DZHUS презентує свою колекцію під час Ukrainian Fashion Week

Дати
02 Вер 2021
Локація
Мистецький Арсенал
Час
20.00
Email
[email protected]
Сайт
http://www.irinadzhus.com

Показ-перформанс весняно-літньої лінійки DZHUS відбудеться на головному подіумі «Мистецького Арсеналу» за підтримки Українського культурного фонду.

DZHUS – концептуальний бренд одягу та аксесуарів, заснований 2010 року київською дизайнеркою та стилісткою Іриною Джус. Колекції DZHUS отримали міжнародне визнання завдяки інноваційному крою та багатофункціональним речам-трансформерам. Надихаючись багатогранною структурою навколишнього простору, дизайнер створює утилітарний авангард – як альтернативу до fashion-шаблонів.

З моменту свого заснування бренд дотримується ідеології vegetarian-friendly: всі вироби створено без використання продуктів знущання з тварин. У 2019 р. бренд DZHUS отримав нагороду в номінації Cruelty-free Fashion від премії Best Fashion Awards, а в 2020 р. його було номіновано в категорії Sustainable Fashion.

У колекції багатоцільових речей DZHUS SS22, створеній за підтримки Українского культурного фонду, Ірина Джус іронізує в рівній мірі щодо вкорінених стереотипів про людську зовнішність та гіпертрофованого оптимізму нових трендів. DZHUS співставляє емансипацію з культом тіла в символічно сексуалізованих силуетах гротескних пропорцій. Ексгібіціонізм співіснує з інтроверсією в закритому одязі, що проявляє анатомічні стилізації під час трансформації. Дизайн комірів і кишень апелює до форми грудей, тоді як гофровані капюшони, що нагадують перуки, є алюзією на одержимість масової культури волоссям.

Тема білизни сміливо транслюється крізь структуру виробів: дві пари трусів-сліп об’єднуються в топ, а розмножені деталі ліфу формують біоморфний патерн. Етичні матеріали колекції насичені грайливими текстурами: від двобічного котону до рясного плісе, від глянсового шовку до м’якого меланжу, від рифленої вовни до зім’ятої органзи.

DZHUS розбирає на складові традиційні лекала, які забезпечують посадку по фігурі, та інтегрує їхні впізнавані елементи в деталі одягу, що в свою чергу модифікується у сумки та головні убори. Створені як для прокрастинатора-ескапіста, так і для екзальтованої медіаікони (вірогідно, в одній особі), затишні штани-оверсайз DZHUS за секунди перетворюються на екстравагантну сукню, а архітектурна спідниця, складаючись, трансформується в колосальний шопер.