PRAGMATIKA.MEDIA. Інклюзивність

#16
жовтень 2019

Інклюзивність — поняття-матрьошка з безліччю дефініцій, особливо коли воно використовується щодо міського середовища. Інклюзивне місто — не просто безбар’єрне, з рівними тротуарами, пандусами, підйомниками, тактильною навігацією для людей з обмеженою мобільністю. Це місто, жителі якого мають рівний доступ до житла, освіти, сервісів і послуг. Місто, де кожен із нас, незалежно від віку, статі, кольору шкіри, релігії та доходу, зможе жити, працювати та відпочивати з комфортом. Звучить як утопія?

На відміну від політиків, які пропонують затягнути пояси й чекати настання епохи загального добробуту, урбаністи наполегливо радять не відкладаючи починати поступальний рух у бік інклюзивності, навіть якщо економічні та соціальні прогнози не такі сприятливі. Безліч міст світу, як великих, так і малих, уже розробили стратегії, спрямовані на досягнення інклюзивності, і активно повсюдно їх запроваджують.

Ми вирішили присвятити жовтневий том PRAGMATIKA.MEDIA урбаністичним стратегіям доступності, безбар’єрній архітектурі та універсальному дизайну. Інакше кажучи — design to the edges, дизайну, орієнтованому не на середньостатистичного мешканця, а такому, що враховує весь спектр людських характеристик, здібностей та інтересів.

Умикайтесь!

745₴

Солодкий сон
Співвласниця й артдиректор салону Davis Casa Фаїна Єренбург спеціально для PRAGMATIKA.MEDIA склала добірку ліжок від відомих дизайнерів.

Квітка австралійських аборигенів. BANKSIA від Locherber Milano
Locherber Milano продовжує свою ароматичну подорож по всьому світу. Новий аромат BANKSIA натхненний однойменною дикою австралійською квіткою.

Практичність і душевна теплота: який він, фінський дизайн?
Щоб дізнатися, що є фінським дизайном, ми вирушили на Helsinki Design Week, який цього року відсвяткував своє 18-річчя.

ДВІЖ-ПАРИЖ: паризькі виставки відкривають світові нові імена українського дизайну
15 українських дизайнерів і брендів на двох локаціях у столиці Франції продемонстрували потенціал українських креативних індустрій.

Відкриття Respublika & Tetris Hall
Вересень у Києві ознаменувався двома великими івентами у сфері нерухомості. У столиці відкрили одразу два житлові комплекси — Respublika й Tetris Hall від KAN Development.

MANEZH. Як сонцезахист допомагає вирішувати проблеми сучасної архітектури та будівництва
Разом із компанією MANEZH простежимо, як застосування зовнішніх сонцезахисних систем допомагає зменшити витрати на експлуатацію будівлі та підвищити цінність об’єкта.

Від «карального» ландшафту до терапевтичного
Які новаторські підходи до створення відкритих зелених просторів могли б запозичити українські проєктувальники? Розповідає засновниця бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

Сталі ландшафти як умова виживання міста
Протягом наступних десятиліть серед головних викликів, з якими зіткнеться майже кожне сучасне місто, стане здатність виживати в часи кліматичних катаклізмів і витримувати конкуренцію в боротьбі за комфорт міського середовища.

Число в кубі. Де шукати символ міста?
Головна особливість нового житлового комплексу CHICAGO Central House — перша в Європі медіаскульптура, що отримала негласну назву «Куб». Про те, як вона створювалася, ми дізналися в розробника — засновника компанії Expolight Миколи Каблуки.

UKRAINE INSPIRES. Вікторія Якуша
Архітектор і дизайнер Вікторія Якуша в інтерв’ю PRAGMATIKA.MEDIA розповідає, як у неї народилася ідея відкрити світові національну культуру через дизайн-експедицію по Україні.

Нова елегантність міст. Еволюція інклюзивного дизайну
Безбар’єрність, універсальність, Design to the Edges. В Америці та Європі від обговорення рівнів «доступності» середовища перейшли до повсюдної імплементації інклюзивного урбанізму. Ми розбиралися, на якій стадії цей процес перебуває в Україні.

Справа молодих. Віковий mixed-use і новий дизайн для старіючого світу
Сьогодні проєктуванням для тих, кому вже за 60, займаються найавторитетніші американські архітектурні бюро. І це логічно, адже в США старіюче покоління бебі-бумерів — одна з найзаможніших категорій населення.

Інклюзивність під питанням
Містам України, як і раніше, дуже далеко до того, щоб вважатися відкритими та доступними. Хто винен і що робити, ми запитали тих, хто прямо впливає на доступність міського середовища.

Експертні думки

Стокгольмський «лагом»: справедливість і архітектура. Досліджуємо розвиток шведської столиці
Сучасний Стокгольм — одне з найбільш інноваційних, екологічних, «розумних» і згуртованих міст, де всі мають однакові можливості.

Пандус на Еверест?
Потрапляючи в надмірно заповзяті й недостатньо глибокодумні голови, благородна ідея інклюзивності часом доходить до абсурду. Про це у своїй рубриці «Практика» розмірковує архітектор Ольга Чернова.

UNIT.Home. Інноваційне житло для прогресивних людей
У першому українському інноваційному парку починають зводити «спальний район». Житловий комплекс UNIT.Home має стати зручним, безпечним і «розумним» доповненням до кварталу.

PUZZLE 90 від Ryntovt Design
Монохромна гама та виразна текстура горіха — це інтер’єр апартаментів PUZZLE 90 у київській новобудові від студії Ryntovt Design.

Код ідентифікації
Дизайн-студія decorkuznetsov оформила стильні та бюджетні апартаменти для молодої сімейної пари в одному з нових житлових комплексів Дніпра.

Іван Левинський: як побудувати стильне місто
У Львові 2019-й проголосили роком архітектора Івана Левинського, який багато в чому визначив нинішній образ міста.