PRAGMATIKA.MEDIA. Місто на карантині та після локдауну

#22
травень 2020

Професорка соціології і американська урбаністка Шарон Зукін вважає, що всі процеси розвитку сучасних міст можна звести до протиставлення двох архетипових ландшафтів — міста корпорацій (corporate city) і міського села (urban village). Або ж до протистояння наполегливої та прогресивної глобалізації, за якою стоять корпорації, і тендітної, патріархальної автентичності, яку захищають місцеві жителі.

Ще півроку тому, коли світ уже хитався, але ще не зіткнувся з випробуванням пандемією, здавалося, що «корпоративне місто» впевнено перемагає, зокрема, в Києві. Але глобальний збій зрушив системи з місця, і курс на мультикультурність, мобільність і джентрифікацію раптово було збито. Для цього знадобилося всього нічого — одномоментне закриття кордонів і обмеження публічних заходів.

Дизайн-синоптик Лі Еделькорт уже передбачила, що пандемія коронавірусу призведе до «глобальної рецесії небувалого масштабу, але зрештою дозволить людству повернутися до основних цінностей». Уповільнення та карантин споживання можуть створити краще середовище та нову естетику. «Корпоративне місто» ще не послабило свою хватку. Але вже завмерло в очікуванні та роздумах.

В умовах карантину та самоізоляції у нас з’являється більше часу, щоб докладно обговорити цю тему. І поділитися висновками та думками урбаністів і дизайнерів на сторінках свіжого тому PRAGMATIKA.MEDIA.

745₴

Оголошені лауреати CP AWARDS 2020
В Україні визначили переможців Національної премії в галузі нерухомості CP AWARDS 2020. Церемонія нагородження та гала-вечеря відбулися в готелі Hilton Kyiv 28 лютого.

Олександр Насіковський: «Грань між Києвом і передмістям скоро зітреться»
Олександр Насіковський, засновник і керуючий партнер групи компаній DIM, ділиться особливостями та перевагами заміського проєкту Park Lake City.

Юрій Корольчук: «Природа не терпить пауз». Виживання міських парків у кризу
Пандемія показала, що зелена сфера міст може стати однією з перших жертв вимушеної тотальної економії. Наскільки виправдане урізання бюджетів на догляд за міськими зеленими зонами навіть за умов жорсткої економічної кризи? Розмовляємо з директором ландшафтного бюро TOPIAR Юрієм Корольчуком.

Андрій Войтко: «Штучний інтелект поки що нездатний замінити людину»
Продовжуємо знайомити вас із першою п’ятіркою Всеукраїнського архітектурного бізнес-рейтингу ArchBusiness, спільного проєкту PRAGMATIKA.MEDIA та Міжнародної виставки «АРХІТЕКТУРНА ПРАКТИКА». Про прогнози на посткарантинне майбутнє будівельної галузі та роль штучного інтелекту в архітектурі говоримо із засновником і керівником AVG Group Андрієм Войтком.

Інтенсивна терапія для міст: ідеї, концепції, рішення
Думки провідних світових архітекторів-практиків, урбаністів і соціологів про майбутнє міст після вірусної інтервенції.

Прекрасний новий світ
Питання взаємин міського середовища та індивідуума стоїть перед нами сьогодні так само гостро, як і на початку XX століття. І зараз саме час спробувати сформулювати та спрогнозувати, що ж чекає на наші міста після глобального локдауну? Бліц-інтерв’ю із гравцями вітчизняного ринку нерухомості.

Дмитро Васильєв: Як побудувати безпечне місто
Дмитро Васильєв, головний архітектор і співзасновник архітектурної компанії archimatika, вже 15 років формує новий Київ. В інтерв’ю Васильєв пояснює, що впливає на досвід користування містом і як зробити його безпечнішим.

STAY HOME. На карантині, але не в смутку. Архітектори та дизайнери про віддалену роботу
Частина 1

Частина 2
Частина 3
За підрахунками французького агентства AFP, третина населення планети сидить на карантині у зв’язку із поширенням коронавірусу COVID-19. Дізналися з перших вуст, як представники сфери дають собі ради з новим віддаленим форматом ведення професійної діяльності.

А ви скоротили витрати?
Авторська колонка архітектора Ольги Чернової про те, чи може «карантин споживання» створити краще середовище та нову естетику.

Потрійний аксель
Як комплекс Kanaal від Axel Vervoordt Company став одним із найуспішніших девелоперських проєктів Європи.

Щоденник їхнього життя
HayLoft Олега Волосовського та Олени Логвинець.

Квартира для гедоністів. Project 52
Декоратор Віталій Касинець оформив квартиру для прогресивної творчої родини — любителів подорожей, поціновувачів мистецтва та просто гедоністів. Інтер’єр вийшов відповідним — брутально бетонні стіни та стелі, меблі італійських преміальних фабрик, сучасні артоб’єкти та вінтажні елементи.

Апартаменти DUO. Просторе житло із двох квартир
Проєкт DUO від дизайнера Андрія Сокрути народився шляхом злиття двох квартир по 50 кв. м. Оформлені, за визначенням автора, у стилі комфортного мінімалізму, ці апартаменти мають окремий простір для кожного мешканця, зокрема кімнати «на виріст» для дітей.

Rose-Mary Cafe: від фабрики Рози Люксембург до сучасної піцерії
Переосмислити історичну будівлю, створити в її стінах концептуальне міське кафе, зберігши промисловий характер, вкластися в невеликий бюджет і не забути про відповідальний дизайн — done, done, done, done. Це про проєкт Rose-Mary Cafe від студії YOVA YAGER hospitality design.