PRAGMATIKA.MEDIA. Інновації

#09
березень 2019

Інновації в архітектурі й архітектура для інновацій. Новий том PRAGMATIKA.MEDIA ми присвятили новим ідеям і технологіям у дизайні, будівництві й урбаністиці.

Ми з’ясовували, що нового показували та розповідали на лондонському фестивалі CONSCIOUS CITY, мюнхенській виставці BAU і конгресі Business for Smart Cities у Києві, продовжували обговорювати з провідними українськими девелоперами майбутнє будівельного ринку та BIM-технології у проєктуванні, розбиралися, що не так з українським павільйоном до Всесвітньої виставки EXPO 2020 у Дубаї, досліджували тренди предметного дизайну на зимовій виставці Maison&Objet у Парижі та осягали особливості архітектури першого українського інноваційного парку UNIT.City.

А ще в цьому номері PRAGMATIKA.MEDIA — інтерв’ю з архітекторами — учасниками конкурсу на проєкт меморіального комплексу в Бабиному Яру, серед яких неперевершена Оділь Декк!

745₴

Об’єкти

  • FAN SOFA від Shepel Furniture,
  • стіл Yak-40 від Ольги Терефеєвої,
  • світильник Dzvonyk від Levantin Design.

Дарувати чи не дарувати? І головне — що?
Декілька ідей подарунків для дам до 8 березня.

Світити завжди, світити скрізь. Система освітлення KRAFT LED
Правильне світло допоможе залучити клієнтів до магазину чи ресторану, підвищити працездатність співробітників офісу, підтримати комфортну атмосферу у просторах для відпочинку. Розібрали тему освітлення для підвісних стель.

MANEZH. Маркізи. Під покровом рятівної тіні
Як захистити від яскравого сонця вікна, балкони та відкриті тераси? Простіше й економічніше встановити над ними тканинні навіси — маркізи. Разом із компанією MANEZH ґрунтовно вивчили перевагу таких систем зовнішнього сонцезахисту.

MAISON&OBJET. WHAT’S NEW?
Розбиралися з трендами в предметному дизайні та участю українських креаторів у зимовій виставці Maison&Objet в Парижі.

Ніна Масо. «Від ложки до міста»
Співзасновниця та редактор іспанського бренду Santa & Cole Ніна Масо в інтерв’ю PRAGMATIKA.MEDIA розповіла про схожість її роботи з редакторською справою, про широку перспективу дизайну та про філософію світла.

Олександр Шепель. Безтурботність як місія
«Надихатися минулим, щоб переосмислити майбутнє», — так звучить одна з головних тем Весняного тижня дизайну в Лондоні. І зовсім не випадково в програмі заходу в одному рядку з відомими іменами перебуває ім’я нашого співвітчизника.

У гонитві за інновацією. Ідеї для будівництва завтрашнього дня
Стрімка діджиталізація вводить нас у спокусу одного разу перекласти всі нагальні проблеми міського буття на штучний інтелект, звільнивши колективну свідомість для підкорення всесвіту. Ми щиро віримо, що інновації в будівництві, архітектурі, технологіях та управлінні в підсумку здатні зробити нас щасливими довгожителями.

Закрити гештальт міжнародного масштабу
Поспілкувалися на тему меморіальної архітектури з українськими та іноземними учасниками конкурсу на проєкт центру Голокосту «Бабин Яр»: BURO architects, Eisenman Architects, Diller Scofidio + Renfro, KAAN Architecten і Odile Decq.

Хроніки ганьби. Україна на всесвітніх виставках учора та завтра
Хід підготовки України до EXPO 2020 у Дубаї може скинути зацікавленого спостерігача у прірву песимізму. Ми вирішили розібратися, чому участь країни у всесвітніх виставках який рік поспіль перетворюється на демонстрацію архітектурної, дизайнерської та організаційної безпорадності.

Анна Бондар: «Архітектурні конкурси — це змагання проєктів нашого майбутнього»
В інтерв’ю PRAGMATIKA.MEDIA Анна Бондар докладно відповіла на запитання, що закономірно виникають після скандалів, якими супроводжуються процес і результати архітектурних змагань, або скандалів, які спровокував сам факт відсутності конкурсної процедури.

UNIT.City. Архітектура для інновацій
Створення інноваційних парків для розвитку компаній у сфері високих технологій і креативних індустрій — сучасний тренд в економіці. Два роки тому таке «місто в місті» було відкрите і в Україні.

Проблеми зростання. Навіщо українським містам європейські дерева
Дорослі дерева в Україну поки що поставляються з Європи. Про практичну взаємодію з європейськими арбористами, садівниками та менеджерами розсадників розповідає засновниця бюро Beloded Landscaping, дійсний член Society of Garden Designers (SGD) Людмила Білодід.

Будуй краще за нас. Девелопмент 2019. Volume 2
Продовжуємо дізнаватися прогнози щодо стану ринку нерухомості у 2019 р. від компаній-девелоперів. У цьому номері поспілкувалися з Максимом Барбашем (GEOS), Федором Делеганом («РЕНОМЕ»), Олександром Насіковським (DIM group) і Ганною Лаєвською («Інтергал-Буд»).

Простоюємо на всіх парах! Що гальмує інновації в архітектурі?
У традиційній рубриці «Архпрактика» з Ольгою Черновою намагалися зрозуміти, як встигати за прогресом в архітектурі.

Проєкт Shell
Бюро Олега Дроздова Drozdov&Partners спроєктувало будинок на березі Одеської затоки для сім’ї з дітьми. Проста на перший погляд і легко зчитувана конструкція з дерева, цегли та скла є стильним варіантом сучасної дачі.

ITH office від Evolutionary Architecture
Майстерня Наталії Олексієнко Evolutionary Architecture зробила новий офіс для компанії, яка спеціалізується на інноваційних технологіях опалення, кондиціювання та вентиляції.

Офіс CMS Group
Дизайн-бюро FILD розробило офіс штаб-квартири українського рекламного холдингу CMS Group. Концепція традиційного офісу замінена тут ідеєю «майстерні реклами»: вона розуміється як вільний творчий простір.

McDonald’s in Paris. Демократія дизайну від Paola Navone
Жоден сучасний бізнес, навіть із такою «непохитною» моделлю, як у МсDonald’s, не може успішно розвиватися без дизайну. I для багатьох це стає дедалі очевиднішим. А тим, хто ще не переконаний у цьому, радимо завітати в оновлений паризький ресторан мережі навпроти вокзалу Аустерліц.

Парад. Оповідання
Художники сьогодні все частіше опиняються під прицілом далеких від мистецтва «критиків», які не гребують середньовічними методами фізичного знищення незручних або просто незрозумілих артоб’єктів. Про це — нове оповідання заслуженого архітектора України Анни Бондар.