PRAGMATIKA.MEDIA. City nights

#25
жовтень 2020

Місто засинає — прокидається мафія? Ну ні, цей стереотип час відправляти в утиль. Тепер великі міста не сплять. І говорячи про нічний вигляд міста, неприпустимо обмежуватися нескінченно цікавою темою світлового урбанізму, яку ми лише трохи «підсвітили» в попередньому томі.

«Нудьга роз’їдає наші міста», — нарікав данський урбаніст Ян Гейл. На його думку, одна з головних відмінностей великого міста від субурбії чи повітового міста N якраз і полягає в тому, що навіть у годину бика жителям мегаполіса є чим зайнятися. А міські простори і архітектура закономірно трансформуються, підлаштовуючись до режиму активності 24 / 7.

Відповідаючи на громадський запит «не спати!», архітектори відкривають для себе новий вимір, повний можливостей і нетривіальних рішень. Прітцкерівський лауреат Шігеру Бан прикрасив парки Токіо прозорими громадськими туалетами, що світяться вночі, сутінкові візуалізації нової спортивної арени в Сіані від Zaha Hadid Architects дозволяють передбачити атмосферу близького майбутнього, а нічна вулична навігація в проєкті BIG для BiodiverCity Penang — це воістину футуристичний стрибок.

Запрошуємо досліджувати міську ніч разом у 25-му томі PRAGMATIKA.MEDIA — нудно не буде!

745₴

«Італійський післявоєнний дизайн». Лекція для архітекторів у салоні Proforma Group
3 вересня у столичному салоні Proforma Group відбулася лекція Лариси Цибіної та Костянтина Ковшевацького про європейське мистецтво середини ХХ ст. та італійський повоєнний дизайн.

Reynaers Aluminium Ukraine. Мітап «Постприватність і убертранспарентність» в Одесі
Прайвесі — це невід’ємне право чи привілей, підкріплений фінансами? Чи можуть сучасні архітектурні рішення зробити світ сприятливим середовищем для людини, позбавленої приватності?

Вечір для архітекторів за підтримки JUNG. Європейський авангард і школа Баухаус
27 серпня в київському салоні Villa Verde у рамках підготовки до проєкту Design Ukraine Show Костянтин Ковшевацький і Лариса Цибіна спільно з компанією «JUNG Україна» зібрали гостей, щоб поговорити про європейський авангард і школу Баухаус.

Відтінок змінює світ і світ змінює відтінок. Дискусійна панель «Колір року Sadolin. Мистецтво, мода, інтер’єр, архітектура»
29 вересня компанія AkzoNobel, відома брендом фарб Sadolin, за підтримки журналу PRAGMATIKA. MEDIA зібрала архітекторів, дизайнерів, фахівців у галузі мистецтва та моди в cтоличному просторі Kooperativ, щоб подискутувати про колір і актуальні колірні поєднання у 2021-му.

П’єро Ліссоні. Архітектор-супергуманіст
«Видима форма — синтез, прозорість, а невидима частина — робота, яка дає змогу видимому ожити. Успіх дивана, стільця, крісла залежить від того, як видиме й невидиме говорять один з одним», — італійський архітектор П’єро Ліссоні представив нову колекцію меблів Matic і KN06 для фабрики Knoll.

100 причин забруднити руки. Громадянський активізм і садові волонтери
Про традиції садового волонтерства та роль добровільних помічників у розвитку міських зелених просторів у нашій традиційній рубриці «Лікбез» розповідає засновник бюро Beloded Landscaping, дійсний член Society of Garden Designers (SGD) і член правління Гільдії ландшафтних архітекторів України (GLAU) Людмила Білодід.

Операція «Адаптація». Принципи реновації суспільно значимих будівель
Приклади успішних проєктів адаптивної архітектури сьогодні викликають величезний інтерес. Це больова точка сучасної урбаністики: інтереси хранителів історії та амбіції девелоперів стикаються, викликаючи суперечки та скандали, а потім проростають один в одного, породжуючи взаємовигідний компроміс. Зберегти й використати автентичність старого, створивши нову якість і мультиплікувавши вигоди, — складне, але здійсненне завдання.

Андрій Вавриш: «KYЇVPROEKT Citу Space не компроміс, а надідея»
KYЇVPROEKT Citу Space — місце для сильних, яке змінить місто та країну. Про те, що стоїть за планами реновації будівлі НДІ «Київпроект», і чому в таких глобальних проєктах «швидкість і якість кооперації набагато важливіший актив, ніж охорона власної будки», шеф-редакторові PRAGMATIKA.MEDIA Костянтину Ковшевацькому розповів СЕО SAGA Development Андрій Вавриш.

Історичні міста. Місія — зберегти обличчя
Історична забудова є основою індивідуальності міста. Питання ставлення до спадщини є стратегічним для розвитку територій. Програми порятунку потрібні й будинкам із черепашника Одеси, і різьбленим дерев’яним будинкам Чернігова, і цегляному стилю центру столиці. Про проблеми та шляхи вирішення ми розмовляли з експертами.

Парк із характером. Як проєктувати ненудний міський сад? Поради від TOPIAR
Пандемія обмежила свободу пересування й вивела на передній план проблему одноманітності міського середовища, яку ми частково компенсували подорожуючи. Чому парки виглядають неначе близнюки? Про те, як дизайн здатний надати унікальність зеленим зонам, розповідають співробітники київської ландшафтної компанії TOPIAR.

Forster. Натхнення, відлите зі сталі
Поява у складі найбільшої бельгійської компанії Reynaers швейцарського виробника сталевих профілів Forster зміцнює її позиції на міжнародному будівельному ринку та розширює можливості для архітекторів.

Білий шум, або сірі будні айтішника
Заокеанський замовник, технічні «примочки» і панорама на 360° — київська філія великої американської IT-компанії переїхала в новий офіс, який уже називають кращим у столиці. Його розробленням займалося архітектурне бюро Віктора Зотова ZOTOV & CO.

Sadolin: Обережно, пофарбовано! Вікторія Якуша та її бежевий
«Обережно, пофарбовано!» — це серія матеріалів, створених спільно з брендом Sadolin, який входить до концерну AkzoNobel і є провідним світовим виробником фарби найвищої якості. У цьому проєкті ми поговорили про актуальний колір наступного року з українським дизайнером Вікторією Якушею.

Джованні дель Веккйо: «Розповідати світові про 122 річну історію — це привілей»
Giorgetti — італійський бренд з багатою історією та компанія, яка залишається серед провідних у світі завдяки своїй відданості традиціям і незмінній якості. Два роки тому Giorgetti відсвяткувала своє 120-річчя. Про те, які об’єкти презентує фабрика цього року, про філософію роботи, натхнення, творчі колаборації ми поговорили із Джованні дель Веккйо, генеральним директором компанії Giorgetti.

Побутовий буддизм як концепція меблів
Дизайном можна висловити те, що не завжди вдається висловити словами. Дизайн може мотивувати потужніше, ніж філософія й теорії. Дизайн і собі породжує філософію, якщо він сам — частина глибокого світорозуміння його творця… Детонатором таких глибокодумних міркувань стала нова колекція меблів, презентована архітектором Юрієм Ринтовтом у Києві.

Локальна виставка, тотальна присутність
Людині потрібні фактури, текстури й кольори. Неможливо підмінити й сублімувати реальні емоції, які дарують фізична присутність і матеріалізовані ідеї. Втім, нові правила гри, яких нині дотримується світ, диктують нові виклики та спонукають до нових експериментів, незвичних форматів. Саме як подібний експеримент було задумано проєкт «Ukrainian Design Brands: тотальна присутність», представлений у вересні в Києві у новому просторі KOOPERATIV.

Ілка Крамер: гра в архітектора
Ілка Крамер — незалежний фотограф зі Швейцарії. У своїх художніх роботах вона звертається до теми взаємин людини та природи. У проєкті Mala Nazar Ілка показує ландшафт як емоційний образ, пережите враження, вихоплений кадр із життя, обрамлений межами архітектурної форми.

Сплячий Київ. Як налаштувати нічне життя міст
Міська ніч — це особливий час. Коли можна грати на гітарі та пити вино на парапетах біля будинку, перевищувати всі розумні обмеження швидкості на порожніх дорогах і під покровом ночі їсти найнеправильнішу їжу з «Макдональдса» на парковці біля нього… У кожного з нас свої guilty pleasures!

Королю потрібен замок! Реновація архітектурних пам’яток і нічне життя
Сучасні міста — дельфіни, у яких одна половина мозку занурена в сон, а в іншій пульсує електрика нічного життя. Поряд зі звичними «вогнями великого міста» — барами та ресторанами — прокидаються об’єкти «денного режиму». Як урятувати пам’ятки архітектури та культуру нічного життя міст? Чому в Tinder знайомляться із фортецею, а у Свіржі танцюють під хаус? Хто такі справжні королі замків сьогодні?

Архітектура вражень. WOW Porto
У цьому матеріалі ми ділимося історією трансформації комплексу промислових будівель і винних погребів у Порту в культурний квартал із ресторанами високої кухні та музеями з доповненою реальністю.

Легенди та міфи стародавнього Канева
Продовжуючи статтю про Акселя Вервордта з попереднього тому, ми пофілософствували про історичне звучання стародавнього Канева в стінах сучасної артгалереї творчого об’єднання «ЧервонеЧорне».