PRAGMATIKA.MEDIA. Архітектура та гроші

#04
вересень 2018

356 сторінок з обкладинкою та 47 інтерв’ю. Заявлена нами тема «Архітектура та гроші» виявилася несподівано об’ємною, і, як наслідок, таким самим вийшов і вересневий том PRAGMATIKA.MEDIA.

Адже крім дискусійних питань (хто кому і за що платить; що первинне — бюджет чи ідея; вплив «биків» і «ведмедів» на стиль), ми з’ясовували подробиці затвердження проєкту Музею Революції Гідності; розбиралися, хто має відповідати за колористичні курйози та займатися систематизацією кольору на вулицях міста (читайте думки одразу двох головних архітекторів української столиці — Олександра Свистунова та його попередника Сергія Целовальника).

Образ школи минулого ми протиставили образу школи майбутнього — і все це на конкретних прикладах. Крім цього, у новому томі — огляд книг на архітектурну тему, а також інтерв’ю про неочевидний для багатьох взаємозв’язок архітектури та каліграфії. І хотілося б окремо привернути вашу увагу до масштабного ексклюзивного інтерв’ю із соціологом і теоретиком майбутнього Міхілом Шварцем, який докладно розповів про Sustainism і виклики нової культурної епохи.

745₴

Arch4kids. Діти в місті
7 макетів, 18 учнів, два архітектурні табори та три повноцінні дні роботи — у лекторії ARCHIMATIKA відбувся ще один захист проєктів юних архітекторів дитячої архітектурної Студії Arch4kids.

London Design Festival
Гід Лондоном: події, які не можна пропустити.

Prostoneba 2018. Київський формат
Із 13 по 15 липня на території київської ВДНГ відбувся Всеукраїнський архітектурний фестиваль PROSTONEBA. Головною темою події став «Challenge! — Виклик!».

Доржня карта успіху від 7CI Group
Про творчість в управлінні будівельними проєктами, про гроші та шлях до стабільного розвитку й процвітання нам розповіли експерти компанії 7CI Group.

Світ без кордонів
HIRT: швейцарські фасади, що опускаються.

Працювати в резонансі. Студія BCXSY
Симбіоз традицій, інновацій, творчого підходу до вирішення поставлених завдань і дбайливого ставлення до навколишнього середовища — саме так можна коротко описати сміливий, часом провокаційний сучасний голландський дизайн.

Autumn Design Weeks Trinity
Із Парижа до Ейндховена. Part II.

Give me color
Колір в архітектурі.

Приручаючи світло
Про натуральне світлове моделювання та ландшафтне освітлення проєктів, реалізованих студією Expolight, ми поговоримо з її керівником Миколою Каблукою.

Архітектура й гроші. Між бюджетом та ідеєю
Чи не кожен архітектор запитував себе: «Що первинне — бюджет чи концепція?». Для багатьох це запитання звучить радикально, майже як у Достоєвського: «Тварина я тремтяча чи право маю?».

Архітектурна презентація
Кому та за що платить архітектор?

Гроші в бетоні
Скільки разів платить скупий замовник?

Архітектура «биків» і «ведмедів»
Про теорію прямої залежності архітектурних стилів від коливань ринкових цін на ресурси.

Ракурс із поверхні аркуша
Каліграфія й архітектура.

Arch-non-fiction
Жоден вид мистецтва не може зрівнятися з архітектурою за рівнем асиміляції із суспільством. Однак більшість освітньої літератури однобоко розкриває суспільство в архітектурному середовищі — лише як його юзерів. Наведені книги роблять боязку спробу возз’єднання шматочків пазла під назвою «середовище для людини».

Бути Sustainist’ом
Соціологія і архітектура майбутнього.

Музею бути!
У Києві оголосили переможців архітектурного конкурсу проєктів Музею Революції Гідності.

Що нам коштувало школи майбутнього збудувати. Інвестиції в майбутнє України
Від типових стандартних шкіл — до авторських проєктів.

Black is Back
Новий інтер’єр від 33BY Architecture.

За образом і подобою
Святослав Брахнов, художник, засновник Академії Реалістичного мистецтва.