Як BIMcloud SaaS допомагає організувати роботу під час війни: кейс Urban Experts

Навряд чи буде перебільшенням сказати, що повномасштабне вторгнення росії 24 лютого докорінно змінило життя українців та український бізнес. Частина людей виїхала з країни або здійснила релокейт в більш безпечні регіони України, частина опинилася на фронті. Згодом корективи внесли й регулярні ракетні обстріли, що призвели до вимкнень електроенергії. Компанії, яким вдалося зберегти або відновити діяльність, за рік встигли адаптуватися до нових умов, здійснити реорганізацію внутрішніх процесів у командах. І деякі з них нині готові поділитися власним успішним досвідом. 

Так, зокрема, компанія Urban Experts, що давно працює з Archicad та ВІМ-технологіями, перейшла на роботу з хмарою BIMcloud SaaS (Software as a Service). Про досвід упровадження, перспективи хмари та роботу в умовах блекаутів розповів партнер Urban Experts і керівник напрямку консалтингової архітектури Валентин Уваров.

Робота до війни

До 24 лютого компанія Urban Experts мала велику команду. Співпрацювали з усіма крупними девелоперами Києва та України: KAN, UDP, «Київміськбуд», «Гефест», «Креатор-Буд».

Останні два роки Urban Experts активно працювали в регіонах: Харків, Одеса, Львів, Тернопіль. До архітекторів звертались як приватні фірми, так і державні гіганти, наприклад Укрзалізниця. Компанія працювала над редевелопментом залізничних вокзалів Києва, Харкова, Львова, Одеси та Миколаєва.

Уваров зазначає, що в Україні майже відсутні міжнародні девелопери, що є поганим показником. «У нас є унікальний досвід співпраці з міжнародною компанією Nhood в Україні. Це партнерство продовжується й під час війни», — каже фахівець.

Організація роботи під час війни

Від моменту повномасштабного вторгнення команда Urban Experts зменшилася майже вдвічі: частина співробітників виїхала за кордон, чоловіки залишились в Україні, і приблизно третина з них наразі перебувають у складі ЗСУ та Нацгвардії, зокрема і гендиректор Віталій Бойко.

Через постійні загрози ракетних ударів колектив почав працювати віддалено, без центрального офісу. Але виникла інша проблема: як організувати процеси, коли ВІМ-сервер і всі співробітники перебувають у різних регіонах і навіть країнах.

Приклад інтерфейсу BIMcloud SaaS

«Це питання не обійшло професійне комʼюніті — у травні почались активні дискусії, і GRAPHISOFT Center Ukraine, у рамках підтримки українського бізнесу, запропонували безкоштовно спробувати рішення BIMcloud Software as a Service. До війни ми знали про нього, але тільки з початком повномасштабного вторгнення зрозуміли всі його сильні сторони. Наприклад, BIMcloud SaaS надає доступ до власного захищеного сервера BIMcloud, який розміщений у хмарі GRAPHISOFT. Отже, можна не перейматись, що дані будуть втрачені через бомбардування, що, на жаль, є дуже актуальним у сучасних умовах. Тож ми вирішили спробувати налагодити роботу і стали одними з перших, хто почав користуватися BIMcloud SaaS», — розповідає Валентин Уваров.

За словами Валентина, спочатку були чисто технічні моменти з налаштування самого процесу роботи у працівників: потрібно було переконатися, чи у всіх є доступи, чи всі отримали паролі тощо. Якщо виникали питання, техпідтримка GRAPHISOFT швидко допомагала.

Сервер BIMcloud допомагає зберігати дані навіть в умовах вимкнення світла

Проте був і величезний плюс: BIMcloud SaaS дозволив організувати швидкий та безпечний доступ до спільних проєктів у режимі реального часу, незалежно від розміру проєкту, розташування офісів або швидкості підключення до інтернету.

«Ще одним корисним моментом виявилась підтримка інших версій Archicad. Із базовим тарифом доводилося розгортати окремий BIMcloud під кожну версію Archicad, а для цього потрібен айтішник, який може все швидко налаштувати. З BIMcloud SaaS такої потреби немає: можна використовувати різні версії Archicad для різних проєктів на одному BIMcloud, без додаткового налаштування та ІТ-підтримки.

Раніше, коли в нас був сервер, розгорнутий у нашій локальній інфраструктурі, всім співробітникам доводилось працювати або в одній версії, або розгортати декілька BIMcloud-серверів. А зараз ми можемо працювати в різних версіях на одному BIMcloud та вести декілька проєктів», — додає архітектор.

Приклад інтерфейсу BIMcloud SaaS

Втім, найбільшою перевагою він називає те, що з BIMсloud синхронізуються тільки зміни, а не весь проєкт. Це дозволяє працювати над спільною задачею навіть із повільним інтернетом.

«Через постійні вимкнення світла ми часто підключаємось через мобільний інтернет, але він теж не є стабільним. Однак це не впливає на прогрес виконання задачі. Ми відстежуємо зміни, керуємо командою та «підхоплюємо» задачу, якщо у колеги раптом зникає звʼязок.‎ Наскільки нам відомо, BIMcloud використовує власну технологію Delta Cache, яка забезпечує багатосайтову оптимізацію та прискорює роботу з файлами великих проєктів.

Тож навіть із поганим інтернетом наші колеги все одно можуть внести та зберегти зміни. Інструменти BIMcloud SaaS дають можливість побачити всі дії, які виконуються з певним файлом. Це дуже допомагає знайти помилку в проєкті або проконтролювати роботу працівника. Крім цього, можна створити звіт для клієнта та порівняти модель у тижневій або місячній перспективі», — говорить Валентин Уваров.

Із BIMcloud SaaS ми працюємо з різних міст так само ефективно, як і в нашому офісі

Архітектор наводить приклад проєктів, над якими співробітники наразі працюють у BIMcloud SaaS. Всього — три проєкти на грудень 2022, над якими працює 5–6 людей. Ще кілька співробітників підключаються до певних задач. Компанія стала розділяти підходи: щось робиться локально, щось — через спільний доступ. «Це живий процес: ми можемо почати роботу в BIMcloud SaaS, потім зберегти файл і працювати на девайсі, потім знов повернутись у хмару. Все залежить від завдань і проблем з електропостачанням», — каже Уваров.

Приклад інтерфейсу BIMcloud SaaS

Серед інших інструментів BIMcloud SaaS він відзначає BIMx Pro — мобільний додаток для перегляду результату роботи. Хоча команда вже звикла вести комунікацію стосовно проєктів у месенджерах, іноді швидше надіслати повідомлення через BIMx, адже інформація буде безпосередньо в контексті моделі в Archicad. Уся комунікація обробляється прямо всередині проєкту для швидкого й обґрунтованого ухвалення рішень. «Тож можна вирішувати проблеми з проєктуванням швидко та з будь-якої локації, не вдаючись в деталі типу “А пам’ятаєш, у нас був проєкт…‎”‎», — зазначає Валентин.

Окремо він наголошує на питанні безпеки даних. BIMcloud SaaS гарантує безпеку онлайн-співпраці, оскільки використовує багаторівневе резервне копіювання та системи превентивного моніторингу й попередження.

«Ми високо оцінили таку надійність. Головний виклик зараз — вимкнення світла, тому що жодна програма не пристосована до таких умов. Ми хвилювалися, що доведеться часто відновлювати файли з бекапів, але виявилось, що з BIMcloud SaaS у цьому немає потреби — він працює стабільно, хоча внесення змін займає трішки більше часу, ніж зазвичай. Загалом за ці пів року наш досвід користування BIMcloud SaaS є позитивним», — каже архітектор.

Загальний результат

Валентин підкреслює, що завдяки BIMcloud SaaS команда продовжує працювати навіть в умовах блекауту. «Щоправда, нам довелося зменшити кількість проєктів на BIM-сервері для більш коректної роботи. В умовах вимкнення світла один співробітник працює над задачею, а потім інший продовжує цю роботу», – додає архітектор.

З BIMcloud SaaS ми повернулися до довоєнної швидкості та стабільності в робочих процесах

«Це просто нові реалії, які потрібно враховувати. Попри нові виклики, після впровадження BIMcloud SaaS ми вперше за довгий час повернули відчуття стабільної роботи», – підкреслює він.

Що далі?

Команда вирішила, що наразі буде ефективніше організувати робочий простір у центральному офісі з генератором та інтернетом. Колеги з-за кордону будуть приєднуватися до BIMcloud SaaS.

Urban Experts активно працюють над проєктами відбудови України і пропонують використовувати сучасні будівельні технології та принципи, що також спираються на BIM-технології. Одна з таких ідей — це модульне будівництво.

BIMcloud централізовано керується через BIMcloud Manager, браузерний інтерфейс котрого забезпечує централізоване керування серверами BIMcloud, delta-кешами BIMcloud і клієнтами Archicad

«Світ стає більш мобільним. Робота над відбудовою України передбачає відрядження до великої кількості міст і, як наслідок, організацію роботи в декількох локаціях. Тому у BIMcloud SaaS великі перспективи в Україні», — підсумовує Валентин.