власного досвіду оцінюють перспективи вертикального розвитку міста? Висотна та надвисотна забудова — це зло чи благо?

Нездійснений Sky Towers. Віталій Васягін: «Тоді всі думали, що ще трохи — і ми вже майже Дубай»
Sky Towers у Києві мав стати найвищим хмарочосом України та Східної Європи ще у 2010 р., але натомість він виявився найвищою недобудовою країни. Про долю будівлі говоримо з архітектором Віталієм Васягіним, який адаптував проєкт гонконгського бюро DLN.

Великі міста, великі амбіції, великі перспективи. Володимир Зубик: «Висотки майбутнього — це простір креативних людей, заточений під їхню синергію»
Чи не зупинять виклики пандемії всесвітній тренд вертикального прогресу та як мають зростати українські міста? Про це розмовляємо із президентом некомерційної Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд» Володимиром Зубиком.

Будинок біля моря. Як поєднати всі переваги прогресу з природним середовищем курортного міста
Для сучасного городянина життєвий простір перестав обмежуватися стінами його квартири. Відкритий контакт із природою є особливо актуальним, якщо ми говоримо про будівництво на березі моря.

Сади у хмарах. Хмарочос як експериментальний ландшафт
Про специфіку створення садів на висоті, терасах, балконах, про проривні проєкти, болісні факапи і спеціальність high-rise gardener, що набирає популярність, розповідає засновник бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

MANEZH. Спекотно не буде! Конструктивні варіанти реалізації зовнішнього сонцезахисту будівель
Разом із партнером рубрики, компанією MANEZH, лідером галузі, розбираємося в різноманітності й можливостях зовнішнього сонцезахисту та знайомимося з новинкою бренду, системою ARSO.

VEKA. Портал в інший простір. Технологічні рішення для дверних прорізів
Разом із партнером рубрики, компанією VEKA, розбираємося в конструктивних рішеннях сучасних дверей, зокрема з полівінілхлориду.

«Усе навколо — геометрія!». Палітра Ле Корбюзьє для плінтуса
Плінтус — майже непомітний, але найстаріший і дуже важливий елемент інтер’єру. Як архітектурна поліхромія Ле Корбюзьє була втілена в новій колекції Döllken Profiles? Що кажуть про практику використання плінтусів німецького виробника українські архітектори?

Із висоти пташиного польоту
Завершене будівництво житлового комплексу Eden за проєктом Heatherwick Studio відобразило вподобання інвесторів, що змінилися за час пандемії, і особливості роботи в історичних локаціях. Про це ми поговорили з одним із партнерів студії Метом Кешем.

Green space. Сховатися в полину
В умовах мегаполісу відчуття дому складається як образ затишного й тихого бунгало. Здається, таким уявляла собі дизайнер Олена Мошарова інтер’єр квартири Green Space для молодої сім’ї.

The third place. Проєкт антиофісу у Києві
Спальня, кухня, дитяча, вітальня… Ці приміщення належать не до житлового, а до офісного простору. Здивовані? Антиофіс для «Альфа-Банку» спроєктований за типом квартири, де співробітники можуть почуватися як удома.