PRAGMATIKA.MEDIA. Архітектура війни та миру

#00
березень 2018

1 березня, як і планувалося, ми опублікували пілотний номер журналу PRAGMATIKA.MEDIA.

Темою номера в 314 сторінок стала Війна та Мир. Ми постаралися розкрити її у світовому контексті — торкнулися тенденцій у меморіальній архітектурі, розповіли про конверсію військових об’єктів у культурні, показали наслідки війни на прикладі курортної архітектури, згадали про те, як відновлювали київський Хрещатик і постаралися розібратися, чим руїни так приваблюють художників.

У рубриці «Історія з обкладинки» читайте велике інтерв’ю з Оксаною Мась про її духовні міста. Ви знайдете в журналі й подробиці про український десант на Dutch Design Week і переглянете підбірку кращих архітектурних та інтер’єрних проєктів українських дизайнерів минулого року. А ще в журналі є спецпроєкт, присвячений філософії світла, яка породила готичну архітектуру.

745₴

Велика десятка
Найочікуваніші архітектурні відкриття 2018 року.

Війна та мир Леббеуса Вудса
«Архітектура та війна нероздільні. Архітектура — це війна. Війна — це архітектура».

Зикурати та лабіринти
Архітектура пам’яті. Нові меморіальні об’єкти спричиняють шквал емоцій широкого спектра.

Період розпаду
Чверть століття тому через політичну ізоляцію Абхазія для великого світу перетворилася на terra incognita. Ми вирішили показати вам, який вигляд зараз мають старовинні вілли та палаци курортного Сухума, міста, яке дарувало натхнення письменникам і поетам.

Квіти з гармат
Конверсія військових об’єктів як творчий акт. Про тотальну конверсію військових об’єктів у музеї, готелі, ресторани чи просто пам’ятники мріяла, мабуть, будь-яка творча людина. Деякі із цих мрійників займаються втіленням ідей у реальність.

Повоєнний Хрещатик
Багато хто знає, що під час Другої світової війни центральна вулиця Києва була зруйнована. В інтернеті регулярно публікуються фотографії довоєнного Хрещатика, практично невпізнаваного сьогодні. Минуло чимало часу, і кияни вже не тільки не пам’ятають, який вигляд головна столична артерія мала до війни, а й не знають нічого про те, як відбувалося її відновлення.

Orphans of time. Поетика руїн
Термін ruinenlust означає той естетичний захват, який відчували й відчувають люди, споглядаючи руїни. Він був сформульований відносно недавно німецькими культурологами, хоча саме явище існує багато століть. Старовинні руїни приховують загадки, що викликають живий внутрішній емоційний відгук і формують у свідомості безліч образів.

А ви потім ідете за нами
Про духовні та фізичні міста й пов’язані з ними образи — у великому інтерв’ю з Оксаною Мась.

Пасіонарій із великим серцем
Ай Вейвей. Один із найвпливовіших діячів сучасного мистецтва, художник, архітектор, критик і вигнанець ось уже понад 40 років привертає увагу громадськості до актуальних соціальних проблем.

Київ, салют!
Дивне відчуття виникає, коли гортаєш «Атлас Уяви» — книгу колажів італійського архітектора Луки Галофаро, і зустрічаєш серед інопланетних образів, які митець збирає із фрагментів ландшафтів і будівель, щось величне, але дуже знайоме. І раптом упізнаєш у циклопічному колосі з циліндрів київський готель «Салют» Авраама Мілецького на площі Слави.

Населений пам’ятник
Найбільша помилка в кар’єрі геніального Бофілла. Тепер у нього з’явилася нагода її виправити.

PRO-метри. Раціональність як тенденція
Нові підходи до проєктування масового житла.

Знай наших!
Україна в загальносвітовому культурному контексті представлена, зокрема, і роботами українських архітекторів. Так, 16 проєктів з «українською пропискою» було перераховано в лонг-листі Building of the Year Awards 2018, конкурсу, який 9-й рік поспіль проводить інтернет-портал ArchDaily.

Dutch Design Week
Факт перетворення цілого містечка на тиждень на величезний експо-майданчик можна сміливо назвати неймовірним! Наприкінці 2017 року в голландському Ейндховені в рамках всесвітнього фестивалю Dutch Design Week було задіяно понад 110 локацій, де 2,5 тисячі дизайнерів показали не лише процеси створення проєктів, свої експерименти й ідеї, але й поставили відвідувачам безліч запитань, на які вони разом шукали відповіді.

Світло в камені Сен-Дені. Народження готики
Справжнє серце французької державності, базиліка Сен-Дені — диво архітектури, диво думки й диво світла.