Заради рідкісних видів птахів в Іспанії знесуть елітарне селище

/ Події /

До цього часу в країні ніколи не демонтували цілі населені пункти через порушення екологічних норм.

Верховний суд Іспанії ухвалив рішення про знесення елітарного селища Вальдеканьяс, яке знаходиться на території заповідника «Зони особливої ​​охорони птахів». Справа тяглась близько 10 років.

Нині тут демонтують 185 котеджів, 4-зірковий та 5-зірковий готелі (останній навіть не встигли звести), будівлю адміністрації гольф-клубу тощо. До слова, вартість кожного житлового будинку на цій території оцінюють в один мільйон євро.

Острів Вальдеканьяс. Фото: brainsre.news

Виник населений пункт на цій території у 2011 році. Тоді регіональна адміністрація ухвалила рішення створити центр відпочинку преміум-класу. Зокрема, тут дозволили будівництво готелів, майже 600 вілл, різноманітних спортивних об’єктів, ресторанів і навіть пляжу, пісок для якого привезли з морського узбережжя.

Рішення, яке лобіювало великий будівельний бізнес, тоді місцева влада мотивувала як «дії в інтересах розвитку регіону». Через грубе порушення природоохоронного законодавства почали протестувати екологи. Вони вирішили оскаржити рішення місцевої влади в суді, однак справа затягнулась надовго.

З природних ландшафтів острова зробили поля для гольфу. Фото: golfinspain

Зрештою, у 2019 році регіональний суд постановив зупинити подальше будівництво, але дозволив зберегти вже збудоване житло. Таке рішення не влаштовувало захисників природи, тому вони вирішили оскаржити його у Верховному суді Іспанії.

Наразі, через 10 років після початку забудови, екологи домоглись свого: елітарне селище знесуть, а флору та фауну місцевості відновлять. До цього в Іспанії ще ніколи не зносили цілі населені пункти через порушення природоохоронного законодавства.

Вальдеканьяс – це острів на водосховищі, яке виникло на початку 60-х років після будівництва греблі на річці Тахо у провінції Касерес на заході країни. Завдяки своїм багатим водним ресурсам на цій території поширились різноманітна флора та фауна. До прикладу, тут водяться рідкісні види птахів – іспанський могильник, беркут, білоголовий сип, стерв’ятник, сірий журавель тощо.

 

Читайте також

Мисткиня зі Львова придбала і відновила занедбану історичну будівлю в селі

Чернігівська IT-компанія перетворює покинуту меблеву фабрику на сучасний бізнес-центр

На честь реставрації маєтку Сікорського аеропорт “Київ” видаватиме квитки із його зображенням