Руйнувати чи залишати. 10 листопада відбудеться лекція від урбаніста Олександра Шевченка
- Дати
- 10 Лис 2022
- Організатор
- STEM is FEM
- Вартість
- Безкоштовно
- Час
- 18:00 - 20:00
- Сайт
- https://cutt.ly/FNZrke7

Громадська організація STEM is FEM запрошує на онлайн-лекцію “Де програмують майбутнє українських міст і громад?”, яка відбудеться 10 листопада. Це перша подія з серії відкритих лекцій навчального курсу, що триває за підтримки програми “Мріємо та діємо”.
Деякі населені пункти України зруйновані майже повністю: у селі Горенка Київської області руйнування досягають 77%, в Ірпені – 71%. Про всі пошкодження інфраструктури у Маріуполі та на інших тимчасово окупованих територіях України достеменно невідомо. Чи всі ці міста та села потрібно відбудовувати такими, якими вони були раніше? Що потрібно відновлювати, а що лишити як пам’ять про війну?
Зокрема, про це розповість український урбаніст Олександр Шевченко під час відкритої онлайн-лекції “Де програмують майбутнє українських міст і громад?”. Олександр заснував агенцію просторого розвитку Zvidsy та проєкт зі сталого відновлення України ReStart Ukraine. Також він консультує з питань містобудування Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), агентства ООН та онлайн-курс з урбаністики від STEM is FEM.
Під час лекції спікер поділиться власним поглядом на те, як українські міста будуть переходити з поточної моделі містобудування на повоєнну, а також як подолати старі та нові виклики. Наприклад, лектор буде розповідати про проблематику “теплових островів”, які утворюються через дефіцит озеленення, затоплення прибережних населених пунктів тощо.
До цієї події та наступних відкритих лекцій можуть долучитись всі охочі, попередньо здійснивши реєстрацію.
“Наразі в Україні багато зруйнованих будівель, просторів. І вже зараз нам потрібно думати, що ми з ними будемо робити: руйнувати, реставрувати чи залишати, як є. За кордоном та в Україні є така практика, коли після воєнних дій у будівлях спеціально лишають сліди від куль – щоб наступні покоління пам’ятали. Але всі ці рішення, звісно, залежать від нашого суспільства. Тому ми організовуємо ці лекції – щоб якомога більше людей могли задуматись та, можливо, згодом доєднатись до повоєнної відбудови України,” – розповідає координаторка STEM is FEM Єлізавета Коренко.
Освітній онлайн-курс з урбаністики втілюється в межах програми “Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.
Організація STEM is FEM була створена за ініціативи Founding Partner Roosh Сергія Токарєва, щоб популяризувати STEM-фах серед дівчат.