PRAGMATIKA.MEDIA. Інтерактивність

#37
грудень / січень 2021-2022

Ми вирішили присвятити магістральну тему передсвяткового тому PRAGMATIKA.MEDIA інтерактивності — взаємодії людини зі «світом речей» і цифровізації. Але не можна просто взяти й заборонити собі міркувати про… Метавсесвіт.

Тим паче, попри туманність концепції «Метавсесвіт», аналітики Morgan Stanley підрахували інвестиційну ємність цієї загадкової віртуальної реальності: 8 трильйонів доларів! Уже до 2025 року простір коштуватиме 82 мільярди доларів, а Metaverse Property, перша компанія в галузі віртуальної нерухомості у світі, активно розпродає й здає в оренду ділянки й об’єкти в Decentraland і Sandbox. А спортивний гігант Nike створює копію будівлі своєї штаб-квартири в новому світі NIKELAND для тестування нових дизайнів і споживчого попиту.

Цінність інтерактивного контенту, цифрових технологій і цифрового дизайну вже ні в кого не викликає сумнівів. Але віртуальна архітектура та віртуальна нерухомість? Ого! Це варте того, щоб подумати. І, до речі, нещодавно нашій редакції подарували фрактал. Схоже, наш том може здатися трохи крейзі. Та цифра — це справжня кроляча нора, і її глибину ми поки що навіть не можемо собі уявити.

745₴

MIRS HOME. Етикет і етикетка
16 грудня в мультибрендовому шоурумі MIRS HOME пройшов вечір, присвячений тонкощам етикету денних прийомів.

Laminam. Відкриття нового простору
7 грудня в київському шоурумі Laminam UA відбулося відкриття нового експозиційного залу.

Проект року Fundermax 6.0. Підсумки конкурсу
12 листопада в столичному просторі Freedom Hall відбулася церемонія нагородження фіналістів конкурсу Проект року Fundermax 6.0, влаштованого компанією BUDZIRKA.

Amoenus Soft від Maxalto. Вишуканий і культовий сет
Артдиректор компанії Maxalto Антоніо Читтеріо знає майбутнє, адже меблі, створені під його керівництвом, щороку збирають захоплені погляди молодого покоління.

За склом. Вітрини Kredence від ELIO HOME
У 2021 році компанія поповнила арсенал лінійкою систем зберігання зі скляними фасадами.

October Mist: колір 2022 року за версією Benjamin Moore
Цього року американський бренд преміальних фарб Benjamin Moore запропонував як головний колір 2022 димчасто-полинний відтінок October Mist 1495.

ПРОЕКТ 900: «Я — легенда!»
Як предмети набувають культового статусу? Шукаємо відповіді разом із нашими українськими дизайнерами та відомим столичним дизайн-простором Проект 900.

SCALAMID: коли стіни говорять про особисте
2021 року компанія BUDZIRKA представила широкоформатні фібромінеральні плити польської марки SCALAMID.

Живи більше. Група компаній DIM представила оновлену концепцію житлового комплексу Lucky Land і нове позиціонування бренду
16 листопада у КВЦ «Парковий» група компаній DIM презентувала оновлену архітектурним бюро archimatika концепцію ЖК Lucky Land, а компанія TABASCO — нове позиціонування бренду.

Як «розчаклувати» довгобуд. Перетворюємо надмірні амбіції на точки росту території
На прикладі міжнародних кейсів і дніпровського БЦ «Кудашевський» від DAYTONA GROUP говоримо про особливості редевелопменту та специфіку роботи архітекторів, дизайнерів і підрядників у тісних рамках, заданих проєктом.

Expolight. Пряма трансляція
Крім функціональних і естетичних аспектів, робота зі світлом має бути суспільно значущою — так вважає керівник і засновник студії Expolight Микола Каблука, з яким розмовляємо про вплив світлового дизайну на навколишнє середовище та культуру.

Μετάверсія нового світу. Від інтерактивності до віртуальності
Чи чекає на нас уже у 2022 році повальна імміграція у віртуальний світ? Хто й навіщо проєктує архітектуру нового цифрового материка? Аналізуємо ключові події року та консультуємося з експертами.

Jean-Christophe Bonis: «Емоційний зв’язок людини зі штучним інтелектом неминучий»
Популярний лектор і спікер TED Жан-Крістоф Боніс є наставником і консультантом для засновників стартапів і готовий інвестувати в ідеї, які вважає проривними. Тема нашого інтерв’ю — метавсесвіт і його перспективи.

Сергій Ніжинський: «Питання про реальність і речовість — релігійне»
В історії з розвитком метавсесвіту цифрові художники зуміли трансформувати досить розмиту концепцію метавсесвіту в «конкретну явність абстрактного».

Вогні великого міста: дизайн-активізм у дії
Анонімна група художників і фотографів Luzinterruptus використовує світло як інструмент для соціального вираження, а темряву — як полотно для своїх міських інтервенцій.

Signify: більше, ніж освітлення
Світлодіодна революція межі XX і XXI століть перевернула світ освітлення з ніг на голову. Світло порозумнішало й тепер може виконувати роль сомнолога і психотерапевта, і робити це в нашому власному будинку.

Імерсивні й інтерактивні. Ландшафти, які ми запалюємо
Про те, як затримати городянина, який завжди поспішає, і заохотити його до діалогу з ландшафтом, розповідає Людмила Білодід, засновник бюро Beloded Landscaping.

Андрій Мороз: «Серцем України може стати кожен»
Говоримо про емпатійну архітектуру з автором монументального артоб’єкта «Серце України» Андрієм Морозом.

Олександр Кумейко: «Статус пам’ятника — це не вирок!»
Будівля Річкового вокзалу на Поштовій площі в столиці повертається до життя. Дізнаємося подробиці разом з архітектором Олександром Кумейком.

Забудовник vs городянин. Хто отримує більше profit’a від редевелопменту?
Про редевелопмент територій, їхню ревіталізацію, регенерацію і ще безліч ре- у варіаціях розповідає Віталій Бойко, засновник і СEO Urban Experts і NAI Ukraine.

Sadolin: Обережно, пофарбовано! Еміль Дервіш та ультрамарин
«Обережно, пофарбовано!» — це проєкт, створений у партнерстві з брендом Sadolin, провідним світовим виробником фарби. Цього разу розмовляємо з Емілем Дервішем про його ультрамаринову палітру.

STEEL FREEDOM 2021. Новий погляд на функціональність
27 листопада в столиці відбувся фінал архітектурного конкурсу STEEL FREEDOM 2021. Наша редакція відзначила окремою номінацією роботу студентів КНУБА Максима Круподера та Романа Дерпі.

АГРОМАТ. Нестандартний формат, або як побачити нетипове в типовому
Розглянемо, як продукція компанії АГРОМАТ допомагає архітекторам і дизайнерам вирішувати нетривіальні завдання в оформленні просторів.

«Прямуй за білим кроликом». Інтер’єр White Rabbit Surf Cafe від SOLOVEYDESIGN
Проєкт White Rabbit Surf Cafe, розташований у Хмельницькому, — це історія двох ідей, трепетно виношених і реалізованих у стінах півстолітньої споруди на березі Південного Бугу.

Silver Wave. Рівновага стихій від LLUM architects
У проєкті київських апартаментів від LLUM architects масштабне та неймовірно виразне мармурове панно підкорило собі весь простір.

MOSKOVSKAYA: сучасність і ретро на Оболоні. «Ювелірний» проєкт студії PAINTIT
Проєкт MOSKOVSKAYA став ідеальним утіленням будинку для молодої сім’ї з дітьми. Автори проєкту — засновники студії PAINTIT, архітектори Юлій Черевко й Тетяна Філіпенко.

Міський твіст. Бар і бістрономія Koktelka в Харкові
Цього літа в Харкові відкрився міський бар і бістрономія «Коктелька» / Koktelka за проєктом Йови Ягер. Заклад відрізняють демократична атмосфера, звернення до ретро, «смачні» деталі та гумор.