PRAGMATIKA.MEDIA. Архітектура слідує за природою

#30
квітень 2021

Архітектор Коїті Такада вважає, що нам час оновити прапори: епоха, проголошена основоположниками Баухауса, і їхній принцип «форма слідує за функцією» повинні поступитися місцем фундаментальному і всеосяжному підходу «форма слідує за природою». І йдеться вже не просто про біонічний дизайн. «Нам потрібна кінетична, жива архітектура», — упевнений Коїті.

Розвиток технологій дозволяє світові зробити крок у майбутнє хоч завтра. Питання скоріше в моральній і фінансовій готовності. І в готовності людства до компромісів: перестати бути категоричними, забути про принцип «усе або нічого».

Що, якщо влада Нью-Йорка не протидіятиме затопленню Манхеттена, а дозволить Гудзону перетворити вулиці на канали? Що, якщо заводи з переробки сміття стануть містоутворюючими підприємствами для постпромислових територій? Що, якщо люди усвідомлять, що переповнені столиці вже не надають виняткових можливостей, і сфокусуються на розвитку малих міст, тим більше, що дистанційна робота стала нормою? Що, якщо ми не будемо категорично відкидати ідеї, тому що відразу охарактеризували їх як «ліві» чи «праві»?

Міжнародна Організація економічного співробітництва та розвитку оптимістично прогнозує, що у другій половині 2021 р. обсяг виробництва товарів і послуг досягне допандемічного рівня. Хоча все залежить від мутацій вірусу й темпів вакцинації, глобальної депресії, схоже, вдалося уникнути. А весна — чудовий час, щоб помріяти.

Тому, слідуючи за сонцем і природою, у квітневому томі PRAGMATIKA.MEDIA ми розповіли про надихаючі приклади в архітектурі та дизайні. Приєднуйтесь, якщо ви маєте що сказати!

745₴

Asolo від Flexform. Як «приготувати» ідеальний диван
Знаменитий італійський бренд Flexform представив новий диван Asolo, що увібрав увесь багаторічний досвід компанії та творчі методи талановитого Антоніо Читтеріо.

Spazio від Falmec: новий власник Compasso d’Oro
Інноваційна острівна витяжка Spazio від Falmec без сумніву увійде в історію як одна зі знакових дизайнерських розробок італійського архітектора Франческо Луккезе.

Origami від Maiimo. Прості речі багатослівніші
Історія українського меблевого бренду Maiimo почалася більш ніж 26 років тому із сімейної справи Василя та Максима Борисенків. У 2019 р. вони зробили масштабний ривок і запустили серійне виробництво сучасних екологічних дизайнерських меблів для дому та бізнесу.

TOTAL BIOPHILIA. Кінець конкуренції між містом і природою?
Розповідаємо докладніше про те, як і чому біофілія стала платформою для найпрогресивніших інновацій в архітектурі та дизайні.

Виставковий сад. Як створити казку за 10 днів
У сфері ландшафтного дизайну законодавцем світових трендів залишається Велика Британія, а квінтесенцією садової майстерності є виставкові сади Chelsea Show. Про їхню роль у формуванні професії, організаційні тонкощі та нові правила безпеки розповіла засновник бюро Beloded Landscaping Людмила Білодід.

Міське село: найкраще з різних світів
Поговоримо про агроінтервенцію та феномен міського села: витоки ідеї, провайдерів концепції, реалізовані плани, про тренд урбанфермерства та городи на Манхеттені. Чи може міське село стати яскравим, значним включенням до нашої реальності?

Сергій Король. Діалоги про ідеальний девелопмент. Частина перша: що диктує ринок?
Який він — ідеальний девелопмент 2021–2025 рр.? Шукати відповіді на ці та інші гострі питання головний редактор PRAGMATIKA.MEDIA Костянтин Ковшевацький буде разом із директором з розвитку девелоперської компанії ENSO Сергієм Королем.

Нове та старе: балансуюча архітектура. 7CI Group у реалізації проєкту Jam Factory Art Center у Львові
Ми продовжуємо серію матеріалів про проєкт Jam Factory, місія якого полягає у збереженні історичної будівлі та створенні простору для майбутнього культурного центру. Цього разу докладніше поговоримо про технічні тонкощі в реалізації на будмайданчику.

VEKA. Більше ніж вікно. Технологічні рішення
Сучасні віконні системи — це інноваційні інженерно-конструктивні елементи, що вирішують серйозні архітектурні завдання. У їхніх технологічних спроможностях розбираємося разом із компанією VEKA.

Культ відкритого простору. Як технології допомагають віднайти гармонію зі світом і собою
Пандемія вивела тераси та веранди в безумовні хіти. Про те, яку роль вони відіграють у створенні комфортного життєвого простору, дізнаємося разом із компанією Fundermax.

Хто за ширмою: колаборація DZHUS x Pavel Vetrov
Унікальний проєкт «Хто за ширмою?» об’єднав українських дизайнерів із суміжних сфер у створенні нового авторського об’єкта.

Простий не означає банальний. Філософія речей від Flexform
Меблеві фабрики післявоєнної Італії прагнули покращити якість життя людей, чим займаються й досі. Щоб переконатися в цьому, не потрібно летіти до Мілану — у столичному монобрендовому салоні Flexform від Dominio Group представлені зразки найкращих колекцій компанії.

Алфавіт Рона Арада
Зараз у світі існує 65 алфавітів. Найбільш багатолітерний складається з 72 знаків, найекономніший — з 11 літер. Алфавіт архітекторів і дизайнерів будується як система візуальних символів, якими вони висловлюють внутрішні звуки своєї душі.

Олександр Шепель. Хто ми? Дизайн і самоідентифікація
Яку роль відіграє питання самоідентифікації у творчому процесі? Відповіді — у засновника бренду Shepel Furniture Олександра Шепеля.

АГРОМАТ: історія щастя. Як стати номером один на вітчизняному ринку кераміки?
Створена в 1993 р. компанія АГРОМАТ за роки наполегливої та системної роботи стала гравцем номер один на українському ринку кераміки та найбільшим імпортером плитки й сантехніки в країні.

Гранично прозоро. Система MasterPatio від Reynaers Aluminium
Здавна людина прагнула стерти будь-яку межу між стінами свого житла та зовнішнім світом. Разом із партнером рубрики Reynaers Aluminium розбираємося, як нинішні системи скління допомагають архітектурі слідувати за природою.

Інтер’єрні рішення INTERGAL CITY. Відчути себе вдома
У минулому томі ми розповіли про презентацію інтер’єрних рішень нового багатофункціонального комплексу INTERGAL CITY від компанії «Інтергал-Буд». Зупинимося на ключових моментах панельної дискусії, проведеної нашим виданням у рамках заходу.

Sadolin: Обережно, пофарбовано! Ольга Богданова та її зелений
«Обережно, пофарбовано!» — це проєкт, створений у партнерстві з брендом Sadolin, у рамках якого ми спілкуємося з дизайнерами й архітекторами про кольори з їхньої життєвої палітри. Герой нової історії — Ольга Богданова.

Чиста лінія. Плінтус на рівні
Розповідаємо про неочевидні можливості плінтуса як одного з найстаріших елементів інтер’єру та про інноваційні пропозиції німецького виробника Döllken Profiles.

Villa West: зберегти невловимий зміст
У проєкті індивідуального житлового будинку Villa West, реалізованого бюро MASA architects у 2020 році, можна вловити симбіоз двох типів ментальності: східної мудрості та європейського прагматизму.

Відродження «Маєтку Іпсіланті». Інтер’єр нового ресторану Samna від студії YOD Group
У будинку XVIII ст. неподалік від Арсенальної площі в Києві розташований музей «Маєток Іпсіланті» та ресторан близькосхідної кухні Samna, оформленням якого займалася студія YOD Group, що з пошаною й певним аскетизмом поставилася до історичного духу місця.