Запорізька водонапірна башта офіційно стала пам’яткою архітектури

Споруду, зведену на початку ХХ століття, внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури місцевого значення.

Пропозицію, яку подала місцева консультативна рада з питань охорони культурної спадщини ще у 2019 році, нині затвердив Мінкульт, повідомляють у Запорізькій ОВА. 

“Водонапірна башта Другої Катерининської залізниці” отримала охоронний номер 5019-Зп. Варто зазначити, що об’єкт спорудили на початку ХХ століття під час створення тогочасної залізниці. 

Такий вигляд має запорізька водонапірна башта. Фото: Запорізька ОВА

Після Другої світової війни вежа втратила своє функціональне призначення й стояла пусткою до 2018 року, доки ділянку, де вона розташована, не передали у приватну власність. Новий господар збирався демонтувати історичну будівлю – її загородили парканом, щоб почати роботи зі зведення торгового комплексу.

Запорізькі активісти змогли відстояти пам’ятку, а згодом її занесли до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Згодом компанія-забудовник ТОВ “Січ-Інвестбуд” заявила, що зносити вежу не було в планах. Опісля об’єкт розчистили та відновили його зовнішній вигляд.

 

 

Читайте також

Активістів, що стали на захист будинку “Квіти України”, почали викликати на допити в ДБР

Мінкульт рекомендує прибрати з міського простору Полтави російські імперські пам’ятники

У Києві хочуть замість пам’ятника більшовицькому військовому Щорсу встановити скульптуру Єлизавети ІІ