PRAGMATIKA.MEDIA. Градус добробуту

#26
листопад 2020

«Реальне багатство — це не золото, а знання того, як керувати енергією», — говорив винахідник геодезичного купола Річард Бакмінстер Фуллер. Бакі Фуллер був не тільки інженером і архітектором, а й послідовником Германа Хакена та його теорії синергетики про складні еволюціонуючі системи.

Сучасні міста є достатньо складними, щоб вважатися синергетичними. Їх часто порівнюють із живим організмом, всі фрагменти та фрактали якого взаємопов’язані, а кожен новий день і кожен новий фактор утворюють все нові та нові зв’язки. Те саме відбувається з містами. Вони народжуються, переживають епоху розквіту та вмирають. Іноді — відроджуються з попелу й проходять новий цикл. Іноді — залишаються здобиччю археологів.

У 26-му томі PRAGMATIKA.MEDIA ми вирішили поміркувати про здоров’я міського середовища та спробувати з’ясувати:

  • Що можна вважати маркерами благополуччя, розвитку чи депресії міста? Бурхливу житлову забудову? Нові площі? Цілодобові корки? Мільйони нових мешканців?
  • Як архітектура та урбаністика здатні керувати тонкими енергіями вітальності?
  • Як вчасно виявити і як можна вилікувати міські хвороби?

Спробуємо виміряти міський градус добробуту разом. І знову процитуємо Фуллера: «Не бійтеся бути наївними!».

745₴

Повоєнне мистецтво та дизайн Північної Європи. Лекція за підтримки салону «Проект 900»
Про формування повоєнного північного дизайну та нове мистецтво цієї епохи розповіли Костянтин Ковшевацький і Лариса Цибіна у лекції, яка відбулася 22 вересня.

BRICK IN THE WALL. Сучасне мистецтво та колекційний дизайн. Лекція за підтримки FunderMax і Vozianov Design
5 жовтня в київському Vozianov Design Store у рамках підготовки до проєкту Design Ukraine Show за підтримки компанії FunderMax відбувся вечір для архітекторів, де Лариса Цибіна та Костянтин Ковшевацький поділилися знаннями про сучасне мистецтво та колекційний дизайн.

Italian Radical Design. Вечір за підтримки Kassone та A Development
9 вересня у столичному Dovzhenko Centre за підтримки компаній Kassone та A Development (ЖК White Lines) у рамках підготовки до проєкту Design Ukraine Show Костянтин Ковшевацький і Лариса Цибіна цього разу присвятили свою лекцію для архітекторів постмодернізму та італійському радикальному дизайну.

VEKA. Вікно в Японію у Львові
25 вересня у львівському артцентрі «Дзиґа» компанія VEKA Ukraine та PRAGMATIKA.MEDIA провели тематичний вечір для архітекторів, дизайнерів і девелоперів, присвячений японському образотворчому мистецтву.

Проект року FunderMax: традиція, що надихає
20 листопада у столичному концерт-холі Freedom відбувся вечір нагородження учасників конкурсу «Проект року FunderMax 2020» у категоріях інтер’єру, екстер’єру та кухонь. Окремо обрали переможців онлайн-голосуванням на сайті компанії. Призи за перемогу в номінації «Австрійський вибір» вручав спеціальний гість із Австрії Даниїл Олев.

Makosh collection
Дизайнер Юлія Яланжі представила лінійку керамічних світильників.

Великий Gatsby
Компанія Flexform представила новий об’єкт — крісло, розроблене дизайнером Антоніо Читтеріо.

Класика із сучасним настроєм
Mood Collection від Flexform відтепер представлена в новому шоурумі Dominio Home.

Антоніо Читтеріо: 35 років переваги з Arclinea
Напередодні 35-річного ювілею співпраці компанії Arclinea з Антоніо Читтеріо знайомимося з поглядами легендарного архітектора та дизайнера на творчу діяльність, говоримо про концепцію розвитку бренду та розуміння кухонного простору в цілому.

European Design Upgrade 2020. Український формат
22 жовтня в інноваційному технопарку UNIT.City відбулася презентація проєктів — фіналістів конкурсу міжнародної міждисциплінарної програми European Design Upgrade. Transnational Capacity Building (EDU). Три з них розроблені українськими командами. Вони представили нашу країну на Dutch Design Week 2020 в Ейндховені.

Градус добробуту. Як виміряти температуру містам
Кожна нова епідемія нагадує людству про слабке розуміння принципів роботи свого тіла. Кожна нова міська проблема демонструє неповноту досвіду в плануванні. Виміряти температуру містам допомагали архітектори, урбаністи, а також студенти архітектурних вишів.

Бізнес як натхненник трансформацій міста. Містобудівні парки
Бізнес на своїх територіях відпрацьовує інновації та технології, ідеї та сценарії розвитку, які потім стають цивілізаційною нормою. Зараз ми стаємо свідками визрівання концепцій міст у комерційних, промислових і логістичних об’єктах, інноваційних парках.

Зона впливу. Mixed-use як об’єкт соціальної генерації
Незважаючи на затьмарену пандемією COVID-19 дійсність, попит на нерухомість у будинках змішаного типу зріс порівняно з початком року. Розбираємось, як сьогодні трансформуються багатофункціональні комплекси у нас і за кордоном.

Bento Box у UNIT.City: від zero point до фінішу
Про концептуальні тонкощі проєктування нового громадського простору Main Plaza в київському інноваційному парку UNIT.City розповів автор дизайну, архітектор і засновник міжнародної студії ландшафтної архітектури MADMA urbanism+landscape Хірокі Мацуура.

Кіно, вино та доміно. Інтер’єри від учасників конкурсу «Проект року FunderMax 2020»
Офіційний представник FunderMax в Україні компанія «Будівельна зірка» проводить уже п’ятий традиційний конкурс «Проект року FunderMax». Поговоримо про роль HPL-панелей у реалізації інтер’єрів двох учасників: офісу юридичної фірми від бюро Arcité і SUGUDESU та репрезентативної зони заводу Filmoteсhnic від архітектора Вікторії Альохіної.

Futago. Ти мені брат?
20 тис. т залитого бетону, 30 тис. т досипаного ґрунту, прямокутні форми та симбіоз двох культур — архітектурна майстерня Сергія Махна побудувала в Києві житловий будинок у дусі мінімалізму.

Слідом за тонкою лінією. Апартаменти від дизайн-бюро FILD
Засновники дизайн-бюро FILD Ден і Катерина Вахрамеєви завершили апартаменти з гостьовою спальнею в ЖК Rybalsky.

Велике в малому. Інтер’єр студії в ЖК «Комфорт Таун»
Дизайнер Олена Фатєєва перетворила однокімнатну квартиру на несподіваний мікс, гармонійно поєднавши два полярні стилістичні напрями: затишний інтер’єр для бабусі та жорсткі архітектурні форми.

Пожити для себе. Нова квартира від Novoselskiy design studio
Інтер’єр квартири в одному з відомих житлових комплексів столиці — приклад раціонального підходу до дизайну у вирішенні технічно складних завдань, з якими впоралася дизайн-студія Михайла Новосельського.