«Закон передбачення», сформульований письменником і футуристом Артуром Кларком, говорить: «Будь-яка достатньо розвинена технологія не відрізняється від магії».
Елегантна легкість — фірмовий стиль інтер’єрів від Rina Lovko Studio. В проєкті, про який ітиметься, відчуття прекрасного Ріни Ловко та замовниці, української дизайнерки одягу Катерини Сільченко, збіглися на сто відсотків. Адаптуючи слова Кларка до творчої роботи над трансформацією простору для The COAT, його візуальна «легкість» стала можливою завдяки багатьом деталям і контрольним точкам уваги. Але почнімо спочатку.
Ключовий принцип The COAT, який втілюється у творчому пошуку, моделі ведення бізнесу та самопозиціонуванні, можна охарактеризувати як «less is more»: бренд сповідує філософію свідомого споживання, надає перевагу якості й оригінальності ідей замість кількості: наразі предмети колекції відшиваються тільки за попередніми замовленнями клієнтів.
У ДНК The COAT — вдумлива робота з кольорами (постійні джерела натхнення — колорблокінг та інтерпретація кольорових патернів 60-х рр. ХХ сторіччя), екологічність, увага до деталей
Власну лімітовану колекцію Pre-Spring’ 2023 бренд називає «ендорфіновим бустером», і, беручи до уваги події, що розгортаються в Україні та світі, клієнтам цей бустер вкрай необхідний. Історія The COAT починається у 2014 році — про складні часи творці бренду знають не з чуток. Схоже, ініціатива створення нового інтер’єру для флагманського шоуруму в Києві — це такий самий запит на позитивні зміни і сміливість їх утілювати, але вже ініційовані самим брендом і для себе.
Шоурум The COAT by Katya Silchenko розташований по вулиці Леоніда Первомайського у центрі столиці. Простір функціонує кілька років, початковий дизайн для виставкової частини був розроблений київською студією YoDezeen. Шоурум має свою історію та багато прив’язаних спогадів, проте наявний план приміщення не дозволяв використовувати весь його можливий потенціал повною мірою. Комерційне приміщення, розташоване на першому поверсі цегляного будинку, раніше належало до житлового фонду. Звичні атрибути багатоповерхівок — невисока стеля та стандартні вікна — залишали, як здавалося, небагато можливостей зробити приміщення світлим і вдихнути в нього атмосферу легкості, повітряності.

Важливим побажанням до команди Rina Lovko Studio було віддзеркалити цінності, які сповідує бренд, створити сценарії, в яких би зберігалася естетика мінімалізму. Фото: Євген Авраменко
Тому головні завдання від Каті Сільченко, які отримала команда Rina Lovko Studio, — наповнити простір свіжою енергією, розробити нові стилістичні сценарії, а також нівелювати певні конструктивні вади, зумовлені архітектурою будівлі.

Візуальна «легкість» інтер’єру стала можливою завдяки багатьом деталям і контрольним точкам уваги. Фото: Євген Авраменко
Простір площею 130 кв. м початково був розділений на 2 функціональні зони: власне велику виставкову кімнату-шоурум, у якій розміщувалися колекції, і «лаштунки» The COAT — студію-ательє, сховану від очей гостей. Наявний поділ дав можливість не закривати шоурум на час ремонту, хоча це і вимагало креативності в підходах від авторів проєкту та будівельників. Виставкова кімната продовжувала працювати майже весь час, поки велися роботи. The COAT закривався на кілька тижнів лише на фінальному етапі, щоб синхронізувати зміни у внутрішніх приміщеннях.
За задумом Катерини Сільченко, в новій версії інтер’єру обидві кімнати — шоурум і «технічний цех» — мали об’єднатися в єдиний великий функціональний простір, наповнений світлом і повітрям
Важливим побажанням до команди Rina Lovko Studio було віддзеркалити цінності, які сповідує бренд, запропонувати рішення, в яких би зберігалася естетика мінімалізму, гармонія ліній і простих форм.

Навіть найбільш лаконічний інтер’єр має своїх «героїв». У The COAT це меблі для сидіння та відпочинку. Фото: Євген Авраменко
Вихідні «проблемні» характеристики приміщення, які треба було переосмислити, — недостатня кількість природного світла через розташування на першому поверсі будинку 1950-х років, малі вікна та низька стеля (до цього в шоурумі було встановлено модульну підвісну стелю Armstrong) — знайшли вирішення в новому проєкті.
Реалізований проєкт Ріна Ловко називає «мінімалістичним інтер’єром із безліччю складних деталей», які і справді розкриваються такими, якщо до них придивитися уважніше

Збільшивши вікна та двері, вдалося досягти ефекту підняття стелі. Після змін простір почав «дихати», наповнився світлом, став сприйматися як значно вищий і більш повітряний. Щоб не забирати критично важливі сантиметри від висоти кімнат, системи кондиціювання та вентиляції було вирішено розмістити в зоні над основною шафою.

Для тонування стелі, стін, основної шафи і підлоги використаний нейтрально-сірий із пісочним підтоном колір, підібраний вручну. Фото: Євген Авраменко
Для оздоблення поверхонь дизайнерами Rina Lovko Studio були запропоновані лаконічні, але ефектні рішення: вапняне тинькування стін і шафи з розсувними дверцятами, розташованої в касовій зоні, та наливна мікроцементна підлога.
Відправним у побудові палітри відтінків і виборі матеріалів для майбутнього інтер’єру шоуруму став мідний колір
Саме мідь є основним елементом фірмового стилю, візуальною константою, закріпленою у брендбуці The COAT by Katya Silchenko. Проте це не означає, що створена палітра повинна складатися з інтенсивних, характерних кольорів, співставних із насиченим забарвленням цього металу. Скоріше навпаки — вона має його доповнювати. Хоча, забігаючи наперед, скажемо: мідь у її оригінальному варіанті в інтер’єрі The COAT також є, але в якості точкових декоративних і функціональних елементів, що зв’язують частинки «світу» The COAT в одне ціле. І її нові прояви набагато делікатніші, ніж це було раніше.

Мідь – основний елемент фірмового стилю, візуальна константа, закріплена у брендбуці The COAT. Фото: Євген Авраменко
Одне зі значень слова «coat» англійською — «шар, покриття». Після тонування стелі, стін і підлоги в нейтрально-сірий із пісочним підтоном колір, підібраний вручну, приміщення трансформувалося в єдиний безшовний простір. Елегантне завершене тло не відволікає око та допомагає тримати фокус на головних об’єктах — колекції одягу і аксесуарів, створює гармонійні умови для перебування у просторі тривалий час і теплого спілкування з відвідувачами.

Мармурове оздоблення стін та підлоги ставить акцент на зоні з основною експозицією, із того ж мармуру відтінку Rosa Aurora виконані куби-тумби для взуття та основи вішаків. Фото: Євген Авраменко
Ще одним об’єднуючим і акцентним прийомом стало використання елементів із мармуру відтінку Rosa Aurora. Кам’яні панелі з ніжно-бежевою базою та молочними, рожевими, сірими і ненасичено-теракотовими жилками інтегровані в стіни та підлогу, із цього самого матеріалу виконані й куби-тумби для взуття та основи вішаків.

Для освітлення дзеркал примірочних використані вертикальні профілі, які дарують м’яке, розсіяне та рівномірне світло. Фото: Євген Авраменко
В оновленому просторі The COAT реалізовано кілька нетривіальних світлових сценаріїв. Для виставкових залів і комерційних приміщень типовим є використання трекових систем освітлення, проте, беручи до уваги невисоку стелю, у Rina Lovko Studio відмовилися від цього типу освітлення на користь вбудованих світильників Wall Washer із високим індексом передачі кольору — це надважливо для правильної презентації відтінків і фактур тканин.
Дзеркала примірочних підсвічуються вбудованими вертикальними профілями дифузного освітлення, які дають м’яке та рівномірне світло. Окремий острівець світла в центральній зоні шоуруму створює мінімалістичний настільний світильник Glossy з мармуру, опалового світлого скла та латуні від відомого данського виробника світильників і ламп Nordlux (авторка дизайну — Maria Berntsen).
В якості функціональних та декоративних акцентів у просторі також використовуються світильники з мідною базою (обіцяна мідь!). Червоний метал продовжує виконувати ключову об’єднуючу функцію, але, порівняно з минулим, його естетика та «звучання» в інтер’єрі стали більш витонченими, наприклад, він також використаний в оформленні логотипу бренду, ідентифікується у фурнітурі обладнання та меблів.

Настільний світильник Glossy з мармуру, опалового скла та латуні від данського виробника Nordlux створює окремий острівець світла в центральній частині зали. Фото: Євген Авраменко
Головний об’єкт у будь-якому шоурумі — одяг, а головні дійові особи — відвідувачі. Жоден із елементів інтер’єру не повинен кардинально міняти цей локус уваги, а має допомагати процесу комунікації та сприяти комфорту. Проте будь-який, навіть найбільш лаконічний інтер’єр (а можливо — і саме він!) має своїх «героїв». У The COAT це меблі для сидіння та відпочинку, адже за вибором найкращого вбрання інколи минає дуже багато часу.
Неймовірна лава Diwan від іспанської меблевої студії Sancal з оббивкою коралового кольору, створена в колаборації з дизайнерським дуетом PerezOchando, «річ у собі» — барний стілець Totem із колекції Muzeo (колаборація Sancal із дизайнеркою Sylvain Willenz). Дрібку бразильської чуттєвості, притишеної стриманим відтінком тканини, додає присутність культового крісла Tacchini Reversível, дизайн якого був народжений у 1955 році уявою геніального Мартіна Ейслера.

Кожен шов та вузол примикання вивірені до міліметра. Штирі для рейлів, які начебто «виходять» зі стін, закладали на етапі будівництва, пізніше додаючи видимі частини. Фото: Євген Авраменко
Для виготовлення всього торгового обладнання — рейлів і вішаків для одягу з нержавіючої сталі, стендів, столу для касової зони з базою із рожевого кварцу та стільницею, оздобленою натуральним шпоном, — студією Ріни Ловко були розроблені індивідуальні креслення. За рішеннями, які є лаконічними та елегантними, часто ховаються складні розрахунки і кілька стадій роботи. Наприклад, металеві штирі для стійок, які начебто «виходять» зі стін, закладали ще на етапі будівництва, а пізніше «вдягали» на ці конструкції видимі частини.

Одна з головних ідей простору проявляється у ритмічності та повторюваності. Це особливо відчувається в розташуванні точкових світильників та розміщенні рейлів для одягу. Фото: Євген Авраменко
За словами Ріни Ловко, головним викликом проєкту для The COAT було затвердження реконструкції приміщення, стислі терміни виконання, а також обмеження — на початку розповіді ми згадували про те, що протягом майже всього часу шоурум продовжував приймати відвідувачів. Реалізований проєкт вона називає «мінімалістичним інтер’єром із безліччю складних деталей», які і справді розкриваються такими, якщо до них придивитися уважніше.
«Я вважаю, що робота такого рівня, якщо приділити увагу саме деталям, — це дуже високий рівень реалізації. І навіть не можу згадати щось і близько подібне», — ділиться емоцією Ріна
Кожен шов, система кріплення та вузол примикання вивірені до міліметра. Зона каси шоуруму видається практично невагомою, хоча насправді в ній прихована сила-силенна кабелів і техніки управління. Рішення розмістити над розсувною тинькованою шафою систему кондиціювання та вентиляції, яка має обслуговувати все приміщення, не було простим ні на мить — все потрібно було розрахувати.
«Будь-яка достатньо розвинена технологія не відрізняється від магії». Де шукати магію? Спитайте у Ріни Ловко — отримати відповідь на це запитання цілком можливо.
Автор проєкту: RINA LOVKO Studio, Ріна Ловко, Дарина Шпурик
Статус: реалізовано
Рік: 2022
Фото: Євген Авраменко
Дивіться також
Ріна Ловко та її помаранчевий. Sadolin: Обережно, пофарбовано!
По следам старого города. Новый интерьер шоурума Ruslan Baginskiy от Рины Ловко