PRAGMATIKA.MEDIA. Безпечний світ

#36
листопад 2021
  • Чи захищають нас паркани, чи навпаки, формують роз’єднаність у суспільстві та тривожне почуття, що міське середовище переповнене загрозами?
  • Чи здатний «сусідський контроль» замінити потворні огорожі? Чи порушують камери спостереження нашу приватність?
  • Чим ми готові пожертвувати заради ілюзії захищеності?

У матеріалах цього тому PRAGMATIKA.MEDIA ми намагалися хоча б частково дати відповіді на найактуальніший запит сучасності — безпеку.

Безпека в архітектурі; безпечні матеріали й технології; безпека на вулицях — благоустрій і освітлення; тенденції безконтактності в інтер’єрах; зміни у проєктуванні та дизайні внаслідок пандемії; будівництво з урахуванням кліматичних змін; інклюзивність і безбар’єрність. Зберігайте спокій і читайте цей том PRAGMATIKA.MEDIA!

745₴

Apollo від Maxalto новий культовий?
Почерк компанії Maxalto, асоційованої з B&B Italia, читається в натуральних матеріалах та елегантній простоті силуетів, якою бренд завдячує своєму артдиректору Антоніо Читтеріо.

Диван Cestone. Позачасова класика від Flexform
Що зробило культовим диван Cestone, створений 13 років тому у співпраці компанії Flexform і Антоніо Читтеріо?

B|Healthy. Колекція антибактеріальної плитки від Baldocer в АГРОМАТ
У іспанської компанії Baldocer з’явилася лінійка гігієнічних продуктів B|Healthy, здатних зупинити розвиток патогенної мікрофлори, підтримуючи безпечне здорове середовище.

V-ZUG. Улаштувати свято
Побутова техніка швейцарського бренду V-ZUG здатна перетворити клопітку підготовку до свят на просте та приємне заняття й добряче заощадити час.

Lualdi. Справжні міланці, або подорож до витоків
Lualdi — це історія маленької майстерні, що перетворилася на знаменитий бренд завдяки своєму постійному зв’язку з Міланом.

You’ll Never Walk Alone! 20 років baraban architecture crew
Студія архітектури та дизайну baraban architecture crew відзначає знакову дату — 20 років із моменту заснування. Говоримо із засновником компанії Миколою Гуликом і його «другими пілотами» Костянтином Єршовим і В’ячеславом Кірпачем.

ELIO та ноу-хау цифрової епохи: персональне VS віртуальне
Як інновації меблевого преміум-сегмента уживаються з цифровими ініціативами? Про це поговорили з Максимом Железняком, головою відділу R&D у компанії ELIO.

Oikos в авангарді екології інтер’єрів. Інтерв’ю з Анною Скальською
Із 1994 року на українському ринку представлені фарби італійської фабрики Oikos. Про особливості матеріалів і успіхи компанії розповідає Анна Скальська, директор офіційного представництва компанії в Україні.

Погляд зі сторони. Інтерв’ю з архітекторами бельгійської компанії UAU collectiv
Безпека, висотки й авторське право — три тригерні теми, які ми вирішили обговорити з архітекторами бельгійської компанії UAU collectiv Фредеріком Ваєсом (Frederik Vaes) і Арсенієм Кузнецовим (Arsenii Kuznetsov).

Доступні фортеці. Універсальний дизайн як маркер цивілізованості
Інклюзивність — один із найважливіших аспектів загальної безпеки. Наскільки великим є шанс отримати максимально безпечне громадське середовище з огляду на цей фактор?

Міста чужих: стеж за собою, будь обережним!
Чи можна створити безпечні міста шляхом змін штучного середовища та впровадження популярних у XX столітті урбаністичних концепцій і теорій, як-от «соціальний контроль», «перспектива-сховище» та «захищений простір»?

Фізична чи цифрова охорона? Експертна думка
Продовжуючи тему «Міста чужих», спілкуємося з Богданом Савченком, керівником відділу presales в Ajax Systems.

Відкритий діалог або запаркання 24 / 7: як активні фасади вулиць приваблюють і захищають городян
Закриті компаунди, на думку жителів міст, забезпечують додаткову безпеку, проте зведення огорож запускає процес маргіналізації територій «запаркання». Рецепт вирішення проблеми — активні фасади відкритих вулиць.

Урбаністичний інтерактив від Expolight, або як перетворити міську площу на джерело національної гордості
Проєкт інтерактивного освітлення площі Свободи в Маріуполі, реалізований компанією Expolight, виявився надзвичайно новаторським не тільки для України, а й для всього світу.

Антикрихкість. Reynaers про безпечне скління
Довгі роки скло в архітектурі сприймалося як щось тендітне й ненадійне, але сучасні світлопрозорі конструкції руйнують такий стереотип. Про це розповідає Дмитро Каладжиєв, архітектурний консультант компанії Reynaers.

Безпека
У традиційній авторській колонці архітектор Ольга Чернова розповідає про аспект безпеки в проєктуванні.

№ 5655: частина 2
Продовжуючи тему скандального законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», відкриту в 35 томі, публікуємо нову добірку думок учасників будівельного процесу з різних боків барикад.

Нові висоти. Геопластика сучасного ландшафту
Про еволюцію геопластичних технік, лендарт, нові ідеї для стійких ландшафтів, а також планування топографії на основі BIM розповіла Людмила Білодід, засновник бюро Beloded Landscaping.

Симбіоз трендів та інновацій. Caparol і головний відтінок 2022
Що означають тренди для дизайну й великих виробників — про це ми вирішили розповісти на прикладі інновацій Caparol і трендового кольору наступного року Rosé-Mauve (Flamenco 110).

EVA LAB. Уроки вищого пілотажу
Усі, хто працював з українською меблевою компанією EVA LAB, точно знають принаймні одного виробника, якому під силу завдання найвищої складності. Про історію своєї компанії, шляхи її розвитку й точки зростання розповідає Єва Бикова.

Апартаменти GR, або геометрія паралельних світів
Команда студії архітектури та дизайну baraban architecture crew оформила приватні апартаменти в центрі Києва.

The Bolshakova’s Home. Куди приводять мрії
Дизайнер Наталі Большакова зізнається, що зібрати концепт простору для замовника набагато простіше, ніж для себе та своєї сім’ї. Розповідаємо про те, як це вийшло.

Buro 21. Сценарій на кольоровій плівці
Дизайнер чи архітектор здатний створювати реальність, подібно до режисера. Сценарій київської квартири за проєктом дизайнера Нати Куц та її колег із Buro 21 був написаний для трьох дійових осіб, а акцентними кольорами в кадрі обрали «ментол» і «лосось».

Ліза Волосовська. Interpretation of reality
Чому фешн-індустрія — найприбутковіший бізнес за кордоном? Із чого починається створення колекції, чому Антверпенська академія мистецтв має скандальну репутацію і про що говорити з Джоном Гальяно? Про все це поговорили із дизайнером одягу от-кутюр Лізою Волосовською.

Марія Ціпов’яз. Мистецтво та ментальна безпека
Абстрактний живопис має здатність робити глядача співучасником творчого процесу художника. Матерію полотен Марії Ціпов’яз становлять не конкретні сюжети, а стани, в які вона хоче занурити спостерігача.