PRAGMATIKA.MEDIA. Infrastructure

#24
серпень 2020

Тисячі чинників впливають на життя людини в місті, на те, як складеться її день. Традиційно якість життя в місті корелює з тим, наскільки розвинена його інфраструктура. Вона ускладнюється паралельно з тим, як міста намагаються змінювати функцію з моно на мульти, збільшуються настільки, що інфраструктуру неможливо відобразити на одній, навіть найдокладнішій карті чи описати в одному звіті. І в цьому разі ми починаємо використовувати множину, а не однину: не «інфраструктура», а «інфраструктури».

Іноді вони настільки комплексні, що не спрощують, а ускладнюють життя. Чим більше варіантів маршруту пропонує навігатор — тим складніше зробити вибір. Чим більше банківських карток у вашому гаманці — тим вищий ризик забути потрібний код.

Диверсифікація комунальних платежів, спричинена анбандлінгом великих інфраструктурних підприємств, занурює споживача у стрес. Усе це змушує посилювати й посилювати контроль за процесами, і ось уже не люди контролюють місто, а місто контролює людей.

Найчастіше ми не замислюємося про приховану роль інфраструктури. Хто, наприклад, крім книжкових урбаністів, пам’ятає, що розширення міських вулиць перешкоджає зокрема спорудженню барикад під час вуличних заворушень?

Чи готові ми до сприйняття інфраструктур як комплексу матеріальних і фінансових активів, знань про них і, головне, зв’язків між ними? І як розуміння процесів дозволить зробити наші міста «юзабельнішими»? Розбиралися в цьому на сторінках #24 тому PRAGMATIKA.MEDIA.

745₴

AGROMAT. 27 years young!
Екстремальні конкурси, непередбачувані квести, вишукане частування та чудова компанія — 13 серпня в заміському комплексі SHELEST архітектори святкували 27-й день народження компанії «АГРОМАТ».

Прерафаеліти та Рух Arts & Crafts. Зустріч архітекторів у салоні MANDERS
12 серпня в київському салоні MANDERS головний редактор PRAGMATIKA.MEDIA Костянтин Ковшевацький і засновниця проєкту Artstudy Лариса Цибіна зібрали провідних столичних архітекторів на перший із циклу вечорів, присвячених синергії історії мистецтва та дизайну.

VEKA. Вікно в Японію
До Одеського музею західного та східного мистецтва з гастролями приїхала виставка «VEKA. Вікно в Японію», яка продемонструвала можливості сучасних технологій для дбайливої демонстрації «хиткої» східної естетики.

Світильники Mito від Occhio
У серії Mito дизайнер і засновник Occhio Аксель Мейзе переосмислює майбутнє освітлення. Завдяки симбіозу практичності, сучасних технологій і магії світла ці світильники — одночасно прикраса інтер’єру та функціональні прилади.

Озеро ілюзій. Колекція Lake від Golran
Розроблені дизайнерами Яель Мер і Шей Алкалай із лондонської студії Raw Edges, килими колекції Lake можуть бути яскравими та барвистими вранці, коли ви збираєтеся на роботу, і постати перед вами у м’яких відтінках увечері, коли повернетеся додому.

Шкіра, горіх і орігамі — годинник Cuckoo. Virginia Harper для Giorgetti, 2020 р.
Почерк Giorgetti характеризується переосмисленням традицій створення унікальних предметів. Яскравий тому приклад — створений у результаті співпраці легендарного італійського бренда і нью-йоркського дизайнера Вірджинії Харпер годинник Cuckoo Clock.

Sadolin: Обережно, пофарбовано! Олексій Іскос і його Білий
Серія матеріалів під загальною назвою «Обережно, пофарбовано!» створена спільно з брендом Sadolin. Це проєкт про особисті стосунки з кольором: один герой — один колір. Першим, із ким ми поспілкувалися, став Олексій Іскос, класик датського дизайну родом з України.

Архітектурний копіпаст убиває. Чому різноманітність вважають запорукою вітальності міста?
Diversity — різноманітність — можна вважати головним словом, яке маркує нашу епоху. На відміну від модерністів, котрі проголосили уніфікацію антикризовою панацеєю, сучасні урбаністи вважають, що істина та ключ до процвітання — у різноманітності. Чому світ прийшов до цієї нової ортодоксії і як Київ віддзеркалює глобальну тенденцію?

ПЛАН А: ВСЯ ВЛАДА АРХІТЕКТОРАМ! Коли столиця пройде шлях до усвідомленого містобудування
Київ як місто хворий. Стихійна неякісна забудова, транспортні проблеми, зношена та непропорційна інфраструктура, зелені зони, що зникають, постійні протестні рухи суспільства. Ключі порятунку — у тих, кого городяни звинувачують у всіх проблемах, — у архітекторів.

Олександр Насіковський: 33 поверхи можливостей із DIM
Про нові проєкти, що реалізуються групою компаній DIM, про те, що девелопер може дати місту, та про можливості, які перетворюються на користь для інвестора, PRAGMATIKA. MEDIA поговорила із засновником і керуючим партнером DIM Олександром Насіковським.

Світлі плани. Навіщо містам лайтинг-стратегії?
Про те, що таке урбанізм світла та як в Україні розробляються перші лайтинг-стратегії у масштабах міста, PRAGMATIKA. MEDIA розповів Микола Каблука, засновник і головний світловий дизайнер компанії Expolight.

Ольга Чернова. Нотатки архітектора про київську Інфрагосподиню
У словнику зазначено, що інфраструктура — це «сукупність установ, систем управління, зв’язку тощо, що забезпечує діяльність суспільства чи якоїсь його сфери. Жіночий рід, спеціальне». Значить, інфраструктура — жінка!

Міські лабіринти. Інфраструктурні візії Пітера Ольщинського
Серія ілюстрацій Пітера Ольщинського — це медитації на тему міст майбутнього. Складно збудованих, просторих і при цьому щільних, фантастичних і агресивних, що одночасно зачаровують і лякають.

Утілений дзен. Сад із думками про Японію
Лише через 10 років після початку роботи над цим садом ландшафтний архітектор і власник готові сказати, що сад сформований: він набув цілісного образу, який далі розвиватиметься вже за мінімально необхідного втручання. Про те, як шар за шаром створювався сад, нам розповіла засновник бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

Апартаменти DUO. Просторе житло із двох квартир
Проєкт DUO від дизайнера Андрія Сокрути народився шляхом злиття двох квартир по 50 кв. м. Оформлені, за визначенням автора, у стилі комфортного мінімалізму, ці апартаменти передбачають окреме місце для кожного мешканця.

BLU terracotta. Радіальний мінімалізм від RINA LOVKO Studio
Непросте завдання розробити імідж для просторої (площею 207 кв. м) квартири у формі розкритого віяла, розташованої в новому житловому комплексі в центрі Києва, викликало в команди архітектора Ріни Ловко професійний азарт.