Як проектувати та будувати за новими державними будівельними нормами

Дати
20 Кві 2019
Локація
Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотеки ім. В.Г. Заболотного, Київ
Організатор
UD-HUB
Вартість
Безкоштовно
Час
11:00 - 13:00
Сайт
https://www.facebook.com/events/380154492840468/

Відтепер в Україні має стати зручніше відвідувати громадські заклади, адже з 1 квітня 2019 року вони повинні будуватися згідно нових державних будівельних норм (ДБН). 

З початку квітня вступив в дію ДБН В.2.2 – 40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд”. Він регулює проектування та будівництво з урахуванням потреб маломобільних груп населення, до яких входять: літні люди, люди з інвалідністю, вагітні жінки, батьки з дитячими візками, ті, хто мають тимчасові порушення здоров’я та інші. Це майже 40% населення України.

Нові ДБН розроблені на зміну ДБН 2.2-17:2006, є обов’язковими для застосування та поширюються лише на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових і громадських будівель.

Думаєте: “Це ж тепер будувати буде дорожче!”? За даними Світового банку вартість елементів доступності складає менше 1% від загальної вартості будівництва, тоді як вартість адаптації об’єкту після завершення будівництва вимагає більших витрат.

Спікери воркшопу:

Вікторія Івасенко, співрозробник нового ДБН, доцент кафедри міського будівництва ХНУМГ ім. О.Н. Бекетова.

Євген Борисенко, практикуючий архітектор, випускник Школи Універсального дизайну.

Олена Іванова, експерт з універсального дизайну, співавтор посібника “Універсальний дизайн в медичних закладах”.

Проектувати одразу правильно та сучасно, враховувати європейський досвід, включаючи всі вимоги щодо зручності будівель непросто, але реально.
Щоб допомогти в цьому UD-HUB – експертний центр з універсального дизайну в Україні, запрошує архітекторів, проектувальників та спеціалістів з технічного нагляду, урбаністів, представників компаній-забудовників на 2-годинний воркшоп «Як дотримуватися нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд»: підказки від їх співрозробників”.

5 основних вимог, які включили в новий ДБН:

1. Можливість вільного безбар’єрного пересування відкритим простором та всередині приміщення.
2. Наявність визначених місць для паркування автомобілів осіб з інвалідністю.
3. Існування універсальної туалетної кабіни, що оснащена перилами, сповивальним столиком, кушеткою для переодягання та має достатньо простору всередині.
4. Забезпечення засобами безпеки, орієнтування, отримання інформації, які включають: тактильні елементи доступності, візуальні елементи доступності, аудіопокажчики.
5. Наявність інформації щодо простору, об’єктів та послуг, що надаються, яка є доступною незалежно від сенсорних можливостей користувачів.

Реєстрація за посиланням.