Лекція “Мова міста: як ми мислимо міське середовище та говоримо про нього?”

Дати
15 Лис 2022
Локація
Львів, вул. Кубійовича, 35А (лекційна зала ХША)
Організатор
Харківська школа архітектури
Час
19:00
Сайт
https://cutt.ly/eMoHGSr

15 листопада Харківська школа архітектури запрошує на публічну дискусію під назвою “Мова міста: як ми мислимо міське середовище та говоримо про нього?”, яка відбудеться о 19:00.

У професійному колі архітекторів і містопланувальників значну увагу приділяють візуальним образам. Натомість висловлювання, якими люди кожен день описують своє середовище, сприймають радше як даність та щось відокремлене від просторового досвіду. Орієнтація у місті, місця зустрічі, репутація районів і навіть час та відстані вимірюють мовними конструкціями, які ми повторюємо, часто навіть не замислюючись, звідки вони беруться та як формують ідею міста, пояснюють організатори події.

Тому арткритик Борис Філоненко та письменник Остап Сливинський поспілкуються на цю тему під час відкритої дискусії. Зокрема, обговорять такі теми:

⦿ Як зв’язані простір і мова? 

⦿ Як наші слова впливають на життя міста? 

⦿ Які словники ми використовуємо, описуючи місто, і які ідеї за цим стоять? 

⦿ Про що ми говоримо, а про що не говоримо.

⦿ Які частини міста замовчуємо? 

⦿ Чого ми в містах не бачимо? 

⦿ Які місця не існують на нашій ментальній мапі? 

⦿ Як наративи формують бачення міст? 

⦿ Які історії, що визначають реальність? 

⦿ Про паралельне існування багатьох реальностей одного міста. 

⦿ Міста України від сходу до заходу – якими є образи цих міст, звідки вони походять і наскільки відображають сьогодення.

У процесі обговорення організатори запрошують відвідувачів спробувати зрозуміти, як саме людина та суспільство можуть впливати на своє місто та змінювати його, як народжується та закріплюється усвідомлення про право на місто і, головне, спершу розібратися з тим, як місто сприймають його мешканці та як це сприйняття відображається у їхній мові.

Охочих відвідати лекцію просять зареєструватись тут.