Кім Вілкі — майстер ландшафтного дизайну

Неможливо не відчути приємних емоцій від споглядання регулярних садів знаменитого британського ландшафтного архітектора Кіма Вілкі.

Створюючи свої проєкти, він, за його словами, «покладається на інтуїцію» і керується простими принципами: «Кожне місце має свій особливий характер та індивідуальність. Як ландшафтний дизайнер, я намагаюся знайти історичні згадки про місцевість, в якій я створю або відреставрую парк, та асоціації, які вона викликає, а також оцінити природні потоки людей, які проходять через неї, кількість землі, води та тип клімату». Пропонуємо подивитись фотопідбірку деяких його робіт.

Боутонський парк — одна з відносно нещодавніх робіт Кіма Вілкі. Він був збудований на початку XVIII століття для герцога Баклю. Останній власник титулу залучив архітектора до робіт із відновлення старовинного парку з проханням організувати щось нове на одній із порожніх ділянок.

Масштаб відведеного простору дозволив створити кілька «перевернутих пірамід» із терасами, які спускалися нижче за рівень землі на 7 метрів

У центр однієї з них вписана невелика водойма, поряд із якою архітектор залишив своєрідний «автограф» — схему золотого перерізу, якого Кім Вілкі завжди дотримується під час створення своїх проєктів.

Будинок XVII століття у графстві Гемпшир перевтілився у 2008 році із завершенням робіт з ландшафтного дизайну й озеленення. Проєкт Вілкі передбачав збереження наявного історичного саду, що примикає до лівого крила маєтку, та створення скульптурного рельєфу схилу на ділянці навколо будівлі. Гладкі тераси з газоном — посилання на давньогрецький театр.

Реставрація та розширення історичного саду Great Fosters, що оточує перший заміський готель в Англії Great Fosters Hotel, розпочалася у 1990 році. Проєкт містив створення схеми наявних садів, відновлення початкових алей, розширення території й організації нової водойми. Архітектор також передбачив зелений амфітеатр, устелений дереном, який слугує не лише завершенням симетричної композиції перед будинком готелю, але й несе практичну функцію звукоізоляції — за ним знаходиться автомагістраль М25.

У 1995 році почалася реконструкція парку в маєтку Хевенінгем Холл, у графстві Саффолк. Згідно з ідеєю Вілкі, оригінальний вікторіанський сад XVIII століття площею приблизно 800 гектарів перетворився на абсолютно новий парк із широкими ступінчастими терасами, вкритими газоном. Під час проєктування архітектор враховував пропорції, що ґрунтуються на цифровому ряді чисел Фібоначчі.

У 1998 замість старої клумби перед лондонським Marriott Hotel з’явилася невелика піраміда, зведена з торфу за проєктом архітектора.

Сад перед музеєм Вікторії й Альберта — теж справа рук Кіма Вілкі. Простий еліпс центрального фонтану є фокальною точкою площі, яку оточують паркові газони, алеї з лимонними деревами в діжках, оранжерея та сама будівля музею.