PRAGMATIKA.MEDIA. Home sweet future

#13
липень 2019

Життя архітектурного проєкту не обмежене перинатальним періодом від зародження ідеї до її реалізації, і здача об’єкта в експлуатацію — завжди нова точка відліку, особливо коли йдеться про житлову нерухомість.

Сучасні архітектори ще на стадії планування намагаються зазирнути все далі в перспективу, моделюючи різні сценарії життя будівель і їхніх мешканців. І чим частіше звучать від представників поколінь Y та Z заклики керуватися принципом «не володіти, а користуватися», тим більше причин уважно поглянути на нові для ринку нерухомості формати, які активно просуваються та популяризуються в розвинених країнах.

  • Чи з’являться в Україні комерційні та державні «орендні будинки»? Адже орендне житло — це тимчасовий притулок не лише для номадів, але й для тих, хто розвивається швидше, ніж старіють стіни.
  • Чим колівінг і share house відрізняються від гуртожитку?
  • Наскільки життєздатними у специфічних умовах України з нерозвиненою іпотечною системою та високими кредитними ставками можуть бути ці нові формати, які сьогодні активно просуваються в розвинених країнах?

Саме житлові простори, перспективи їхньої трансформації та нова архітектура населених об’єктів стали темою нашого липневого тому.

745₴

Гардеробна як об’єкт бажання
Добірка систем зберігання від провідних європейських брендів.

Мітап в Одесі. Reynaers Aluminium і PRAGMATIKA.MEDIA
Місцем нової архітектурної зустрічі Reynaers Aluminium і PRAGMATIKA.MEDIA стала Одеса та галерея сучасного мистецтва Invogue#Art.

Новий старт BELLE STUDIO
У Києві відкрився новий меблевий шоурум BELLE STUDIO.

Venice Design 2019. Традиційне ремесло й обмежені ресурси
У Венеції проходить найбільша виставка сучасного предметного дизайну. Вперше на цьому майданчику представлений і український дизайн — колекцією Вікторії Якуші FAINA.

Arch-non-fiction
Підбірка книг про нові підходи до проєктування житлової архітектури.

MANEZH. Кайдзен. Маленькі кроки до великого щастя
Разом із партнером рубрики компанією MANEZH пробуємо розібратися в системі управління та ведення бізнесу під японською назвою кайдзен.

Дерева на будмайданчику. Навіщо Україні європейські «зелені» стандарти?
Засновниця бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід розповідає про нову громадську організацію CITY GREEN LAB і захист дерев під час будівельних робіт.

ZinCo. Кому заважають зелені дахи?
Чому українські архітектори опираються зеленим покрівлям і недолюблюють ландшафтний дизайн? Про це поговорили із власницею компанії ZinCo в Україні Юлією Польовою.

Економія, екологія та комфорт. Еволюція в будівництві житла
Пасивні, активні та мультикомфортні будинки. PRAGMATIKA.MEDIA розбиралася в головних концепціях будівель із низьким енергоспоживанням і їхніх перевагах.

Спільне проживання: жити чи виживати? Колівінги, кохаусинги й орендні будинки у XXI столітті
Формат гуртожитку чи комуналки, з яким світ начебто з полегшенням розпрощався, сьогодні відроджується знову. Пробували розібратися, чи так це погано.

Розрулити Київ. Модернізація транспортної інфраструктури
Про тісний зв’язок інфраструктурних проєктів із розвитком житлових і громадських просторів і про те, наскільки українська транспортна політика корелює зі світовими трендами.

Таємне життя будинків
У рубриці «Архпрактика» з Ольгою Черновою намагалися зрозуміти, як архітектору з гідністю пережити «дорослішання» проєкту.

Серце світу або місце проживання. Фотопроєкт HOME Феліції Сіміон
Румунський фотограф Феліція Сіміон вирішила поміркувати про трансформацію будинку як концепту.

Легкий як брила. Полюбити мармур в інтер’єрі та отримати максимум задоволення
Власник компанії Listelli Денис Величко розповідає про динамічність натурального мармуру та легкість, яку дизайнерські об’єкти із цього каменю привносять до інтер’єру.

Жак Ружері: «Море — моя доля»
Ексклюзивне інтерв’ю із французьким архітектором Жаком Ружері, який розробляє концепти плавучих будинків і цілих міст.

UUA 2019
Майже 500 поданих робіт, 9 перших місць, 12 призових номінацій, не рахуючи Гран-прі: у Києві відбулася церемонія нагородження переможців Ukrainian Urban Awards 2019.

DFAB. Будинок, який створили роботи, буде протестовано на людях
Дім-демонстратор DFAB HOUSE розташований на вершині будівлі NEST у швейцарському місті Дюбендорф. Він показує, як цифрові процеси можуть бути використані в будівництві.

STEP-UP House
Дизайнери SVOYA studio підібрали й оформили для молодої сім’ї затишний будинок у передмісті Дніпра.

Інноваційна Швейцарія. Божественна цікавість, ефект bottom-up і прикладні дива
Українських журналістів під час експедиції до Швейцарії знайомили з її науковими інституціями, компаніями та навчальними закладами.