PRAGMATIKA.MEDIA. Архітектура майбутнього

#06
листопад 2018

Майбутнє настає вже сьогодні. Світ, у якому ми житимемо через 20 або 100 років, набуває своїх рис уже зараз.

Хоча американський філософ Насім Талеб і закликає не вірити прогнозистам, PRAGMATIKA.MEDIA спробувала передбачити, що для нас готує майбутній день. Як на вигляд міст вплинуть нові технології і чи будуть у майбутньому роботи проєктувати будинки? Архітектура майбутнього стала темою листопадового тому нашого журналу.

Ну і, звичайно, не варто забувати, що майбутнього не пізнаєш без розуміння сьогодення та переосмислення минулого. Ми розбиралися в неформальних проєктах, які вже зараз активно впливають на міське середовище, поринули в минулі століття, вивчивши історію київських фасадів, а головне — звернули увагу на цікаві приклади зіткнення старого та нового, як, наприклад, у «pop-up-церкві» в Лондоні.

І, звичайно, підготували звіт про Великий Архітектурний MeetUp, де були всі-всі-всі. Ви знайдете його на сторінці 272 — спеціально для тих, хто читає журнали з кінця.

745₴

Українські бренди на зимовій виставці Maison&Objet у Парижі.

COOL DOWN MAKE ART!
8 художників перетворять холодильники на об’єкти мистецтва.

Конкурс промислового дизайну INDUSTART
Офісний стіл, холодильна камера, настінна лампа, смартфон, електрокар, вішалка для одягу та сережки — що спільного між усіма цими об’єктами? Їх поєднує INDUSTART.

Active House Academy
Місця закінчуються!

Creative Ukrainians on Dutch Design Week 2018
Українські дизайнери на міжнародному фестивалі Dutch Design Week 2018.

Arch-non-fiction
Коли в І ст. до н. е. Вітрувій вивів формулу «користь — міцність — краса», він навряд чи міг уявити, як зміниться світ і наше уявлення про нього. А чи зміняться три кити, на яких тримається вся архітектура, стане зрозуміло, якщо зазирнути в книги з нашого огляду.

Архітектура майбутнього: ідея vs технології. Частина перша
4 та 5 жовтня Київ був центром палких дискусій: що очікує світову архітектуру в майбутньому — верховенство штучного інтелекту чи переважання живого розуму?

Постпромзони. Неформальні провайдери нової парадигми в пошуках агентів
Урбаністи та культурні менеджери намагаються перетворити міські простори, виступаючи архітекторами процесу та спираючись на низові ініціативи.

Чиє минуле наше майбутнє? «Архпрактика» з Ольгою Черновою
Коли ви рухаєтеся слідом за попередником, повторюючи пройдений ним маршрут, його минуле місцеперебування у певний час стає вашим майбутнім. Тому завтрашній день послідовників — це минуле тих, за ким вони йдуть.

На «ти» з кольором. Майстри ХХ століття у фарбах Baumit
Разом з експертами бренду Baumit ми спробували з’ясувати, як працювали з кольором маститі архітектори епохи глобальних змін, а також поговорили про способи підтримання колористики об’єктів у первозданному вигляді.

MANEZH. Місце під сонцем
Бажання захистити себе і своє житло від негоди, яскравого сонця та вітру природне для людини. Спільно з партнером нашої рубрики, українською компанією MANEZH, ми розпочинаємо цикл статей про сучасні спеціалізовані сонцезахисні конструкції.

Київ як аксесуар
Архітектура Києва стала джерелом натхнення для українського дизайнера Віри Шелест, яка створює одяг і аксесуари з яскравими калейдоскопічними принтами. Основою для орнаментів є фото столичних будинків.

Архітектор і ландшафтник: гра в 4 руки
Людмила Білодід у рубриці «Лікнеп» розповідає про умови успішної комунікації між архітектором і ландшафтним дизайнером.

Мультифункціональний комплекс White Lines. Огляд проєкту — фіналіста WAF
Житловий комплекс White Lines від девелоперської компанії A Development і архітектурної компанії archimatika став першим українським проєктом, що вийшов у фінал престижного міжнародного професійного конкурсу World Architecture Festival. Ми вирішили розібратися, чим саме проєктові вдалося завоювати журі.

Римські Esperimenti Жана Нувеля
Шукайте носорога на римському форумі Боаріо. Біля підніжжя Палатинського пагорба, поруч із церквою San Giorgio in Velabro, прямо перед тетрапілоном Arco di Giano ви побачите скульптуру Rhinoceros at Saepta, виконану Рафаелем Курі. Це означає, що ви стоїте перед новою штаб-квартирою Fondazione Alda Fendi, будинком культурного центру Esperimenti.

Дизайн-готель у будівлі радянської друкарні. Stamba Hotel
У Тбілісі колишню радянську друкарню перетворили на дизайнерський готель. Команда з Adjara Arch Group намагалася зберегти історичний вигляд будівлі, але при цьому вдихнути в неї нове життя.

Total Levitation. Квартира від SVOYA Studio
Адаптувати простір під потреби сім’ї з 4-х осіб, оформивши інтер’єр приватних апартаментів у Дніпрі у світлих тонах, — легко для архітекторів SVOYA Studio.

Визволення простору. Історія реконструкції церкви Св. Августина, Лондон
«Це перша у світі pop-up-церква», — жартує святий отець Джанні Нотаріані під час зустрічі з архітекторами, дизайнерами та журналістами у рамках London Design Week 2018.

Gabriel Скотт. Еволюція бренду
Про те, як у світ дизайну увірвався тандем молодих канадців, які підкорили не лише своїх однолітків, а й заслужили увагу таких потужних традиціоналістських брендів, як Cartier, — читайте в нашому матеріалі.

LONDON DESIGN FAIR: експозиції, що залишилися за кадром
Лондонський фестиваль дизайну давно став обов’язковою подією в календарі професіоналів і всіх, хто цікавиться сучасним дизайном. Заснований сером Джоном Соррелом і Беном Евансом 15 років тому івент цього року відвідали півмільйона людей із більш ніж 80 країн.

«Там, де я». Київ у «відображеннях» Олесі Джураєвої
Краса міської повсякденності. Естетика промзони і нових будинків зі скла, що виросли посеред міста. Приймати місто з його поступовими, але незворотними змінами закликає українська художниця Олеся Джураєва.

Великий архітектурний MeetUp і всі-всі-всі
«Ого! А хто всі ці люди? Архітектори та дизайнери?» — здивувався один із гостей ВАМ-2, який явно не очікував, що захід у Design Arena Kiev, організований PRAGMATIKA.MEDIA 13 жовтня, збере таку кількість зацікавлених слухачів.