PRAGMATIKA.MEDIA. Колаборації

#19
січень 2020

Усе змішалося. Мода з архітектурою, предметний дизайн із витонченими мистецтвами, наука з акціонізмом. У плавильний котел кросплатформності, мультидисциплінарності вкидають дедалі більше інгредієнтів. У підсумку ми отримуємо яскравий, інноваційний, іноді трансгресивний досвід.

Історія творчих колаборацій у сферах моди та предметного дизайну налічує вже не одне десятиліття. Але тренд ХХІ ст. — це співпраця з архітекторами. І точки докладання сил тут — не тільки проєктування декорацій і сценографії модних показів (Рем Колхас для Prada) або дизайн прикрас, аксесуарів, взуття (Заха Хадід для Swarovski, Louis Vuitton, Lacoste).

«Універсальна сфера» — 360-градусна купольна установка, що демонструє майбутнє кінематографа, презентація якої стала однією з головних подій весни 2019. Це результат колаборації компанії Immersive (лідера в розробленні та виробництві експериментальних медіаінсталяцій), Стівена Спілберга і архітекторів Foster + Partners, які займалися архітектурою та дизайном зовнішньої оболонки.

Чи не применшує загальне захоплення колабораціями важливість вузьких дисциплін? Чи не нівелює кольоровий медіашум важливість функції, чи не відсуває її на другий план? Чи може суспільство («вулиця», громада, люди) стати повноправним учасником цієї командної гри професіоналів?

Усе це обговорюємо на сторінках січневого тому PRAGMATIKA.MEDIA.

745₴

Об’єкти
Світильники Peony 55, КОLO, Peyote та крісло Vil

«Інтер’єр року 2019». У пошуках свого ДНК
Церемонія нагородження конкурсу «Інтер’єр року», який пройшов уже 11-й раз, зібрала повну залу в КВЦ «Парковий».

MANEZH. Архітектура та дизайн: секрети ідеального партнерства
Як українські виробники відгукнулися на новий тренд — колаборації? Із таким запитанням ми звернулися до компанії MANEZH, лідера на ринку розроблення та виробництва систем захисту від сонця.

Кишенькові парки. Маленькі оази з великим потенціалом
У чому фішка кишенькових парків, якою є причина їхньої популярності та перспективи в українських реаліях, розповіла засновниця бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

Циркадне світло в офісі
Про нові світлові сценарії для робочих просторів, про потенціал, що ховається за терміном «біодинамічне світло», і трохи про прикладну магію світлодізайну ми розмовляли з Миколою Каблукою, засновником і головним світловим дизайнером компанії Expolight.

Як створити готель мрії
Київський готель Radisson Blu на Ярославовому валу нещодавно відчинився після повної реновації. Докладніше про новий інтер’єр і особливості ремонтного процесу в готелі, що функціонує, ми поговорили з його менеджером, дизайнером і генпідрядником 7CI Group.

Будувати. Боротися. Кохати. Перші кроки до кращого міста
Як поєднати реальності архітектора, девелопера та звичайного міського жителя? Слідом за заходом у Chicago Central House ми підготували друковану версію жвавої дискусії.

It’s so fucking colorful! Архітектурний «Оскар» для «Комфорт Тауну»
Премія WAF-2019 у номінації «Найкраще використання кольору» дісталася архітекторам з archimatika за проєкт «Комфорт Таун». Розбиралися, чим саме український проєкт так сподобався суддям WAF.

Віктор Зотов. Історія однієї колаборації
Що спільного між київським ЖК «Паркові озера» та хмарочосом West 57th на Манхеттені? У нас є історія, яка виявляє несподівані, неочевидні, але дуже тісні зв’язки.

Артзупинка біля Печерського суду. На згадку про справу Бейліса
Біля Печерського районного суду Києва з’явиться особлива зупинка, яка водночас буде знаком пам’яті про гучний судовий процес, відомий як справа Бейліса.

Колекційний дизайн України. Початок
Можна скептично ставитися до поняття колекційного українського дизайну, однак і саме поняття, і безпосередньо предмет обговорення існують.

12 балів за BRAFA
Із 26 січня по 2 лютого в Брюсселі пройде 65-й ярмарок мистецтва BRAFA, який збере понад 130 учасників. Розбиралися, що цікавого чекати від цієї події.

Степан Рябченко. Архітектор цифрового всесвіту
Цифрове мистецтво впевнено завойовує найреспектабельніші майданчики у всьому світі. Український художник Степан Рябченко — в авангарді цього наступу.

It’s time to rethink
Дизайнер Йова Ягер і ресторан «Альтруіст» створили пересувне кафе-фургон із переробленого пластику, щоб привернути увагу до проблеми сміття.

Квартира з історією. Класичний інтер’єр з акцентами ар-деко
Алла й Тарас Коломоєць розробили дизайн квартири для подружньої пари, яка побажала бачити в інтер’єрі вишуканий стиль і зв’язок з історичним минулим.

ALMANDINE. 50 відтінків граната у проєкті Dolgopiatova Design
Особливістю інтер’єру від Dolgopiatova Design стало цікаве колірне рішення: у квартирі використано різні відтінки каменю альмандин.

HUMAN BASED ARCHITECTS. Як створювати простори для людей
Павло Пекер розмірковує про людиноорієнтований підхід в архітектурі та власну практику його застосування.

Архітектурні колаборації. Як зберегти суверенітет
Ольга Чернова в рубриці «Архпрактика» розповідає про те, наскільки важливо всім учасникам архітектурної колаборації не втратити свій суверенітет.