лютий 2021
Як би ми не хотіли абстрагуватися від кон’юнктури, але доводиться визнати: 2020 рік пройшов під знаком COVID-19, і це суттєво вплинуло на градус пріоритетів — і в цілому, і в мільярдах частковостей.
Стефано Боері, провайдер зеленої архітектури, презентував дизайн для 1500 pop-up павільйонів, призначених для проведення вакцинації. Вони будуть установлені на площах і центральних вулицях міст Італії. Немає сумніву, що ідея стане вірусною, принаймні тема «великої вакцинації» сьогодні мегапопулярна і… передбачувано недовговічна.
Pop-up-павільйони Боері та модульні лікарні для пацієнтів із COVID-19 — лише одна з ознак того, що епоха монументальності відходить. Матеріальність нерухомості не лише прив’язує її до місця, а й накладає багато зобов’язань. Матеріальність і монументальність стали мало не символами поняття «несвобода». Ніхто не хоче бути заручником монументальності та монофункціональності, а монументальність як наратив давно похована разом із Альбертом Шпеєром.
Сучасні технології дозволяють забезпечити комфорт для житла та роботи буквально в чистому полі. Ритейлери та великі бренди закривають магазини та розгортають на площах торгових центрів мережу pop-up-бутиків. Обмежений запас міцності часто закладається на рівні матеріалів — сучасний біопластик розкладається під впливом атмосферних явищ. Гнучкість із бажаної архітектурної якості перетворюється на обов’язкову. Ефемерність і віртуальність стають перевагами.
Що візьмемо ми із собою в новий час, а з чим розлучимося з легкістю? Обговорили на сторінках лютневого тому PRAGMATIKA.MEDIA.
745₴
Refresh Butler. Таємний костюмер
DZHUS. Упаковка має бути розумною
Good Plastic Things. Як дизайнеру врятувати океан?
Емоційний дизайн, або Нове обличчя «Арчібальда»
Компанія Dominio Group презентувала новий об’єкт від Poltrona Frau.
10 знакових дизайнерських предметів 2020 року від Олександрини Лукач
Минулого року багато знаменитих фабрик змогли представити свої новинки лише восени — у рамках Milano Design City 2020. Шеф-дизайнер Intemporary Design Studio Олександрина Лукач склала свою добірку найкращих предметів, побачених там.
VEKA. Готовність до майбутнього
«Ми покликані бути архітекторами майбутнього, а не його жертвами», — сказав Р. Бакмінстер Фуллер. На прикладі нової системи VEKAMOTION 82 від німецького концерну VEKA розглядаємо, які завдання під час проєктування сучасних будівель допомагають вирішувати інноваційні віконні системи, що «працюють на випередження».
Технології та інновації на службі гігієни
Сантехнічні приміщення відображають менталітет суспільства та є одним із форпостів інновацій. На прикладі HPL-панелей Fundermax покажемо, як технології допомагають досягти балансу особистого та публічного, забезпечивши комфорт і безпеку кожного.
Заручники плагіату. Заради чого «люди збивають один одного з ніг»?Ризикнули підняти делікатну й навіть токсичну тему — порушення авторських прав у сфері предметного дизайну, використовуючи як приклади з історії, так і свіжі кейси з практики українських дизайнерів. Підійшли до питання з гарячою цікавістю, але з холодним серцем, у масці та рукавичках.
Sadolin: Обережно, пофарбовано! Юрій Зименко та його синій
Кольором нашої постійної рубрики в партнерстві з брендом Sadolin, провідним світовим виробником фарби найвищої якості, цього разу став темно-синій. Про нюанси його вибору та застосування ми поговорили з дизайнером Юрієм Зименком, суперсила якого — вміння вибудовувати баланс.
Світлий бік міста. Архітектурне освітлення та його перспективи
Сьогодні світло — повноправний будівельний матеріал. Полотном для світлових художників стає вся міська тканина загалом. Про історію питання, еволюцію та можливості систем архітектурного освітлення розповідаємо докладніше на прикладі реальних кейсів лідера світового світлотехнічного ринку — компанії Signify (раніше відомої як Philips Lighting).
Відроджуючи genius loci. 7Ci у реалізації проєкту JAM Factory Art Center у Львові
Як історична будівля «Фабрики Повидла» у Львові потрапила до фокусу вивчення Центру міської історії, чим об’єкт цікавий для іноземного інвестора й чому з таким нетерпінням відкриття нового культурного хаба чекають жителі міста — про це розмовляємо з учасниками проєкту.
Природа за твоїм вікном. Принципи ландшафтного дизайну для дворів у житлових комплексах
Чому до дворів навіть у нових житлових комплексах наших міст рідко можна застосувати визначення «упорядкований»? Хто винен: проєктувальники чи забудовник? Чим європейські підходи та практика відрізняються від українських? Розкриває тему директор і засновник ландшафтної компанії TOPIAR Юрій Корольчук.
Ханакубарі Інни Петренко. Японське мистецтво з українським ароматом
Майстер-флорист Інна Петренко знайомить нас із мистецтвом ханакубарі (у пер. з яп. — «розподіл чи аранжування квітів»). Розмовляли про красу «великого в малому» та про те, як український контекст відбивається на споконвічно східній техніці.
Багатолика примха. Павільйон — простір творчого експерименту
Про нові та неочевидні функції садових і паркових павільйонів у сучасних міських і заміських ландшафтах поговорили із засновником бюро Beloded Landscaping Людмилою Білодід.
Кінець епохи монументальності. Що далі? Pop-up архітектура, гнучке планування й тактичний урбанізм
«Швидше, легше, дешевше!» — нові вимоги до архітектури та дизайну звучать неначе девіз спортивних змагань. Розповідаємо про переваги легких і швидких рішень, а також обговорюємо, чи не надто ми поспішаємо розпрощатися з монументальністю, ґрунтовністю та солідним запасом міцності?
Чудовий новий світ. Як забрати із собою музеї в майбутню епоху
Розбираємося, як забрати із собою культурну спадщину з монументальної епохи в новий мультимедійний світ, не втративши відчуття радості від дотику до мистецтва, як сприяти популяризації об’єктів культурно-освітньої сфери та рятувати від руйнування пам’ятки архітектури, які страждають від нестачі фінансування.
Cube 33. Кубічний корінь
Інтер’єр дворівневого пентхаусу в Чернівцях від архітектурної студії AddLine.