PRAGMATIKA.MEDIA. Human-oriented cities

#05
жовтень 2018

Орієнтоване на людину з її щоденними потребами середовище — тема жовтневого тому PRAGMATIKA.MEDIA.

Ми поспілкувалися з європейськими та українськими урбаністами для того, щоб зрозуміти, як сучасний смарт-сіті переростає в емоційне «розумне місто».

На прикладі Гельсінкі, Цюріха та Ейндховена ми розглянули складний, але неминучий процес формування гідного середовища на місці колишніх промислових зон.

В останньому із серії матеріалів про український промисловий дизайн на міжнародних майданчиках — більше дюжини інтерв’ю з нашими творчими співвітчизниками.

Про КНДР як заповідник модернізму нам розповів дослідник архітектури Семен Широчин. А про феномен антропоцену — німецький фотограф Том Хеген.

І last but not least — масштабна фешн-колаборація з брендом DZHUS на межі моди й архітектури, звісно.

745₴

Architecture of the Future
Найбільша архітектурна конференція Східної Європи.

«Всі. Свої | Дім і декор»
Крафтове виробництво — це інструмент культурної дипломатії, такий самий, як музика чи мистецтво. У Києві відкрився мононаціональний магазин товарів для дому.

Arch-non-fiction
Будували-будували і нарешті збудували. А світ за цей час раз! — і змінився до невпізнання. Звичайно, можна все перекроїти, переламати, перебудувати. А можна шукати рішення разом з усім світом, який на певних етапах історії теж стикався з покинутими своїми мешканцями містами, з будинками, що втратили корисну для суспільства функцію, із занедбаними парками та житловими районами. Якщо подібний пошук вам близький, тоді ці кілька книг стануть помічниками та порадниками.

Метаморфози простору
HIRT: швейцарські фасади, що опускаються.

Autumn Design Weeks Trinity
Із Парижа до Ейндховена. Part III.

Колористика в архітектурі
Колір як емоційний тригер.

Ольга Чернова. «Ко-ко-ко-ефект»
Колеїсти в урбаністичному просторі.

Редизайн планетарного масштабу
Циклічні міста як модель поліса майбутнього.

Нордхавн
«Синя кишеня» Копенгагена. Район у північній частині столиці Данії, прилеглий до круїзного порту та контейнерного терміналу. Він досі залишається білою плямою на туристичній карті, хоча вже зараз може бути цікавий як діюча модель стійкого (sustainable) та напрочуд структурного, логічного розвитку.

Енн Стенрос
«Городяни — дійові особи, а не глядацька аудиторія».

Кейс Донкерс
Про тренди в розвитку міст.

Візуальна історія міст. «Безшумна» ревіталізація
ANNETTE GIGON/MIKE GUYER ARCHITECTS.

Ландшафти в урбаністичному полотні
Думки фахівців, які не тільки знають, як трансформувати сірі, постіндустріальні території, а й сприймають це завдання як виклик.

Антропоцен Тома Хегена
Аерофотозйомка для фотографа з Мюнхена Тома Хегена — спосіб задокументувати вплив людини на планету.

Ландшафтний дизайн — Terra incognita
Про грамотний підхід до питання формування простору навколо архітектурних об’єктів і про перспективи, які подібний підхід відкриває проєктувальникам, урбаністам і пересічним мешканцям, у новій рубриці PRAGMATIKA.MEDIA буде говорити ландшафтний дизайнер Людмила Білодід.

КНДР — архітектурний заповідник
Країна, про яку мало що відомо: головне інформаційне тло стосується санкцій, військової напруженості та ядерно-ракетної тематики. Водночас через ізольованість цієї країни практично нічого не знайти про її культурну спадщину, що становить значний історичний і мистецтвознавчий інтерес.

If I could escape
Ескапізм як концепція «усунення від тлінної дійсності на користь суб’єктивної утопічної реальності». Це поняття, переосмислене київським дизайнером нішевої марки DZHUS Іриною Джус, лягло в основу її осінньо-зимової колекції 2018 року.

Традиції як точка відліку
Архітектор Надія Чабанна оновила інтер’єр київської квартири з великою кількістю класичного декору, перетворивши житло на витриманий простір, що відповідає духу часу.

Nest Apartment
Приватні апартаменти від студії Вікторії Вітковської.

У пошуках гармонії
Мансардна квартира від архітектурної майстерні PAINTIT.