Європейський авангард і школа Баугауз. Вечір для архітекторів за підтримки JUNG

/ Україна /

27 серпня в київському салоні Villa Verde в рамках підготовки до проєкту Design Ukraine Show Костянтин Ковшевацький, головний редактор видання PRAGMATIKA.MEDIA, та Лариса Цибіна, засновниця освітньо-пізнавального проєкту Artstudy, спільно з компанією «JUNG Україна» зібрали архітекторів і дизайнерів, щоб поговорити про європейський авангард і знамениту школу Баугауз.

Методи та принципи, що сформували естетику авангарду, такі новаторські, провокуючі, зухвалі, якими вони здавалися в ті часи, сприймаються як нестаріюча класика сьогодні. Стиль, що виник на межі XIX–XX ст., залишається актуальним і досі.

Директор «JUNG Україна» Рітіс Місявічус

Важко переоцінити вплив Баугаузу на розвиток мистецтва всього XX ст. Лаконічність і функціональність, яких прагнули Вальтер Гропіус та інші майстри школи, є основоположними в сучасній архітектурі та в інтер’єрі. Дивовижно, що школа, яка проіснувала лише 14 років, подарувала світові яскраві, неповторні образи нових предметів, чиї форми стали майже архетипами, що існують поза часом і до яких не втомлюються звертатися майстри.

Вимикач у формі квадрата, створений компанією JUNG у 1968 р., користується неймовірним успіхом ось уже півстоліття

Головний редактор видання Костянтин Ковшевацький

Лариса Цибіна

Перший у світі кнопковий вимикач у формі квадрата, створений компанією JUNG у 1968 р., користується неймовірним успіхом ось уже півстоліття. Компактний, зручний, мінімалістичний, елегантний, він вписується в будь-яку архітектурну концепцію. Цю інноваційну модель було відзначено Радою дизайнерів у категорії «Продукт» як «Кращий із кращих», вона отримала найвищу оцінку на конкурсі ICONIC Awards.

Знаменитий архітектор Ле Корбюзьє наголошував на важливості кольору в просторі поряд із формою та композицією

Філософія JUNG базується на розумінні цінності продукту, повазі та демонстрації у своїй роботі тонкого зв’язку з мистецтвом. Знаменитий архітектор Ле Корбюзьє наголошував на важливості кольору в просторі поряд із формою та композицією. І компанія JUNG не оминає цю особливість. Із 2014 року вона є ексклюзивним світовим постачальником серії класичних вимикачів LS 990 у кольорах палітри Les Couleurs® Le Corbusier. Із моменту виникнення цей модельний ряд поступово розширювався і зараз представлений у 63-х відтінках. Такий широкий колірний діапазон здатний зробити унікальним будь-який інтер’єр.

У салоні Villa Verde зібралися архітектори та дизайнери на лекції про європейський авангард і знамениту школу Баугауз

Менеджер із регіонального розвитку JUNG в Україні В’ячеслав Шевнін, Ярослав Крашаниця, менеджер із розвитку напряму автоматизації, директор «JUNG Україна» Рітіс Місявічус

Власниця Villa Verde Юлія Завальнюк, Ірина Шопа та Лариса Цибіна

Наприкінці вечора серед глядачів було розіграно артоб’єкт, створений із елементів іконічного вимикача JUNG художницею Світланою Островською, — омаж дадаїзму.