23 вересня у Центрі сучасного мистецтва М17 відкривається виставка «На акваторії заводу купатися було заборонено»

Дати
23 Вер-24 Жов 2021
Локація
Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102-104
Організатор
Центр сучасного мистецтва М17
Вартість
Безкоштовно після реєстрації
Час
вівторок – неділя (з 11:00 до 21:00)
Сайт
https://nethunt.com/service/automation/forms/612e1ec541b632ab57b34e8a

«На акваторії заводу купатися було заборонено» під кураторством Жанни Кадирової та Майї Колеснік — це перша масштабна презентація робіт художників і художниць, які протягом останніх років працювали на території колишнього Одеського судноремонтного заводу СРЗ-2, перетворивши її на унікальний культурний кластер і трансмедіальну лабораторію.

За декілька років закрита територія СРЗ-2 стала симбіозом скульптурних, малярських, шовкотрафаретних та інженерних майстерень, музичної студії, а також ательє. Умови ж, що уможливили цей органічний синтез і діалог мистецтв, є винятковими для новітньої історії українського мистецтва.

Виставка досліджує феномен виникнення самоорганізованої творчої спільноти й самі ці об’єднавчі умови, головною з яких став простір: полишений судноремонтний завод в історичному центрі Одеси, який сьогодні існує під загрозою зникнення через пріоритети масштабної забудови берегової лінії. На прикладі арткластеру СРЗ-2 проєкт підіймає питання нестабільного становища митця/мисткині у суспільстві, а також можливостей для його/її реалізації та розвитку.

«Амбіції арткластерів лежать у площині освоєння і розвитку територій, тоді як мистецтва у прагненні постійно розширювати власні кордони. Унікальності проєктові “На акваторії заводу…” задає, зокрема, його мобільність. Перенесення арткластеру з увібраним ним контекстом місця до іншої локації гіпотетично має запустити процес переформування і цієї нової локації, і самої спільноти.

Уже наприкінці вересня М17 перетвориться на простір колективної творчості, не стримуваної галерейними правилами, де зійдуться різні контексти. Для нас важливо, що кураторками цих трансформацій стали досвідчені мисткині Жанна Кадирова і Майя Колеснік, що разом з учасниками виставки проходили увесь шлях складання артспільноти під дахом Одеського судноремонтного заводу.

З нетерпінням чекаємо побачити, який результат матимуть мистецькі акти самоорганізованого ком’юніті СРЗ-2. Й запрошуємо глядачів дізнатися про це разом з нами. З 23 вересня!»

Наталія Шпитковська, директорка ЦСМ М17

 

До експозиції увійдуть роботи таких художників/-ниць, як Женя Вольно, Вася Дмитрик, Максим Зацарінний, Жанна Кадирова, Павло Клименко, Commercialpublicart, Наталія Кушнір, Наталія Мариненко, МНПЛ, Денис Рубан, Ereh Saw, Микита Тищенко, Дарія Чечушкова, Ксенія Щербакова та інші.

Представлено буде й артефакти та інші свідчення з минулого життя заводу, архівні матеріали і документацію моменту його трансформації.

Кураторки: Жанна Кадирова, Майя Колеснік

 

Вхід безоплатний за умов попередньої реєстрації!

Реєстраційна форма: https://is.gd/m17_registration

Фото