PRAGMATIKA.MEDIA. Міська сценографія

#35
жовтень 2021

Сучасний архітектор проєктує не об’єкти, а сценарії життя, вибудовуючи перспективу й сценографію сьогодення та майбутнього. Як архітектурні форми впливають на характер просторів і як реагує соціум на запропоновані йому правила гри?

  • Якщо театр починається з вішака, то чого починається місто?
  • Що приховують за кулісами великого девелопменту?
  • Чому культура й арт залишаються найвищою цінністю, яка перетворює поселення на місто?

У цьому томі ми розповідаємо не лише про сценографічний підхід до проєктування, а й у буквальному сенсі про новинки сезону в архітектурі та дизайні за підсумками міжнародних виставок у Мілані та Парижі, а також про нові пропозиції на ринку нерухомості України.

745₴

Signify. Гра зі світлом. Як архітектори використовують світлові рішення
Компанія Signify (Philips Lighting) і PRAGMATIKA.MEDIA провели дискусійну панель, присвячену архітектурному освітленню. Разом із провідними архітекторами України розбиралися, як професійна аудиторія використовує світлові рішення на практиці.

Небо. Sadolin. Дівчина. Презентація кольору року
28 вересня компанія AkzoNobel, відома за брендом фарб Sadolin, за підтримки журналу PRAGMATIKA.MEDIA зібрала гостей у столичному просторі Kooperativ, щоб поділитися своїми знаннями про колір і актуальні колірні тенденції у 2022 році.

Flexform: дизайн, у якому читається епоха
Модерн ознаменував зміну епох, став «новою актуальністю». Один із яскравих прикладів цієї актуальності — крісло А.В.С., 25 років тому створене Антоніо Читтеріо для бренду Flexform.

Object Maxalto. Лаконічність. Якість. Стиль
Сьогодні B&B Italia — це не просто флагман меблевого дизайну, це голова сім’ї компаній, що пропонують комплексні рішення для сучасних інтер’єрів. Один із прикладів гнучких рішень — асоційований із B&B Italia бренд Maxalto та його серія комодів Mida.

ELIO: дизайн, у якому не буває дрібниць
ELDOOR by ELIO HOME — зразок того, наскільки самодостатніми і стилістично бездоганними можуть бути двері.

De Dietrich: гармонія, народжена в контрасті
Цього року компанія De Dietrich презентувала лінійку Black Coal Range, і її дизайн сміливо можна назвати новим словом у рішеннях для кухонних просторів.

Світильник Gravity за дизайном Катерини Соколової
Рибальські снасті та старовинний корейський капелюх — дизайнер Катерина Соколова побачила в цих образах ідею для свого нового підвісного світильника.

Колекція Tottori від Катерини Соколової
Український дизайнер Катерина Соколова, надихнувшись персонажем анімаційного фільму Хаяо Міядзакі, розробила для італійської фабрики Driade колекцію Tottori.

Gaggenau. Аромати й апетит до життя
Лекція про парфуми, кулінарний майстер-клас і дегустація вин — це лише частина історії про аромати, розказана під час тематичного вечора 7 жовтня у столичному монобрендовому шоурумі Gaggenau.

Дуже тонка справа
Стати синонімом для власного продукту — і просто, і складно одночасно. Як це зробити — розповідає Олег Ян, голова офіційного представництва Laminam в Україні.

№ 5655: яблуко розбрату між архітекторами та законотворцями. Частина 1
Архітектор Ганна Кирій і народна депутатка Олена Шуляк у дискусії щодо скандального законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності».

Оживляючи спадщину — оживляємо місто. Репортаж із конференції на А-Station
19 жовтня в просторі «Освіторія» на території А-Station відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Культурна спадщина й сучасні методи її реновації та ревалоризації».

Діалоги про ідеальний девелопмент. Частина друга. Раміль Мехтієв: «Ми проживаємо цікавий період конкуренції ідей»
Тема архітектури та міського планування в українській столиці останніми місяцями перемістилася на перші шпальти ЗМІ. Про це ми поговорили з Рамілем Мехтієвим, виконавчим директором компанії ENSO.

Міська сценографія. Піти не можна залишитися
Поглянемо на місто з погляду театральної сценографії та разом з експертами розглянемо його в різних проєкціях: з погляду урбаністики, імерсивного мистецтва та вітриністики.

Життя takeaway. П’ять актуальних сценаріїв для міських публічних просторів
Містяни усвідомили, що принцип takeaway можна застосувати не тільки до ланчу, але й до більшості повсякденних занять. Спробуємо розібратися, які сценарії використання парків, вулиць і площ є кращими.

Драматичний ландшафт в епоху метамодерну
Які сценографічні прийоми допомагають виводити на головні ролі нових героїв: польові квіти, трави, дерево, що обгоріло, і іржаве залізо? Про це розповіла засновник бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

Усередині стіни. Що приховано під вугільною «шкірою» об’єкта Марини Абрамович
«Кришталева стіна плачу» — новий об’єкт на території урочища Бабин Яр у Києві — стала для киян гострим тригером, який спричинив бурхливі дискусії в соцмережах.

Перманентне світлове шоу на Хортиці в постановці та виконанні Expolight
Щоб залучити туристів на Хортицю, команда, яка займається її відродженням, звернулася до фахівців зі складних рішень із гарантованим wow-ефектом — компанії Expolight.

Caparol та сучасні готелі: взаємодія через стіни
Яку роль у сценарних змінах суспільних просторів відіграють стіни й оздоблення? За відповіддю ми звернулися до досвіду Caparol у готельній сфері.

Невидимі технології у видимому просторі
Потреби в розумних технологіях ванних кімнат зростають у геометричній прогресії. Який він, замовник ХХІ сторіччя? Розбираємося разом з українськими дизайнерами та німецькою компанією ТЕСЕ.

Sadolin: Обережно, пофарбовано! YOD Group і колір йоду
«Обережно, пофарбовано!» — це проєкт, створений у партнерстві з брендом Sadolin. Теплі відтінки вохристо-медової гами YOD Group зустрічаються в інтер’єрах студії частіше за інші кольори.

Villa Apis. «Океанський лайнер» на зеленому пагорбі
Майстерня Наталії Олексієнко Oleksienko Architects спроєктувала сімейну резиденцію Villa Apis у столичному районі приватної житлової забудови.

Anna Flamand. Лазуровий бриз під дахом будинку
Дизайнер Анна Фламанд обрала у професії особливий напрям — рестайлінг інтер’єру. Нещодавно вона переробила мансардну частину заміської резиденції в Київській області.

Проєкт MALEVICH від Lauri Brothers: свіже трактування звичних форматів
Проєкт Lauri Brothers ілюструє, як можна оформити «чоловічу» студію, не йдучи на припоні у стереотипів про темний лофт і цегляні стіни.