PRAGMATIKA.MEDIA. Градус добробуту VOL.2

#27
грудень 2020 – січень 2021

Визнаємо, що 262 шпальти попереднього тому виявилося абсолютно недостатньо для того, щоб розкрити заявлену нами тему «Градус добробуту».

Навесні, на гребені першої хвилі пандемії, нам, та й не тільки нам, а й величезній кількості авторитетних урбаністів, здалося, що контагіозність COVID-19 кардинально змінює наше уявлення про високу міську щільність як одну з основних умов добробуту. Але вже зараз очевидно, що ідея «комфортне місто = щільне місто», як і раніше, залишається популярною.

При цьому найкращі уми та цілі відділи великих міжнародних архітектурних фірм обчислюють відсоток корекції допандемічних майстер-планів. А мери, відомі своїми радикальними реформами, наприклад, мер Парижа Анн Ідальго, використовують пандемію як привід для прискорення трансформації в рамках концепції «15-хвилинне місто» Карлоса Морено, професора інновацій Університету Сорбонни.

  • Що сьогодні вважати комфортною щільністю для українських міст з урахуванням наших реалій і ментальності?
  • Які допустимі межі самовираження особистості в міському середовищі? Що таке етичний девелопмент?

Ми порушили ці теми в аспекті того самого «градуса добробуту» й запрошуємо подискутувати про конфліктність міських просторів як найцінніший ресурс (цю на перший погляд парадоксальну ідею висловила студентка Харківської школи архітектури Аліса Александрова в матеріалі «Градус добробуту. Як виміряти температуру міст» у 26-му томі PRAGMATIKA.MEDIA).

Тож продовжуємо!

745₴

GIORGETTI Camerata. Стиль ар-деко крізь призму Дому Cartier
Відчути епоху ар-деко через вишукані ювелірні вироби та предмети меблів стало можливим 2 грудня у столичному салоні Giorgetti під час тематичного вечора.

Бельгійський і голландський дизайн. Вечір за підтримки АГРОМАТ
16 жовтня 2020 р. на восьмій лекції Костянтина Ковшевацького з мистецтва говорили про бельгійський і голландський дизайн у столичному салоні АГРОМАТ.

BORA X Pure: чиста досконалість
Німецький виробник інноваційних систем кухонних витяжок, інтегрованих у варильні панелі BORA, представив нову лінійку продуктів BORA X Pure.

EAT food love ART. Їстівне мистецтво
Дизайн-бюро Hochu rayu запустило окремий бренд іронічних їстівних подарунків Eat Art, натхненних на створення постатями видатних митців.

Предмети та люди: культурні коди GIORGETTI
Розповідаємо про найяскравіші об’єкти з поліфонічної колекції 2020 р., кожен із яких здатний відповідати найтоншим життєвим потребам сучасного городянина.

Gaggenau. Без права на помилку, або Контроль контролю якості
Ми рідко замислюємося над тим, що стоїть за звичними для нас речами, і мало цікавимося їхньою історією, але для нас важлива їхня бездоганна робота. Стикаючись із кухонною технікою, розуміємо, чому варто обирати Gaggenau.

Forbo Marmoleum. Як спекти правильний «пиріг»
Разом зі швейцарською компанією Forbo розбираємось у тонкощах виробництва та застосування натурального лінолеуму.

City Guide від FunderMax. Комунікація з містом через інтер’єри громадських просторів
Маркером міського благополуччя є популярні public space. Гуляючи Києвом, досліджуємо місто разом із компанією FunderMax, що надає для роботи в інтер’єрах якісний надійний матеріал.

Олександр Шепель: лондонське повітря, магічна шафа та маленький літак
Українській меблевій фабриці Shepel Furniture цьогоріч виповнилося 5 років. Досліджуючи феномен стрімкого розвитку та успіху компанії, говоримо з її засновником Олександром Шепелем.

Sadolin: Обережно, пофарбовано! Олена Фатєєва та її бордовий
«Обережно, пофарбовано!» — це серія інтерв’ю, в яких дизайнери й архітектори розмірковують про колір у контексті особистого досвіду та роботи з провідним світовим виробником фарб Sadolin.

Connecting city. Світло на мостах. Interact LANDMARK від Signify
Інтелектуальне підсвічування Philips Color Kinetics на платформі Interact від Signify, уже змонтоване на столичному мостовому переході, відразу висмикує інженерний об’єкт в інший вимір і створює нові нейронні зв’язки Києва зі світовими столицями.

Право на стіни. Графіті та мурали як маркер (не) благополуччя
Графіті можна сприймати як естетичний протест проти похмурого, бездушного середовища, яке відкидається людиною й відкидає людину, а можна як арт. Розкриваємо тему, спілкуючись із архітекторами, художниками, урбаністами та девелоперами.

Локалізація Graphisoft. Довгоочікувана новина для BIM-проєктувальників
Угорська компанія GRAPHISOFT додає в програмний пакет ARCHICAD 24 український переклад. Це суттєво полегшить процес BIM-проєктування, оскільки локалізація матиме переклад не тільки інтерфейсу, а й реквізитів і бібліотек.

SAUDADE: ностальгія за індустріальним духом міст. Реновація заводів і фабрик
Місто — живий організм. Чи збагачуються всі його клітини киснем чи ростуть ділянки мертвих тканин? Реновація занедбаних заводів, фабрик та інших промислових об’єктів дає місту шанс на одужання і задає новий вектор його розвитку.

Сtrl-C / Сtrl-V та маркери добробуту міст
Чи є зв’язок між добробутом міста і творчою потенцією зодчих, що оперують у його просторах? Архітектор Ольга Чернова розмірковує на тему градуса добробуту в сучасних мегаполісах.

DREAM ДІМ: Color block, неосімдесяті, вінтаж
Інтер’єр, створений для дорослої подружньої пари. Це «місце сили», комфортне й водночас емоційне житло — сучасне, навіть модне, але в якому знайшовся би простір для невеличкої колекції антикварних меблів.

Своє місце, або Як чоботареві не залишитися без чобіт
Дизайнеру складно проєктувати житло для себе. Кому ж із колег доручити таку відповідальну справу, якщо не братися самому? Керівник однойменного дизайн-бюро Майя Баклан гідно впоралася із завданням, оформивши власну квартиру в одному з київських ЖК.

Lair apartments. Сімейне лігво, або Нові апартаменти від V. Concept studio
Дизайнери Вікторія Вітковська й Анна Гнатенко спроєктували та реалізували інтер’єр квартири в ЖК «Бульвар Фонтанів» для сімейної пари з дитиною.